Ardahan harita ve uydu görüntüleri

Ardahan Doğu Anadolu'da yer alan bir ilimiz. Kars iline bağlı ilçeyken 1992 senesinde il merkezi oldu. Artvin, Erzurum illeri ve Gürcistan sınırıyla çevrilidir. Trafik numarası 75'tir. daha fazla bilgi

Ardahan harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Ardahan haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Ardahan haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Ardahan haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 41.1074, Boylam: 42.7054

Statik haritalar

Ardahan ilçe haritaları

Çıldır, Damal, Göle, Hanak

Ardahan uydu görüntüsü

Ardahan ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Ardahan haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Ardahan uydudan görüntüsü

Ardahan konumu

Ardahan konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Ardahan) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir: Ardahan cok güzel bir yer. Her kese tavsiye ederim. Ço serin ve sakin bir yer. suları da çok soğuktur. - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
enes: Merhabalar Ardahan güzel ülkemizin endogusunda şirin bir ildir yazın yemyeşil ve çok güzeldir. Hertarafı gezmeyedeğer. Yeşili cennet bahçesimisali görmeyedeger.Kışıda aynı çok güzel hertara beyaza bürünüyor Türkiyede güzel Ardahanım gibi biryer aslabulamassınız. - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
efetaha: benim memleketim kadar şahane bir memleket yoktur. ardahanı seviyorum - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
HASİMMERT: ARDAHANIM HAVASI SOĞUK İNSANLARI SICAK MEMLEKETİM. BU VATANIN EVLADIYIZ HEPİMİZ KÖYLERDE OKULUNA ZORLUKLA GİDEN YAVRUCUKLARDA BU VATANIN EVLADI TIPKI KALORİFERLİ EVLERİNDEN ÇIKIP SERVİSLERLE OKULA GİDEN ÇOCUKLAR GİBİ. BİRAZDA GÖRÜN O YAVRUCUKLARIN HALLERİNİ BİRAZ ACIYIN DA DESTEK VERİN YENİ İMKANLAR SAĞLAYIN İŞ İMKANLARI SAĞLAYIN NİCE BOŞ ARAZİLER OVALAR VAR ORALARI DEĞERLENDİRİNDE GÖÇ OLMASIN CANIM ÜLKEM BATILILAŞMASIN.ÖZENMESİN AMERİKADAKİ GEVURUN HALLERİNE.CANIM MEMLEKETİM GÜZELLEŞSİN HERKES KÖYÜNE YERLEŞSİN. - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
tipik ardahanlı: ardahanı çok seviyorum aslında bir özelliği yok ama havası bile benim için paha biçilemez çünkü beim memleketim ama yazın gideceğim ardahana kafa dinlemek için bekleyin arkadaşar ben geliyorum _MURAT_ - 4 yıl, 0 ay önce yazıldı.
HUSEYIN FEDAI: Valla turkiyem br cennet. ben bir emekli ingilizce ogretmeniyim. asil yasadigimyer K.K.T.C ben, annem babam hep orda dogduk. ama ben bir Turkiye asigiyim. en fazla da dogu .guney dogu bolgelerine cok asigim. insallah agostoz ayinin sonda ardahana misafir olarak gelecegim. oralarda hic tanidigim yok. insanlarinin cok misafirperver olduklarini duydum. insallah soguguna da dayanirim. cunku k.k.t.c akdeniz iklimine sahip bir yerdir. yani benimki bir macera gibi olacak. ya bir de karlardan dolayi oralardan 6 ay hic cikmak mumkun olmazsa, artik evlatlik olarak birinin yanina siginmakmecburiyetinde kalacagim. ben 61 yasindayim. tum ardahanlilara k.k.t.c den kucak dolusu selamlar. hepinizi hic gormeden dunyalar kadar seviyorum. HUSEYIN FEDAI. - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
75 vatanımız 35 meka: ben ardahan merkezde yaşıyorum ardahanın engüzel yeri posof bence havası suyu çok güzel ama ardahan çoook soğuk ve eğitimi iyi değil bu yüzden eğitim için izmire gideceğim ama yazın ardahanı hep ziyaret edeceğim - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
burak: bennihan senin soyadın özkan mı? - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
karlıdağ: mesleğim öğretmenlik, 98 de ardahanın çıldır kazasında askerlik yaptım, iklim şartlarından veyahutta devletin bu bölgeye yeterince teşvik vermemesinden dolayı ekonomik olarak gelişmemiş olabilir ama felsefi ve edebi anlamda Türkiyenin en önde olabilecek yerlerindendir. kişisel gelişimime çok katkı yapmıştır Türk edebiyatına AŞIK ŞENLİĞİ kazandırmıştır - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
ŞENOL: selamun aleyküm abimi asker olarak ardağana gönderdik ona sahip çıkın sizleri seviyorum ALLAHA EMANET OLUN - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
ardahanlı bennihan: ben ardahanın çıldır ilçesinin kayabeyi(yerli çayıs)köyündenim orası çok güzel bir yerdir havası suyu güzeldir insanları güleryüzlü misafirperveldir.ardahanın peyniri,kazı,kaşar peyniri,kaymağı meşhurdur.ardahan''ın düzülü mağaraları meşhurdur.bir yer var aynı türkiye kadar(benzetme olmasın ama)işte o yerde binlerce büyük büyük mağaralar var.Ben gezdim hayran kaldım.sizde gezin önemli bir yer... - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
ahiskali1954@hotmail: Tarih:13.02.2009= Ardahan Ölçek Köyü doğumluyum sayın hemşerilerim her mevsimin kendine ait güzellikleri vardır siz hiç 12 boyun öküz ve manda ile kotan koştunuzmu mackalın kortuklarından (toprak kütlesi) yedinizmi o temiz havasından suyundan içmedinizmi,koyunu kuzulu otardınımı güz dönemi kar yağana kadar yaylasında mal otardınızmı o soğuk punğarlarından su içmedinizmi neden bazı arkadaşlar memleketinizden şikayet ederler anlamış değilim, bizim atalarımız 43 yıl eseret altında kaldıkları halde bu kadar şikayetci olmuş değillerdimemleketimizin her tarafı kendine özgü güzellikleri vardır. hele doğduğum ardahan ili ölçek köyü atalarımızın varlığı nedenilye ileri görüşlülüğü tarihe mal olbuş bilim insanları yetiştirmiş ormanı suyu havası yağı peyniri balı yaylası ile bölgede eşi benzeri olmayanbir yerleşim birimidir. açok uzaklarda bir köy var gitmessekte kalmassakda o köy bizim köyümüzdür.ben ilimle ilçemle köylümle bölgemle her yönüyle gurur duyuyorum ve gurur duyarak başkalarınada anlatıyorum tüm hemşerilerimin aynı güşte olmalarını umuyor ve bekliyorum.saygılarımla.büyüklerin ellerinde küçüklerin gözlerinde öperim.7 ay beyaz, 2 ay ayaz ve 3 de yaz derler ama her mevsimin kendine göre güzellirleri dahada hoştur. - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
ibrahim YILMAZ: ben 1963 yılında ARDAHANDA doğdum YAYLACIKLIYIMÖZEL BİR KÖYDÜ İNSANLARI SAYGILI VE MERTTİ.birdik diktik fakat dağıldık.AMMA YAZIK ETTİK KÖYÜMÜZE SATTIK 10 PARAYA ŞİMDİ VAHŞİ HAYVANLARİN İNNİ OLMUŞ.İŞTE PARAGÖZLER ESERİNİZ. - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
mecburen ardahanlı: ardahan''ın en meşhur şeyi soğuğudur.soğuktan dolayı dışarı çıkmak istemezsiniz.Gerçi dışarı çıksanız da yapabileceğiniz hiçbirşey yok.Tiyatro sahnesi yok ama bir sinema salonu bile yok.Yani medeniyete uzak bir yerleşim birimi - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
çetin: ardahanda yaşamıyorum ama memleketimdir insanlarıda gayet medenidir - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
umut : yazın tozu dumanı kışın karı boranı ...... ARDAHANDA DURANI

- 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
akankara: ardahanın havası suyu çok güzeldir fırsatım olsa ardahanda evyaparım yazın tatilimi orda geçiririm ardahanın yazı kazı yağı peyniri balı meşurdur - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
ali: ben tepeler köyündenim en güzel köy bizim köy - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
ardahanli: ardahan benim memleketim havasi soguk olbilir ama insanlari sicaktir - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
19: Bende 86/2 askerlik yaptım gölede soğuğu meşhurdur. O üşüdüğüm günleri hiç unutamam ayaklarımız resmen donardı. - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.