Amasya harita ve uydu görüntüleri

Amasya, Yeşilırmak’ın açtığı dar boğaz üzerinde, deniz seviyesinden 400 m yükseklikte, dağ, ova-su ve yeşilliğin kucaklaştığı bir ildir. Yeşilırmak, şehrin ortasından akar. Nehrin batısı eski şehirdir.Amasya; Yozgat, Tokat, Çorum ve Samsun illeri ile çevrilidir. 35° 03' ve 36° 02' doğu boylamları ile 39°50' ve 41° 02' kuzey enlemleri arasında yer alır. Tra daha fazla bilgi

Amasya harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Amasya haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Amasya haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Amasya haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 40.6516, Boylam: 35.8305

Statik haritalar

Amasya ilçe haritaları

Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova, Taşova

Amasya uydu görüntüsü

Amasya ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Amasya haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Amasya uydudan görüntüsü

Amasya konumu

Amasya konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Amasya) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

ismail aktaş: ben karamuk köyünden ismail amasyam bir harikadır şehzadeler şehri amasyam - 2 yıl, 4 ay önce yazıldı.
amasyafan: amasyanın hiç bir yeri güzel değildir turistik amaçlı kimseye tavsiye etmem.birkaç tarihi camisi var o kadar. Biri yazmış amasyanın insanı mert diye alakası yok utanmadan ve apaçık yalan konuşan cahil karaktersiz ve de fesat insanları var. Ferhat ile şirine gelince sadece hikaye eski dönemlerde yumuşak olan kayaları insanlar su taşımak için işlemişler. Kısacası iki kayalık arasında şekilsiz yeşilırmak dedikleri de yaz kış çamur akan pis kokulu bir şehir - 2 yıl, 6 ay önce yazıldı.
ahmet arslan: tarihi güzelligiyle muhteşem bir şehir

ama bütün köyleri harabe olmuş göç nedeniyle bunu engellemek lazım - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
selim: birazda memleketin güzelligi gibi esnafıda güzel olsa fırsatçılar hele hele yemin töreninde oteller - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
pitpull dehşeti: merhaba ben amasyalıyım gerçekten amasyamız türkiye de tek,çünkü doğasıyla,ferhat ile şiriniyle,osmanlı padişahlarıyla,mert insanıyla,elmasıyla,kirazıyla kısaca her yönüyle bambaşkadur benim memleketim amasyam. - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
gülden üstün : ben amasyanın taşova ilçesinde oturuyorum köyümü çook seviyorum her yaz tatili gidiyorum bu sene de gidicem inşallah amasyanın elmasına bayılıyorum tatmanızı tavsiye ederim :) - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
hamdi bayram: ben suluvalıyım aslen amasya bulduklu köyundenim şimdi ist yaşıyorum hersene kiraz zamanı giderim heryer yemyeşil olur memleketimide insanınıda hiçbişeye degişmem yedikır barajında balık tutmak en buyuk tutkumdur :) tüm amasyalılara selam - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
hasan nayman: selam ben amasyanın musa köyünden hasan nayman amasyamızın gerek tarihi gerek corafi ve insanlığı ve insan perverliği ve doğo ve sıcak kaplıcaları ve meşhur olan sadece elması değil bütün iklimiğiyle bütün meyveleri ve bahcelerini gezin kararınızı ve yorumunuzu yazın okuyan ve yorumculara selamın aleyküm - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
oğuzhan umut karadağ: ben merzifon,hanköylüyüm höyümüz doğal güzellikleri bakımından merzifonun en güzel köyüdür.nüfus 450,rakım 616, geçim tarım-hayvancılıktır.muhtarımız cafer ÖZTAŞ,su işleri başkanı (aynı zamanda dedem olan )Rıza KARADAĞ'dır.bütün amasya halkını köyüme davet ediyorum. - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
doruk625: sewgiler tum amasya halkina ben daha once sadece elmasini bilirdim ama hele inasanin icinde olan insan sewgisini gorunce inanin ne dijecegimi bilemes oldum cok guselseler isterdim jazajim ama galiba hejcandan ama sunu derim benim ikinci memleketim orasi olsun beni istersenis sewinirim - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
görcüler: biz osman ve şeyma amsyada yaşıyoruz burdaki amasyalı arkadaşlarımızı selamlıyoruzve amasyanın kapıkaya köyündrki hızarcılar mah oturuyoruz efenime söliyim gürcüyüz:d ehem ehem - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
AHMET GÜL: ben taşova karabük köylüyüm istanbulda yaşıyorum 2002nin eylül ayında ayrıldım memleketimden ama gönlüm herşeyim güzel amasyamda kaldı - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
murat aksu: ben amasya hamamözü gölköyündenim ve buralı olmaktanda büyük onur ve gurur duyuyorum tüm hemsehrilerime saygı ve selamlar ....murat aksu - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Roketler: YAZAN:Ahmet YILMAZ TARİH:23.01.2009 Bende aşığım semra hanım memleketime - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
semra: ya amasya süber biyer ben amasyaya aşıgım orası benim memleketim - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
Çılgın komando: yazan:Ahmet YILMAZ Tarih:24.12.2008 21.30 ben hamamözü gölköylüyüm inanın bana tek kelime ile harika bir köydür gelip görmenizi isterim.şahsen ben köyümün yaylasını ve çam ağaclarını çok özledim.yaklaşık 18 senedir işim gereği köyden ayrıyım köyümü ve insanlarını seviyorum.hamamözü halkınada saygılar,sevgiler gönderiyorum.hoşca kalın allaha emanet olun. - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
Unutmak Tükenmektir: Amasya gerçekten çok güzel bir yer sevdiğim için gelmiştim. - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
KARABULUT: Ben Amasyalıyım fakat şu anda başka şehirdeyim Amasya o kadar güzel bir şehir ki bir an olsun aklımdan çıkmıyor - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
mcmesutto: bende asker oldum :D aralık 10 da sora ordayım kısmetse istanbuldan bi misafiriniz war yani 15. piyade eği. komutanlığında acemilik yapıcam herkese selamlar - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Rıfat YILMAZ: ben HAMAMÖZÜnün GÖLKÖYÜndenim AMASYA''yı hiçbiryere değişmem herşeyiyle gezilmesi görülmesi gereken bir memleket - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.