Ankara harita ve uydu görüntüleri

Ankara, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkenti, dünyanın 40. büyük şehri. Nüfusu 2007 nüfus sayımına göre 4.466.756 kişidir. Topraklarının büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Sakarya bölümünde yer alan Ankara ilinin merkez kenti'dir. Rakımı ortalama 890 metredir. daha fazla bilgi

Harita yükleniyor...
[harita yüklenirken lütfen bekleyiniz (toplam 143,79 KB)] Ankara harita

Resmin boyutları: 794px x 1400px, Dosya boyutu: 147244byte (143,79 KB), Renk: , Formatı: .

Harita, sayfaya sığabilmesi için küçültülmüştür. Haritada yakınlaşmak veya uzaklaşmak için, resme iki kere tıklayın, üstteki + veya - işaretlerini ve/veya fareniz üzerindeki sayfa kaydırma aparatını kullanabilirsiniz.
Yorumlar - Lütfen konu (Ankara) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

OSMANLI PADİŞAHI: ankara mamakta askerlik görevimi yapmaktayım..açıkca söylemek gerekirse ben burayı hiç sevmedim.. havası soğuk..yolları yokuşlu...evleri çarpık yerleşim görünüyor... çok düzensiz biryer ..hele mamak ilçesini hiç mi hiç sevemedim... hata bir şiir yazdım builçeye......

a MAMAK

ANKARA MAMAK

İNSANI EDERSİN

ESİR VE AHMAK

SANA GELENİN HALİNE VAH...

ATSAM DESEM ATILMAZ

SATSAM DESEM SATILMAZ

BİR İŞE YARAMAZ

SANA NE SÖYLESEM AZ...

SOĞUĞU VERİRSİN KIŞTA

İNSANI EDERSİN HASTA..

DOLDU GÖZLERİM YAŞTA

AİLEMİ BIRAKIRSIN YASTA..

YOLLARIN YOKUŞLUDUR DÜZELMEZ...

İZİN ALAN ASKER SEVİNMEZ

YÜRÜ YÜRÜ YOL BİTMEZ

AĞLARIM YÜZÜM GÜLMEZ..

GELEN İNSAN DİRİDİR..

AMA BURASI MAMAKTIR...

İNSANI ERİTİR VE BİTİRİR

BİRŞEY SÖYLEMEZ GARİP Bİ ÇAREDİR....

BİRDAHA BURAYA GELİRMİYİM

BİR HATA DAHA YAPARMIYIM

AMA GÜÇLÜYÜM SABIRLIYIM..

ÇARE YOK TEZKEREYİ BEKLERİM......

- 2 yıl, 10 ay önce yazıldı.
yurdal: ben turkıyenın her bolgesını gezdım.buyuksehırler arasında en temız en duzenlı bır sehır ankaramızdır.bırde denızı olsa tamamıyle cennet bır sehır olur.ankarayı begenmeyenler s.gıtsın.burası bızım sehrımız.kımseyı zorla tutmuyoruzzz - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Misafir: Ankara 'ya üniversite için gittim daha doğrusu hala gidiyorum . İstanbul 'da yaşadım bu yaşıma kadar. Benim için çok zor oldu. Ruhsuz bir şehir Ankara. Deniz olmamasının dışın da da çok soğuk bir şehir. İstanbul ise hayal edilmesinin bile cihana bedel olduğu bir şehir.Umarım Ankara'ya bir daha yolum düşmez, ben sevemedim Ankara'yı... - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
cumhuriyet şehri: ankaralıyım ama işim gereği pek çok il gördüm yaşadım ama nedense ankaraya gelince dönmek zor geldi çok zamanlar kaldığım şehirlerde yerleşme fikri gelişsede ankarayla kıyaslayınca gerçekleşmedi derli toplu bir şehir büyük şehir tiyatro sinema alası var avm her yerinde ulşım kolay iyiki memleketime gelmişim çalışmak bile burada daha zevkli park bahçelere önem arttı her şey yenileniyor - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.
güzel insan: kuzey egenin en kıyısından en kuzeyinden akçay balıkesir den herkese selamlar

ankara ya 26 yaşımda sevgilim sayesinde gelemeye başladım. ne yalan söyliyim beni ankaraya tek bağlayan kız arkadaşım. zeytincilikle uğraşıyorum. satış işini istanbuldan önce ankaraya taşımaya karar verdim. meşhur peynirciniz varya yakında bir de zeytinciniz olsun istiyorum. ama nereden ankaranın hangi köşesinden başlamam gerek onu bilmiorum. eğer bu yazıyı okuyan ve ankaranın burasında başlasan daha iyi olur diyebilicek arkadaşlar varsa sevinirim. hatta burda hiç başlama diyen bile cıkarsa saygım sonsuz :)

20.9.2010 green_olive_oil@hotmail.com - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
misafir: genelde istanbul izmir gibi kentlerden gelenler ankarayı beğenmezler ama ne derseniz deyin ankarada deniz yok demeyin ankaralılar buna kıl olur (bir ankaralı olarak garanti verebilirim) eğer buraya eğitim veya iş gibi sebeplerden dolayı göç etmek zorunda kaldıysanız şunu sindirerek gelin 'ankarada deniz yok' :) ankarada gidilecek yer yok diyorlar yalan. bahçeli ve tunalıdaki cafeleri, alışveriş merkezleri, bovling salonları ve lunaparkları iyidir gidin görün ;) - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
BASKENTLI: YASANACAK EN SON SEHIR ANKARA IMKANSIZLIK ISTE MECBUR YASAMAYA CALISIORUZ - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
şehirbilimci: Ankara Ankara güzel Ankara Senin güzelligini diğer şehirleri gördükten sonra daha iyi anladım.Aslında herşeyin aslı sende diğerleri seni kopyalamaya çalışıyor gibi geliyor. - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
OZAN: ANKARA GERCEKTEN COK GZL AMA BIRDE KOKMASA SEHIR B.. KUKOYOR HERYER SINEK PISLIK ÖZELLIKLE CANKAYA RESMEN COPLUK BUNU CANKAYADA OTURAN BIRISI 0LARAK SOYLOYOR KAÇKEREDE BELEDIYEYE YZDIM AMA CANKAYA BELEDIYESI ISTE NE BEKLENIRKI... :( - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
temha: ankarada yaşamak çok güzel ama başkent oluşundan dolayı bazı sorunları olan bir ilimiz.taşradan gelen insanlarımız biraz dikkat etseler daha iyi olur 30 yıldır ankarada yaşayan birisi olarak yorumlarım bunlardır - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
mavi yorumu: İKİ GÜN ÖNCE ANKARA YA İŞ İÇABI GİTTİM 3 GÜN Ü ZOR GERCİRDİM BOĞULUYMUŞUM GİBİ OLDU BERBAT BİR KARANLIK ŞEHİR İNSANLAR NASIL YAŞAR ORADA ŞAŞIYORUM.. - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
Dışkapı SSK: Haritanız çok güzel ayrıntılı. SSK Hastaneleri Sağlık Bakanlığı olmuştur. SSK Ankara Hastanesi artık Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak geçmektedir. - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
kızıl: selam millet ben yaklaşık 17 yılımı Ankarada geçirdim 3 yıldırda istanbuldayım Ankara tamamiyle yasanılcak bir şehir.ne bir trafik sorunu var nede olumsuz şartları ben ankaramı ayrı bir SEVİYORUM.herkes BAŞKENTİNİ GÖRMELİ DİYORUM........... 3 - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
melisa: Ankaranın Susuz adlı çok şirin bir köyü vardır.Aslında merkeze çok uzak değildir.Köyümüzde bostan tarımı gelişmiştir.Yaklaşık her çiftçimizin kendine ait bol sayıda tarlası ve tarım makinaları vardır.Buradanda anlaşılacağı gibi köyümüz oldukça zengindir.Köyümüzde piknik yapılabilecek çok sayıda yeşil alan bulunmaktadır.Eğer gelme imkanınız olursa köyümüzün insanının ne denli sıcakkanlı ve misafirperver olduğunu anlarsınız.Köyümüz Kazana doğru giderken Saray''a varmadan Göksu Parkından hemen sonradır. fakatharitada hata var ayaşın bayat ve kızılcahamam ın akçaören köyleri arasında örencik köyünü unutmuşsunuz ki örencik köyü gerek nüfus gerekse ölçüm olarak en büyük köylerden birisidir .ama iyi yani.

teşekkürler - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
EFE: haritada hata var ayaşın bayat ve kızılcahamam ın akçaören köyleri arasında örencik köyünü unutmuşsunuz ki örencik köyü gerek nüfus gerekse ölçüm olarak en büyük köylerden birisidir - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
carrot: YURTDIŞINDAN GELEN BİRİ OLARAK ANKARA NIN GERÇEKTEN İÇTEN SEVENLERDEN OLDUM. DAHA DA GÜZELLEŞTİRELİM BAŞKENTİMİZİ. - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Misafir: merhaba sevgili arkadaslar sizleri aramızda görmekten büyük bmutulul görktmekad asd dsa as - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
Amca: Avrupann en yeil ehri seildi,

Trkiye''nin en yaanabilir ehri seildi.

Bakmayn siz stanbullularn her frsatta Ankaray karalamasna.

Kalabal grlt ve dzensizlii kendilerine yaam biimi semiler.

lerindeki kskanlk hissini sk sk da vururlar ve Ankara''y ktlerler. - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
delikanl: ankaral biricik yeil gzl sevgilim. seni ok seviyorum.

baln olaym

iine dolaym

peteim benim - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
ezo ile apocan: ankaradaki tek eşsiz sevdigime tarsustan sesleniyorum. seni cok seviyorum az kaldı kavuşmamıza seni seeviyorum ayazım ayaz gözlüm gamzelin - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.