Adana harita ve uydu görüntüleri

Adana Türkiye'nin güney bölgesinde 'Beyaz Altın' (Pamuk) ambarı ve en bereketli toprakları bağrında bulunduran bir il. Türkiye'nin yüzölçümü bakımından dokuzuncu, nüfus bakımından dördüncü büyük şehridir. Doğu Akdeniz bölgesinde; Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Niğde, İçel (Mersin), Osmaniye ve Hatay illeri ile çevrilidir. daha fazla bilgi

Adana harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Adana haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Adana haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Adana haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 37.0007, Boylam: 35.3137

Statik haritalar

Adana ilçe haritaları

Aladağ, Ceyhan, Düzce, Feke, İmamoğlu, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir

Adana uydu görüntüsü

Adana ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Adana haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Adana uydudan görüntüsü

Adana konumu

Adana konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Adana) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Ayşe : adana; istanbul,ankara,izmir,eskişehir,antalya,konya ve kayseri gibi şehirlere göre şehircilik anlayışı ve kentlilik bilinci açısından oldukça geri kalmış ve doğal güzelliği ve gezilip görülecek çok bir yeri olmayan,dışarıdan gezmeye gelenlere hiçbir şey sunmayan bir yer.bir dahaki gezi planımda adanaya yer vermeyeceğim.gittiğimize pişman olduk ve kabap yemekten başka hiçbirşey yapamadık. - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
Misafir: Türkiye'nin birçok yerini gezmiş birisi olarak ciddi anlamda Diyarbakır'a benzeyen şehirdir. - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Şehir Plancısı Kerim: Şehrin bir meydanı yoktur.Meydan yerine bir cadde üzerindeki döner kavşak trafiğe kapatılarak mitingler burada yapılmaktadır.Türkiye'de meydanı olmayan ama büyükşehir(!)olarak adlandırılan tek şehirdir.Bu eksikliğe ise halen bir çözüm bulunamamıştır.Çünkü çok eski yıllardan beri şehir planlarında bir meydan alanı belirlenmesine ihtiyaç duyulmamıştır. - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Şehir Plancısı Kerim: Bu şehirde kuzey adana diye bir kentsel yerleşim tasarımı var.Bu konuya eleştirel bir yaklaşım getirmek istiyorum.Yeni bir yapılaşma olmasına rağmen topoğrafya uygun olsa da dikdörtgen parsellemenin kullanılmadığı,çıkmaz sokakların bol olduğu,geniş bulvarların açılmadığı,kat yüksekliği çok fazla,yeşil alanı,sosyal alanı bulunmayan,çirkin,15-20 katlı,1970-80 mimarisini andıran,çoğunun boyası ve sıvaları dökülmüş betonarme beton bloklarının yoğun olarak dip dibe,şehir esintisini kesecek ve buhran bir hava yaratacak şekilde oluşturulduğu bir yapı ve burası adana şehrinin en modern yerleşim yeri olarak adlandırılmakta.Şehirde buranın haricindeki yerler ise eski ve derme çatma mahalleler.Bu da kentteki plansız ve düzensiz yapılaşmanın ne derecede korkunç bir boyutta olduğunu gözler önüne sermekte. - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
yalçın: varoşların yoğun ulduğu ve %70 oranında gecekondu,imarsız yapılara sahip olan kent. - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
Misafir: Ciddi anlamda Kürt,Arap ve Roman(Cono Aşireti) nüfusu barındıran da bir şehirdir adana. - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
Anonim: Çok ciddi sıkıntıları olan bir şehirdir.Ekonomik anlamda ciddi problemler vardır.İşsizlik %26.5 ile Şırnak,Hakkari ve Siirt'ten bile önde olan ve Türkiye'nin işsizlik anlamında rekor kıran şehridir.Havası çok nemli özellikle yazları haşere ve nemli çıldırtıcı yüksek sıcaklıklardan dolayı çekilmez olur.Büyük şehir diye geçer ama sosyal,kültürel ve ekonomik anlamda İzmir,İstanbul,Ankara ve Bursa'nın sunduklarını sunamaz,sadece Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan alınan aşırı göçe bağlı olarak nüfusu fazladır.Bu yüzden büyük şehir denilir.Trafik sisteminde sıkıntı çoktur.Toplu taşıma modern değildir ve insanlar tıkış tıkış seyahat eder.3 şeritli geniş yolları,bulvarları yoktur.Raylı sistemle ulaşıma halen geçememiştir.Trafik ve yaya haraketi Hindistan'ı andırır.Düzensizlikten ve kaostan dolayı insanın,bisikletin,at arabasının,dolmuşun,kamyonların ve arabaların birbiriyle karmaşık bir şekilde hareket ettiği bir trafik akımı vardır.Taksi kültürü yoktur.En yakın mesafelerde dahi inanılmaz ücretler talep ederler.Şehrin büyük kısmı varoşlardan oluşur.Neredeyse her yerinde gecekondu mahalleleri vardır.Bazı mahalleler haricinde ""büyük bir köy"" görünümündedir.Kent girişi hasarlı araçların,kaportacıların,tamircilerin,hurdacıların oluşturduğu çirkin bir görünüme sahiptir.Havaalanı çok küçük ve iptidaidir.Otogarı ise Türkiye'deki en kötü örneklerden birisidir.Otobüsten inince tinerciler ve dilenciler insanın etrafını sarar.Suç oranı yüksektir.Çok sık kavga çıkar.Bu yüzden adanada gece dışarısı pek güvenli değildir.Profesyonellik yoktur.Çoğu şirket aile şirketidir ve patron zihniyeti ve babadan kalma yöntemlerle yönetilir.Nitelikli ve eğitimli insanın bu şehirde istihdamı bu yüzden çok zordur.Nitelikli ve eğitimli insanlar buradan büyük şehirlere göç etmiş ancak vasıfsız göç alınmıştır.Ekonomi ise çok büyük ölçüde tarıma dayalıdır.Bu yüzden iş imkanları oldukça dardır.Üniversite eğitim imkanlarında ise birçok büyük şehrin gerisindedir. - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
ARKEOLOG: adna muthıs bır yer öncelerı bır cıksam da baska yerlerı gorsem dıyordum yas 20 eeeeeee sımdı anlıyorum nereye gıdersem gıdım ben bu sehırden vaz gecemem seyhan barajı sayesınde degısen havasından sksamları tasköpruden gecerken kı manzaradan dınlenmek ıcın gıtdıgım hamakla keyıf yaptıgım adnan menderesımden
 • acı yerken tatlı konusan ınsanlarından
 • sabahları
 • acılı salgam yanına kazan gevrek sımıdın
 • den
 • mımar sınanından
 • şırdanından ve mıs gıbı kokan
 • acılı adana kebebından
 • sevmıyorum ama aılemın en buyuk zevkı bayram sabahı cıger yemekten eskı muzesınden
 • kullıyesınden cok guzel anılarımın gectıgı pozantısından karatasından cennet ve cehennem obruklarından nereye bakarsanız yesıllıgın sızı kucaklamasından tenı kadar sesıde yanık ınsanından ASLA VAZGECMEM DAHA DOGRUSU VAZGECEMEM BEN ADANAYI SEVIYORUM =AYRICA MERKEZ PARKI BILMEYEN YOKTUR = ayrıca kotu millet yoktur kotu sahıslar vardır BU ADNADA OLSA AYNI ISTANBULDA OLSA AYNI - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
  mardin: adana askerlik şubesinde askerlik yapacağım orası hakkında bir bilginiz varmı 10 mayısta ordayım - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
  samet 01pilaka yerli: adana cokgüzel biyerdir adana anlatılmaz yaşanır 3senedir gidemiyorum mem leketime ama yakında gidicem işalah - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
  Misafir: türkiyenin 5. büyük şehri nüfus 2.026.000 - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
  Türk Yurdu: Hanım ın Çiftliği adlı dizide Adana ili çok güzel tanıtılmış gerçektende. Adanalı arkadaşlarımızın bir çoğu böyle küfürbaz ve ahlaktan nasibini almamış kişiler. Küfrederken hiç bir şeyi tanımıyorlar ahlaki ve ailevi değerlerimizi kullanmakla kalmayıp aynı zamanda manevi değerlerimizde küfürlerine meze etmektedirler. Aynı zamanda kısa yoldan köşeyi dönmeyide çok iyi anlatmışlar. Ben adanalı bir çok kişi tanıdım ve o bir çok kişinin bir çoğuda aynı hanımın çiftliği dizisinde yer alan ahlaksız karakterler gibi. Gerçi ben romanın büyük bir bölümünü okudum bu tür dialoglar yoktu ama günümüz adanalılarınıda düşünmüş olacakkki senarist arkadaslar bu dialogları diziye koyma gereği duymuşlar. - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
  gunes: ben su anda askerım ama orada olabılmek ıcın can atıyorum adana herseyıyle cok guzel bır yerdır - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
  cadi: adanayla tanışmam sevgilim sayesinde oldu harika bir şehir 5 kez gittim ve acayip bağlandım heralde sevdiğim oralı diye:) - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
  SPMan: Adana çıkardığı sanatçılar bakımındanda önemli bir şehirdir. Bilinenlerden bazıları şunlardır: yaşar kemal (yazar), orhan kemal (yazar), şahin kaygun (fotoğraf sanatçısı), demirtaş ceyhun (yazar), ali özgentürk (yönetmen), nebil özgentürk (gazeteci), kasım gülek (politikacı), bedri baykam (ressam), suphi baykam (politikacı), fatih terim (futbolcu / teknik direktör), yılmaz güney (oyuncu, yönetmen, yazar), muzaffer izgü (yazar), aytaç arman (oyuncu), menderes samancılar (oyuncu), hasan şaş (futbolcu), ahmet akata (ressam), ali şen-şener şen (oyuncu), demir karahan (oyuncu), haluk levent (pop müzik sanatçısı), melih görgün (oyuncu), feridun düzağaç (pop müzik sanatçısı), murat hasarı (pop müzik sanatçısı / besteci), serhan kelleözü (pop müzik sanatçısı / besteci "akdeniz akşamları"nın bestecisi), mustafa sağyaşar (tsm sanatçısı), ferdi tayfur (arabesk şarkıcısı), vahdet vural (arabesk şarkıcısı), kurtuluş (pop müzik sanatçısı), murat kekilli (pop müzik sanatçısı), murat göğebakan (pop müzik sanatçısı), atilla taş (pop müzik sanatçısı), ertuğrul ateş (ressam), faruk tınaz (tsm sanatçısı), seyhan tütün (thm sanatçısı), galip tekin (karikatürcü), şevket yalaz (karikatürcü), bahadır boysal (karikatürcü), ahmet yılmaz (karikatürcü), mehmet ali türkmen (karikatürcü / grafik sanatçısı), fethi izan (fotoğraf sanatçısı), fethi sabunsoy (fotoğraf sanatçısı), karacaoğlan (halk ozanı), suavi sonar (fotoğraf sanatçısı), ergun akleman (karikatürcü), tanju akleman (fotoğraf sanatçısı), recep bilginer (yazar), yılmaz duru (oyuncu, yönetmen), kahraman olgaç (satranç ustası), ahmet remzi yüregir (gazeteci), yusuf ayhan (gazeteci), altan karındaş (sinema ve tiyatro sanatçısı), füze selami (futbolcu), kayhan (futbolcu), ismet atlı (güreşçi), erdal acet (yüzücü / manşı geçen ilk türk), nesrin olgun (yüzücü / manşı geçen ilk kadın yüzücü), celal ince (tango yorumcusu), can kozanoğlu (yazar), ahmet selçuk ilkan (şair), ayşe arman (gazeteci), ali hoşfikirer (teknik direktör), danyal topatan (oyuncu), erol büyükburç (pop müzik sanatçısı), nihat ziyalan (oyuncu),dadaloğlu (halk ozanı), suna kan (keman sanatçısı), muharrem gülergin (komple sporcu), nalan ve sonay gülergin (voleybolcu), melek görgün (sinema oyuncusu), cenk koray (tv sunucusu), cengiz sezici (tiyatro ve sinema oyuncusu), savaş ay (gazeteci / televizyoncu), saim alpago (tiyatro oyuncusu ve yönetmen), erkan sürmen (thm sanatçısı), hüseyin ileri (ritm saz sanatçısı), ali şenozan (tsm sanatçısı), bilal inci (sinema oyuncusu), cemil şahbaz (sinema oyuncusu), arif ve abdurrahman keskiner (yönetmen ve yapımcı), turan oflazoğlu (yazar), taha toros (gazeteci, edebiyat ve folklor araştırmacısı), mümtaz ener (sinema oyuncusu), yılmaz köksal (sinema oyuncusu), turgut aykaç (olimpiyatlarda madalya alan ilk boksörümüz), mesut mertcan (tv spikeri), ayhan karataş (milli yüzücü / ilk kez serbestte, 100 metreyi 1 dakikanın altında yüzdü), salih güney (sinema oyuncusu), remzi oğuz arık (arkeoloji profesörü, yazar, politikacı), irfan atasoy (sinema oyuncusu), yaşar (pop müzik sanatçısı), hasan arat (işadamı / bjk yöneticisi), tamaşa dural (gazeteci), ayşe hatun önal (manken ), behzat uygur (Tiyatro sanatçısı), tuncay akdoğan (Özgün müzik sanatçısı), nejat uygur (Tiyatro sanatçısı), metin özülkü (Besteci-Pop Müzik Şarkıcısı), burhanettin tepsi (30lu yılların ünlü tiyatro oyuncusu), şadan adanalı (Ses sanatçısı-Besteci) - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
  demet: adana çok güzel her ilden ;) - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
  NUT: Adanada doğmadım. Adnanada büyümedim. Üniversite eğitimim için geldim. İlk 3 ayın sonunda minübüste dinlemek zorunda kaldığım ağır arabeks şarkıdan sonra Adana hakkında yorumumu yaptım: İnsanı bunalıma sokan Bunalım Şehri! diye. Aradan üç ay daha geçti. Adanaya alıştım dedim. Yine üç ay geçti. Adanayı seviyorum dedim. Bir yılı doldurduğum zaman artık Adanada yaşamaya karar vermiştim. Aradan 11 yıl geçti hala buradayım. Adanadan da Adanalı''dan da kopulmuyor. Öyleki kendine bağlıyor. İnsanı ömrünün sonuna kadar tutuyor, bırakmıyor. İşte Adana böyle garip ama kopulamaz bir şehir. Ah bir de kıymeti bilinse! Adanalı olunmasa da ADANALIYIM denilse... - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
  İBRAHİM DANIŞ: ADANA.NIN GÜZEL ALANI VE GÜZEL KOKUSU VARDIR BU NEDENLE ADANA KEBABIYLA ŞALGAMIYLA ŞIRDANIYLA MEŞURDUR HER ZAMAN ADANANIN KOKUSU OLMAKTIR - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
  İBRAHİM DANIŞ: BEN ADANAYIN SEVGİSİYLE KOKUSUYLA VE YEŞİL ALANIYDI VE ADANA HEP GÜZEL OLACAK VE GÜZELİ KAZANACAK NE MUTLU YEŞİL KOKUSUNA - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
  zazamustafa1988@hotm: sela ADANALILAR ADANA HAVASI NASIL ACEBA ADANALILAR ADANAYA İYİBAKIN ALTI AY SONRA ADANAYA GELECEM YANI ASKERLİĞİM BİTİYOR ALAHA EMANET OLUN - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.