Adıyaman harita ve uydu görüntüleri

Adıyaman Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat kısmı ile Güneydoğu Anadolu bölgesinin Orta Fırat bölgesi arasında yer alan il. Diyarbakır, Urfa, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile çevrilidir. 37o25' ve 38o10' kuzey enlemleri ile 37o25' ve 39o15' doğu boylamları arasında yer almaktadır. Adıyaman eski medeniyetlerin yatağı olan bir yerde kurulmuştur. Önceleri Malatya’ya bağlı bir ilçe iken, 1954 senesinde Malatya’nın iki idari bölüme ayrılmasıyla il olmuştur. Trafik kodu 02’dir. daha fazla bilgi

Adıyaman harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Adıyaman haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Adıyaman haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Adıyaman haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 37.7636, Boylam: 38.2773

Statik haritalar

Adıyaman ilçe haritaları

Besni, Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Kahta, Samsat, Sincik, Tut

Adıyaman uydu görüntüsü

Adıyaman ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Adıyaman haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Adıyaman uydudan görüntüsü

Adıyaman konumu

Adıyaman konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Adıyaman) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

adiyamann: türkiyenin en hosgörülü, sakin, olaysiz illeri icinde ön siralarda.

bunu arastirmalar kanitladi.

yani medeniyeti gelin adiyamanda ögrenin, insanligi ögrenin! - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
kırkayak: EĞER BİR KİŞİ ADIYAMAN DOĞUMLU İSE O ADAM ARTIK BİR ADIYAMANLIDIR VE ADIYAMANI SEVMEK O KİŞİ İÇİN BİR ZORUNLULUKTUR.ÇÜNKÜ O ADAM ADIYAMANLILIK ETİKETİNİ ÜZERİNDE TAŞIDIĞI ÖLÇÜDE BİR BAŞKA YÖRENİN İNSANI TARAFINDAN DA SEVİLEBİLİR.ÇÜNKÜ O KİŞİNİN ÖLÜSÜNÜ VEYA DİRİSİNİ KOŞULSUZ VE HER TÜRLÜ ÖN YARGIDAN UZAK BİR BİÇİMDE KABUL EDEBİLECEK BAŞKA BİR YÖRE BULMASI ÇOK ZOR BAZAN DA İMKANSIZ OLABİLMEKTEDİR.SİZE BİR ŞEY DİYEYİMMİ BEN GURBET ELDE ÇOK DOLAŞTIM VE BENİM GİBİ BAZAN BAŞIBOŞ DOLAŞAN KÖPEKLERİ BİLE BELKİ ADIYAMANLIDIR DİYE SEVMEK İSTEMİŞİMDİR ADIYAMAN VE ADIYAMANLI O SICAK İNSANLAR SEVİLMEZMİ BE HEY ALLAHIN DİVANELERİ. - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
by serseri: ben kahtalıyım.adıyaman adı gibi yaman bir memlekettir.gençleride öyledir.insanları çok misafirperverdir inanmayan gelir görür...subaşı köylülerine slm bekle anam az kaldı şafak 125 dağcı komando serseri hakkari yetermi korkun laaaann... - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
Misafir: ben adıyamanın merkezine bağlı sarıharman (selemüt) köyündeyim bir adıamanlı olarak tüm türkiyeye adıyamanı gezmeyi ve tarih eserleri görmenizi tafsiye ederim NEMRUT DAĞI,CENDERE KÖPRÜSÜ, ESKİ KAHTA KALESİ, DAHA SAYILMIYACAK pek güzel yerle vardır. Ben şuan izmirde askerliği yapmaktayım şafak 230 tüm adıyamanlılara slm - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
KOBRA : ben adıyamanlı olrak sizlere tavsiye edecgim yerler en önemlisi NEMRUT daha sonra PİRİN PERE magaraları ve CENDERE KÖPRÜSÜ ve ardından İNDERE KÖYÜNDE olan kız kalesi köyün yüksek kesimlerinde olan ve TOROS DAGLARININ dıplerindeki BEŞ PINAR denilen o soguk ve bir okadarda serin havası SİZ DEGERLİ MİSAFİRLERİMİZE ÖNERECEGİM YERLER misafir perver insanları cana yakın olmaları insanı oralara cekiyor.... BÜTÜN MERMERLER AŞİRETİNE SELANLAR AZKALDI ŞAFAK 22 ÖZLEM BİTİYOR - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
semsur: baglamada türkiye ikinciliğini adıyaman dan mehmet hanol aldı 2007 - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
few: karakoç köyü - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
adıyamanlı tuncay: türkiyenin göz bebeği deyil dünyanın - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
adıyamanlı tuncay: köyüm tokar besniye bağlı besniyi çok severim çokkkkkkk ve adıyamanım için canımı veririm. - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
sarman : bunu alanyadan yazıyorum adıyamangüzel bir il.misafirperverliği,çalışkanlığıylada iyidir.adıyman yaman bir şehirdir hele küçükçarkezi köyü oraya gidip görmelisiniz.bütün k.çarkezi halkına ve adıyamana slm. - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
sarman:

2009-ÖSYS BAŞVURU KAYIT BİLGİLERİ

bütün begşar sülalesini en içten sevgilerimle selamlıyorum- 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
tuncay.şahin: besninin tokar köyü çok güzel bir yer tüm turanlı ailesine selam . - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
tuncay.: beani.çok.güzel bir yer bende adıyamanlıyım yazın gidiyorum.yazı iple çekiyorum.ben.adıyaman besninin tokar köylüsüyüm. - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
SoNeR02:

Yazan: sessiz Tarih: 24.08.2008 00:18:07 #32982

gereksiz

asil gereksiz olan sensin ben kimsin ki ADİYAMAN ima laf ediyorsun haddini bil - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
osman_erdem: Adıyaman Çok GüzeL ßir iL Türkiyenin Göz ßéßéqi Adıyamanım ! Séni Çok özLédim ! KahtaLı !!! £Lßét ßir Gün ßitécéq ßu AsqérLiq $afaq 128 ;) - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
sessiz: gereksiz - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
KARTAL : Bu Yazıyı Yazarken Askerliğimi Yapıyorum Kütahya Haritadan Bakıyorum Ve Özlem Duyuyorum İzinime 32 Günkaldı O Günü İple Çekiyorum Bütün ADIYAMAN lılara Selam - 5 yıl, 4 ay önce yazıldı.
MERMERLER adıyamanl: nemrut dagıtarihi geçmişiolan turistik birdag MEŞHUR OLAN TÜTÜN tahıl ürünleri yöre halkı cana yakın misafir perver yedirmeyi yemeye terçih ederler - 5 yıl, 4 ay önce yazıldı.
KadErSiZz: adıyaman harıka bır kent mukemmel sakın sessiz :)):):):):) - 5 yıl, 4 ay önce yazıldı.