Şereflikoçhisar harita ve uydu görüntüleri

Şereflikoçhisar`, Kültür Bakanlığının höyüklerde yaptığı araştırmalardan anlaşılacağı üzere, MÖ. 3000 yıllarına kadar uzanan 5000 yıllık tarihi geçmişe sahiptir. Tuz Gölü ve Şereflikoçhisar genel görünüşü İlçe toprakları ülkemizin en eski yerleşme alanlarındandır. Höyükler halindeki ilk yerleşmelerden daha fazla bilgi

Şereflikoçhisar harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Ankara » Şereflikoçhisar haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Şereflikoçhisar haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Şereflikoçhisar haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.9384, Boylam: 33.5389

Şereflikoçhisar ilçesi belde ve köyleri

Acıkuyu , Acıöz , Akarca , Akin , Aktaş , Aliuşağı , Bağobası , Baltalı , Büyükdamlacık , Büyükkışla , Çalören, Çatçat , Çavuşköy , Çayırönü , Çıngıl , Değirmenyolu , Deliler , Devekovan, Doğankaya , Eley , Fadıllı , Geçitli , Gülhüyük, Hacıbektaşlı , Hamzalı , Haydarlı , Kaçarlı, Kadıncık , Kadıobası , Karabük , Karamollauşağı , Karandere , Kurutlutepe , Küçükdamlacık , Musular , Odunboğazı , Paalazobası , Sadıklı , Seymenli , Şanlıkışla , Şekerköy , Şereflidavutlu , Şeyhli , Üzengilik , Vayvay , Yanlızpınar , Yazısöğüt , Yeşilyurt , Yusufkuyusu

Şereflikoçhisar uydu görüntüsü

Şereflikoçhisar ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Şereflikoçhisar haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Şereflikoçhisar uydudan görüntüsü

Şereflikoçhisar konumu

Şereflikoçhisar konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Şereflikoçhisar) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

MEVSIM: BEN KOCHISARLIYIM 8 SENEDIR YURT DISINDA YASIYORUM AMA BIZIM KOCHISARIN INSANI GIBI IYI KIMSE YOK KOCHISARIMIZA SAHIP CIKALIM KIYMETINI BILELIM - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
m.yalçın: şerefkoçisarın öndegelen ve bürokratları halkiçin faydası olmayan kişiler seçidigi için halkımız herzaman küçülmeye mahkumdur herkes kendi için çalışıyor malesef elimizdeki tuzumuza sahip çıkamadık elimizdeki bir millet vekilimiz sahip çıkamıyoruz buyüzden elimizdekini kayıp ediyoruz - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
sezen: şereflikoçhisar ankara ve adana yolu üzerinde e 90 kara yolu uzerınde kurulus ve yerı statik konumu nedenıyle benzerine az rastlanır bır ılçemizdir. - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
seymen0635@hotmail.c: sayın şerefli koçhisar"lılar, şerefli sanı TBMM de verilen ilk san"dır, nedeni çanakkale savaşlarında gösterdiği üstün kahramanlıklardır, lütfen net olarak bilgi sahibi olmadan görüş belirtmeyin - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
seda: s.kçhisar çok cana yakın çok sıcak kanlı insanlara sahip olduu için çk sanslı orayı çoggggg seviorum ,,,,,,, (hamzalı) - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
servet güzel: dünyada yapılan bir araştırmaya göre ŞEREFLİ KOÇHİSAR tek ilçeymiş başka yokmuş bizede bu güzel ve eşi benzeri olmayan memelketimizle gurur duymak düşer arkadaşlar ...AĞAÇÖRENLİ.... SERVET - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
gs: Şereflikochisar Şerefli ismini ATATÜRK bu yore halkını zıyarete gelmıstır. Yore halkını sıcaklığı ve musafir perverliğinden çok etkilenmıstır. Bu halkın comertlıği ve misafir perverliğinden Şereflikoçhisara Şerefli ismini vermistir. - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
EMRE AKGÜL: KOÇHISAR SENELERDIR AYNI BIR GRAM ILERLEMEDI BUNDAN 5 YIL KADAR ONCE NUFUS 46,000 CIVARINDAYKEN SIMDI 20,000 LERDE YANI BUMU ILERLEMEK BEN S.KOCHISARLIYIM BIZ DUNYANIN EN FARKLI ZENGINLIKLERINDEN BIRI OLAN TUZ GOLU NE SAHIBIZ GERCI BOYLE GIDERSE 15 YILA KADAR ONUNDA YOK OLACAGI SOYLUYOR UZMANLAR ... YETKILILER ACIN GOZUNUZU ARTIK BU ZENGNLIGE SAHIP CIKALIM... S.KOCHISARIMZA SAHIP CIKALIM TUZ GOLUMUZE SAHIP CIKALIM LUTFENNNN........ - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
elmas : bastakilerimiz selam kocisarlilar ben 33 senedir yurt disinda yasiyorum izne geldigim zaman kocisara gelemessem türkiyeye geldim sayamiyorum ama cocuk larimi 3 günden fazla tutamiyorum haklilarda cünkü ne halkimiz nede bastakilerimiz ilgilenmiyor ooookadar okumus bir mevkiye gelen lerimiz mesala su mühendisleri orman mühendisleri her dalda okuyanlar yükselenler var bakanlarimiz var hic birisi ilgilenmiyorlar hepsi hazirda olan isleri tecih ediyorlar neden ama memleketimize sahip cikmiyorlar mesala her daldan okuyanlar emekli olduktan sonrada kocisarim izi güzellestirmege ugrassalar eminimkidevletimizde yardimci olur geliyoruz bir özlemle ilk isimiz köylere su almaga gidiyoruz sehrin icinin yollari ayri bir üzüntüyani ben kendim köyde büyüdüm üzun yillardir yurtdisindayim kocisarimiz hep ayni dahada geri gidiyor bir zaman ispartaya gitmistim aman allahim o negüzel dizayin edilmis yapilmis bizimde o kadar yüksek adamimiz var neden el uzatmiyorlar sicak can ekilse can biter memleketimde arz ederim lütven ilgilenin o memleket bizim baki selamlar gurbetci gözüyle - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
Misafir: şereflikoçhisara biraz daha önem verilmesi çok daha iyi yerlere getirecektir siyasi vekillerimiz malesef bu konuda yoksun hemde yoksun malesef diyorum çünkü koçhisar il olmayı haketti ama ne varki göçler çogaldı nüfus sayımından kaybediyor çünkü vekillerin koçhisarda kendi kendilerine hava atıp böbürleniyorya işte çok büyük bir acı kayıp şimdi ise toparlanmıyor olmuyor bu vekillerden hiç bir şey olmaz ancak tohumluk olur bir işe yaramaz ok izmirden tüm şkçhsrlılara selam ve saygılar - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
FILIZ ALTINDAG: ^BEN CANAK KALEYIM OTUSBES SENEDIR KOCHISARDA YASIYORUM:KOCHISAR GIBI INSANLARI GIBI SAMIYETLI IYIVE GÜZEL GÖRMEDIM: KOCHISARLILAR KOCHISARA SAYIP CIKALIM:F - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
adalı_bilo: tuzu ile ünlü ama szi o tuzgölüne sahip çıkamadınız ve bugünkü ş.koçhisarı kendiniz yarattınız koçhisarın adamı kadar vurdum duymaz dünyada sadece arapları gördüm ben yazıklar olsuz size güzelim memleketim ne hale geldi sezsizce - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
b gündüz: ilcemiz bölünmeden önce cok hareketlı ve bereket liydi su sönük durum da cünkü köylerin coğunluğu ayrılan ilcelere verildi kimse isdemiyor fakat bürorasi işlemesi sonucuherkes ayrıldı şuda bir gercek kimse memmeun değil herkes kocsarı seviyoruz tanıtım yok yenile karasenir dağı tanınmaya başladı dağın üstünden tuz gölü konya makasa kadargörülüyor bu arada dağ yusufuşağ ı köyün de barajda tanınmıyor balığımız ankarada irfanlı sazanı olarak satılıyor ve aranıyo - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
erol yıkılmaz: dilges çelebi, sallıyorsun, Atatürk şerefli sanını, Koçhisar alayının çanakkale savaşlarındaki üstün başarı ve kahramanlıklarından dolayı vermiştir - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
esra: şereflikoçhisar tuz goluyle ünlu güzel ilçedir.canım memleketım senı cok sevıyom kochısar - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
Dilges celebi: Şereflikochisar Şerefli ismini ATATÜRK bu yore halkını zıyarete gelmıstır. Yore halkını sıcaklığı ve musafir perverliğinden çok etkilenmıstır. Bu halkın comertlıği ve misafir perverliğinden Şereflikoçhisara Şerefli ismini vermistir. - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
Kguzel: Şereflikoçhisar tuzu ile ünlüdür. - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.