Ortaşar (Çınar) harita ve uydu görüntüleri

daha fazla bilgi

Ortaşar harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Ortaşar, Türkiye topraklarında Diyarbakır ilinin Çınar ilçesine bağlı bir köydür. Ortaşar yerleşim yerinin haritadaki yeri kesin konumu olmayabilir.

Türkiye » Diyarbakır » Çınar » Ortaşar köyü haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Ortaşar haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Ortaşar haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 37.7438, Boylam: 40.2887

Çınar ilçesi belde ve köyleri

Ağaçsever , Akçomak , Aktepe , Alabaş , Alancık , Alatosun , Alatosun, Altınakar , Arafat , Aşağıkonak , Aşağımollaali , Avdalı , Ayveri , Bağacık , Ballıbaba , Başaklı , Bayırkonağı , Belenli , Bellitaş , Beneklitaş , Beşpınar , Bilmece , Biramehmetağa , Boğazören , Bozçalı , Bulutçeker , Buyuransu , Çakırkaya , Çataltarla , Çeltikaltı , Çınarköy , Çömçeli , Çukurbaşı , Demirölçek , Dikmencik , Dişlibaşak , Düzova , Ekinveren , Filizören , Göktepe , Görece , Gümüştaş , Gürses , Halıören , Halkapınar , Harabe , Hasköy , Höyükdibi , İnanöz , İncirtepe , Kabahıdır , Karababa , Karabudak , Karaçevre , Karalar , Karasungur , Kazıktepe , Kılıçkaya , Köksalan , Kubacık , Kuruyazı , Kutluk , Kuyuluhöyük , Kürekli , Leblebitaş , Meydanköy , Ortaşar , Ovabağ , Öncülü , Özyar , Pınaroğlu , Selyazı , Sevindik , Sırımkesen , Soğansuyu , Solmaz , Sürendal , Şekerören , ŞEyhçoban , Şükürlü , Taşhelvası , Tiver , Toraman , Uzgider , Uzunbahçe , Yaprakbaşı , Yarımkaş , Yazçiçeği , Yıllarca , Yukarımollaali , Yukarıortaören , Yuvacık

Ortaşar uydu görüntüsü

Ortaşar ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Ortaşar haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Ortaşar uydudan görüntüsü

Ortaşar konumu

Ortaşar konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Ortaşar) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

iskender erkek: ortaşarköyü gezip görülecek bir yerdir. köy 75 haneden oluşmaktadır. ayrıça ilköğretim ve ana okuluda vardır.çalışkan ve zengindir. tarihihakında bildiklerimiz.sadece bir ermeni köyü olduğu şuan yaşanların hiçbiri yerlisi değildir. tarihi yerleri tarihi han harebeleri ve bazı toplu mezarlardır. meşur yemekleri pirinç pilavı üzeri ettir.ayrıça patlıcan ezmesi,güveç,biber dolması,sarmadır.köyden geçen üç nehir köyün özel konumunu belirler. yetiştirilen ürünler buğday,arpa,merçimek,nohut,boztan,domatez,biber v.b. son yıllarda ıspanak,soğan,işleride artı. hayvanlar büyük ve küçük baş ,kanatlı hayvanlarda yetiştirilir. - 6 yıl, 11 ay önce yazıldı.