Üsküdar harita ve uydu görüntüleri

Anadolu yakasında, Kocaeli Yarımadası’nın batı kesiminde yer alır, Üsküdar İlçesi, doğuda Ümraniye, güneyde Kadıköy ilçeleri, batı ve kuzeybatıda İstanbul Boğazı, kuzeyde de Beykoz İlçesi’ne komşudur. İlçe bu sınırlar içinde 35 km’lik bir alan kaplar. Batısı denizdir. Kırsal yerleşmesi olmayan Üsküdar İlçesi, 52 mahalleden oluşur. 1918 ve 1924’de ayrı vilayet yapılan Üsküdar, 1926’daki yönetsel düzenlemeler sırasında ilçe yapılarak İstanbul Vilayeti’ne bağlandı. daha fazla bilgi

Üsküdar harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » İstanbul » Üsküdar haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Üsküdar haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Üsküdar haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 41.0347, Boylam: 29.0489

Üsküdar ilçesi belde ve köyleri

Üsküdar uydu görüntüsü

Üsküdar ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Üsküdar haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Üsküdar uydudan görüntüsü

Üsküdar konumu

Üsküdar konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Üsküdar) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

bevefesa: mahalle ve sokak adı yazdığım halde sonuç yok düzenleme ile daha güzel belirgin harita yaparsanız güzel olur - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
sevim: slm.uzun yillar göremedigim arkadasimi ariyorum.adi sevim taskiranlar umarim taniyan cikar cevap yazar.tsk ler... - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
zeysen: Harita üzerinde arama motoru ile arama yapabilsek zaman kaybı önlenmiş olurdu sanırım. Yine de teşekkürler.. - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
saksı: Yakın geçmişte istanbulun sayfiyelerinden olan ilçemiz şimdi ARABİSTAN şehirlerini anımsatmakta eski halini özlüyoruz. - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
vatandaş: ço iğrençbi harita yapmışsınız , yer ismine göre arama yapmıyor.tek kelimeyle berbat. - 5 yıl, 8 ay önce yazıldı.