Şanlıurfa harita ve uydu görüntüleri

Şanlıurfa Güneydoğu Anadolu bölgesinin Orta Fırat bölümünde yer alan il. İl toprakları 36° 40’ ve 38° 02’ kuzey enlemleriyle 37° 50’ ve 40° 12’ doğu boylamları arasında kalır. İl; doğudan Mardin, kuzeydoğudan Diyarbakır, kuzeyden Adıyaman, doğudan Gaziantep illeri, güneyden ise Suriye sınırıyla çevrilidir. Trafik numarası 63’tür. daha fazla bilgi

 harita

Resmin boyutları: 725px x 600px, Dosya boyutu: 72227byte (70,53 KB), Renk: , Formatı: .
Yorumlar - Lütfen konu (Şanlıurfa) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

cilekeşgözler: ben urfada dogdum.urfada büyüdün.hep GÜNEYTARAFLARI HEP PİSLİYİN doğudan geldiyingin düşünuyorlar ama bu cokyanlış bişey

BEN 20 YASINDAYIM SİMDİYE KADAR TANIDIGIM Ş.URFADAKİ BÜTÜN İNSANLAR NAMUSLU,ŞEREFLİ ve YARDIM SEVERLER ve öyle kalmalarını İSTERİZ.

büyüklerin ellerinden,kücüklerin gözlerinden.

ÖPERİM..

ALLAHIN merhameti üzerinize olsun.. - 2 yıl, 5 ay önce yazıldı.
abdulkadir: şanlıurfanekadar güzel olursa olsun insanları düzelmediğisürece güzelliğiişeyaramaz - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
TÜRKİYEM: arkadaşlar eğer bir gün Türkiye düzelirse bilinki ŞANLIURFA sayesindedir.Çünkü urfa düzelirse türkye düzelir ben böyle düzensiz bir şehir görmedim - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.
DELİ YÜREK: görülmeye deger olan şanlıurfa halkına seslenmek istiyorum yabancı insanlarımıza saygı göstemeleri rica olunur bu bizim için önemli olan şeyler arasınada saygılar - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
r koçoglu: ben urfayı küye benzetiyorum herkes istediyi gibi yaşiyor hata kimsenin kimseye saygısı bile yok inanmayan arabasyla şehirde bir tur atsın ters yoldan gelenler sinyalsız dünüş yapanlar daha neler neler - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
ask-merdiveni.: şanl URFA TARİHİ VE KÜLTÜRÜ İLE BİLİNEN PEGAMBERLER ŞEHRİDİR BU KÜLTÜRÜ VE TARİHİ ŞEHRİ DAHA,İYİ BİR SEVYE GETİRMEK İÇİN HADI Ş URFA EL ELE........... - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
uğur: arkadaşlar ben urfada kiralık ev arıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
urfalı_63: slm ben ş.urfa/akçakale ilçesinden gerçekten urfa görülmeye değerlidir. - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
arap bayr: Beş yıldır urfada yaşıyorum 35 yaşındayım 5 yıldır yaşıyorum daha önce ilçedeydim sanki yaşamıyordum urfam güzel şehrim - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
Misafir: ben urfalıyım urfayı görmeyenler çok ben urfayı görmüşüm ve çok seviyorum bakmayya kıyamicaginiz yer - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
sevdalı: SLM TÜM URFALILARA URFANIN TEMİZ VE TERTİPLİ OLMASINI İSTİYORUM VE TÜM ŞANLI URFALILARI SELAMLIYORUM - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
GAMZE: ş. urfayı tam gösterememişsiniz biz ş.urfaya nasıl bir yer oldugunu tam görmek isterdik amA GÜZEL BİR YERDİR tüm ŞANLI URFALILARA SELAM GÖNDERİYORUM ... - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
gzmk benm haytm:): bencede urfa süper diorum gezdim gördüm kale mükemmel yane ark haklı anlatılmaz yaşanır....yha urfa fazla diil de ilçeleri güzel..... - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
urfalı: urfa gerçekten de görülmeye layık bi şehir. urfanın sayamayacağım birçok güzel yönü var. herkesi bekleriz. - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
MUSHAP: URFA PEYGAMBERLER ŞEHRİDİR. URFALI MUSHAP - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
asi melek: urfanın en güzel ilçelerinden biri HALFETİDİR görülmeye deger çok güzel yerleri var sözlerle anlatılmaz güzel gözlerle görmeniz lazım.... - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
urfalı çilekeş: şanlıurfanın her karış toprağı ayrı güzeldir ve her karış toprağında ayrı bir tarih kokar.güzel yurdumun güzel ili şanlıurfaya urfalı ömer den selamlar olsun. - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
voleybol delisi: ben fatos urfa anlatılamayacak kadar eşsiz bir şehirdir yani anlatılmaz yaşanır bide ceylanpınar ilçesinde koskocaman dünyaca ünlü bir çiftliğimiz var burayı herkese tavsiye ederim ya ben voleybolcuyum bence voleybolsuz hayat olmaz keşke bu aroma takımı benide çağırsa nolur - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
URFA AŞIĞI: CEYLANPINARIN CEYLANLARI TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN EN BÜYÜK ÇİFTLİĞİ OLAN TİGEMİ DEVE KUŞLARI CIRCIP DERESİ KEPEZ DAĞI VE DAHA NİCELERİ URFAMIN HER KARIŞ TOPRAĞINA KURBAN OLURUM NE MUTLU URFALIYIM DİYENE - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
dilovan: dilovan senı çok upuyorum nıye - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.