Afganistan harita ve uydu görüntüleri

Afganistan Demokratik Cumhuriyeti merkezi Asya’da dağlık bir kara devleti. Başkenti Kabil'dir. Yüzölçümü 657.500 km2 nüfusu Soyyet işgali öncesi nüfusu yaklaşık 15 milyon olan ülkenin nüfusu bugün 1.424.000 (1998)'dir. Ülkenin Resmi dili Peştuca ve Farsça'dır. Resmi para birimi Afgani dini İslam'dır. Doğu ve Batı Asya’yı birleştiren ana mihver üzerinde olup, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan, İran, Pakistan ve Çin ile çevrilidir. daha fazla bilgi

Harita yükleniyor...
[harita yüklenirken lütfen bekleyiniz (toplam 156,06 KB)] Afganistan harita

Resmin boyutları: 1083px x 1400px, Dosya boyutu: 159802byte (156,06 KB), Renk: , Formatı: .

Harita, sayfaya sığabilmesi için küçültülmüştür. Haritada yakınlaşmak veya uzaklaşmak için, resme iki kere tıklayın, üstteki + veya - işaretlerini ve/veya fareniz üzerindeki sayfa kaydırma aparatını kullanabilirsiniz.
Yorumlar - Lütfen konu (Afganistan) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

yusuf : slm ben yusuf karamursellıyım ben yaklasık 18 aydan berı mezarıserıfteyım buraya gekcek arkadaslara seslenıyorum hıc cekınmesınler korkmasınlar ınaın afganıstanın en guvenlı yerı ayrıca cok guzel bıyer ozellıkle hz alı camıı sı cok guzel - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
muhafız60: ben yeni geldim afganistandan.dünyada benzeri yok bir ülke yok.kişibaşı gelir 100-150 dolar.çok fakirler ve 1600-1700 lü yıllardan kalmaortaçağı yaşamakta ülke insanı.ama öyle bir yerdeki çin,iran,türki cumhuriyetler ve pakistan ve hindistan. - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.
fugutive: arkadaşım mezarı-şerif afganistanın kuzeyinde türkmen bölgesi afganistanın en güvenli bölgesi maaşlar 150-200 dolar civarında iş teklifini değerlendirmeni tavsiye ederim ben iki defa gitti çok begendim - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.
Hasan: Merhabalar, Mezar-ı Şerif şehrinden iş teklifi aldım. bu bölegeyi bilen arkadaşlar varsa, benimle paylaşırsa çok iyi olur. Vede afganisrtanda yaşam nasılsır? Hayat pahalımııdr? Bilen arkadaşlar bilgi verin lütfen. Selamlar. Hasan - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
berna: lütfen afganistan haritasını tek olarak sınırlatrıyla birlikte gösterebilirmisiniz? - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
BERRA: BİLMEM

Kİİ BU KONUDA

BİR BİLGİM YOKK - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.