Alaşehir harita ve uydu görüntüleri

Manisa'ya bağlı bir ilçe. İlçenin yüz ölçümü 1115 kilometrekare, nüfusu 48.668 dir. Alaşehir, Manisa'nın doğusunda bulunmaktadır. Yüzeyi, güneybatıdan doğuya doğru uzanan ve çok geniş olan Alaşehir ovasıyla ve 1.500 metreyi... daha fazla bilgi

Alaşehir harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Manisa » Alaşehir haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Alaşehir haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Alaşehir haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.3548, Boylam: 28.5166

Alaşehir ilçesi belde ve köyleri

Akkeçili , Alhan , Aydoğdu , Azıtepe , Badınca , Bahadır , Bahçedere , Baklacı , Belenyaka , Caberburhan , Caberfakılı , Caberkonaklı , Çağlayan , Çakırcaali , Çamlıbel , Çarıkbozdağ , Çarkıkaralar , Çeşneli , Dağarlar , Dağhacıyusuf , Delemenler , Erenköy , Evrenli , Girelli , Göbekli , Gülenkaya , Gülpınar , Gümüşçay , Gürsu , Hacıhaliller , Horzumalayaka , Horzumçamtepe , Horzumembelli , Horzumsazdere , Ilgın , Işıklar , İsmailbey , İsmetiye , Karacalar , Karadağ , Kasaplı , Kavaklıdere , Kemaliye , Kestanederesi , Killik , Kozluca , Kurudere , Matarlı , Narlıdere , Osmaniye , Örencik , Örnekköy , Piyadeler , Sarıpınar , Selce , Serinköy , Serinyayla , Sobran , Soğanlı , Soğukyurt , Subaşı , Şahyar , Tepeköy , Toygarlı , Uluderbent , Üzümlü , Yahyaalçı , Yeniköy , Yeşilyurt , Yuvacalı

Alaşehir uydu görüntüsü

Alaşehir ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Alaşehir haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Alaşehir uydudan görüntüsü

Alaşehir konumu

Alaşehir konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Alaşehir) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

hazal@edwart: merhaba ben alaşehirliyim sizlere alaşehiri tanıtıcam ...alaşehir çok güzel bir yerdir.manisaya bağlıdır.ilçenin yüz ölçümü 1115 kilometre karedir,nufusu 48.665 dir şimdilik benden bu kadar hoşçakalın.... - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
aSi PReNS: Ala Şehir çok güzeldir. doğma büyüme buralıyım. herşeyi güzel olan bu yeri herkese tavsiye ederim. Ben şahsen burayı çok beğeniyorum. - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
Misafir: öncelikle tüm alaşehirlilere selamlar.alaşehir için söylenecek öyle çok söz var ki kelimeler yetmez anlatmaya...sıcak ege güneşinin doyasıya ısıttığı küçük,şirin ilçe alaşehir,doğduğum,büyüdüğüm yer.şu anda başka bir yerde görev yapıyorum.tatilleri alaşehirimize gelmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.toptepeden alaşehiri izlemek bir harikadır.bir de nefis yemekleri... - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
giresunlu: bende ulaştırma olarak 8/3 alaşehir''E düştüm zorluk çekmiyorum çünkü daha önce oralarda çalışıyordum gördes barajında - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
Memleketini Seven: Türkiyede izmir üzümü olarak bilinen çekirdeksiz üzüm Halis muhlis ALAŞEHİR ovasında yetişir ve dünyaca ALAŞEHİR sultaniye üzümü olarak tanınır. - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
fetanet: Memleketim diye söylemiyorum ama herşeyi güzeldir Alaşehirin.Hele ekmeği daha güzeldir,herhangi bir fırına gidip alıp yemenizi ve o eşsiz tadı tatmanızı tavsiye ederim.Alaşehirde yok yoktur, başka her şeyi bulabilirsiniz. - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
şenay: herkese merhaba.Şuan kardeşim alaşehirde vatani görevini yapıyor.İnşallah haziran 26 sında bizde bu güzel şehir alaşehire gidip gezicez... - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
meryem sağcan: aldullah bey doğru söylüyor.sezen aksuda alaşehirlidir.fakat memleketini kabul etmeyeni biz hiç kabul etmeyiz.o kendini izmirli sansın.alaşehirde olmak bir ayrıcalıktır.toptepesi olsun,kenan evren parkı olsun,insanları çok farklı bir daha dünyaya gelsem yine alaşehirde doğmak isterdiğm!!! - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
mustafa soydaş: ben alasehırı hıc bılmezdım ama alasehırlı bı kızla tanıstım geldım gördum hayran kaldım gercekten top tepeden alasehırı seyretmek cok guzel helke bıde yanıdna sevdıgın olunca bız kavusamadık ama dılerım tüm alasehırlıler sevdıklerıne kavusur hepınızı saygıyla selamlıyorum allah yar ve yardımızcınız olsun. - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
liberta 45: herkese selem ben baran kayaş suan rusyadayım bazı arkadaşlarlar derki alaşehir nedir sadece bir ilce hic bi faliyet yok diye düsünürler ama yanlış bir bilseniz buradan nekedar güzel gözuktügün O TOPTEPENEN oturup alaşehiri seyretmek para ile satınmaz ..... - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
abdullah yörük: alaşehir, 1402 yılında yıldırım beyazıt tarafından, rumlardan alınmıştır. yıldırım bayezit alaşehiri fethedince toptepeden şehiri seyretmiş ve ne ala şehir ( güzel şehir) demiştir ve o günden sonra phledelpia olan şehrin adı alaşehir olmuştur. şehir gediz ovası kenarına kurulu olup çok verimli ve geniş tarım alanına sahiptir. özellikle izmir üzümü olarak bilinen sultaniye üzümün en çok yetiştirildiği yerdir. bunun haricinde ikliminde elverişli olması birçok ürünün yetiştirilmesine olanak sağlamaktadır. 7. cumhurbaşkanı kenan evren, bir zamanlar maliye bakanlığı yapan sümer oral, hayri kozakçıoğlu, her ne kadar kendileri kabul etmesede sezen aksu alaşehir doğumlu olup burada yetişmişlerdir. piknik ve eğlence yeri olan kenan evren parkı, toptepe, afşar barajı çevresi, sen jean kilisesi, yıldırım bayezit cami, kütük minare cami, kurşunlu han ve çarşının içerisinde bulunduğu sevgili yolu başlıca gezilecek yerleridir. küçük şirin biyer olup aynı zamanda giyimden - eğlenceye kadar aradığınız herşeyi bulabileceğiniz özgürlükçü kimsenin kimseye karışmadığı hoş bir şehirdir. - 5 yıl, 1 ay önce yazıldı.