Asya harita ve uydu görüntüleri

Dünyanın en büyük kıtası. Avrupanın doğusunda, Büyük Okyanus'un batısında, Okyanusya'nın kuzeyinde ve Arktik Okyanus'un güneyinde bulunan kıta. Doğuda Pasifik Okyanusu, kuzeyde Kuzey Buz Denizi, güneyde Hint Okyanusu, batıda Avrupa kıtası ile çevrilidir. Avrupa kıtası ile olan sınırı kesin tespit edilmiş değildir. Eskiden Don Nehri, Asya ile Avrupa arasında sınır olarak kabul edilirdi. Daha sonra Ural Dağları sınır olarak kabul edilmeye başlandı. daha fazla bilgi

Asya harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Asya haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Asya haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Asya haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 42.0329, Boylam: 81.2988

Statik haritalar

Asya uydu görüntüsü

Asya ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Asya haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Asya uydudan görüntüsü

Asya konumu

Asya konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Asya) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

fb-mert: güzel de enbüyük ikinci kıta hangisi bilen yazsın lütfenn çok acale lazım?? - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
ayşe daha iyi olabil: daha iyi olabilirdi - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
tom_q0l!!qq: bnce buda coqq güsell ayrıca siteniz de coqq güsell siteyi yapanlara uğrasmaları icin tebrik ve tesekkür ederim - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
yalçın: ya çok güzel de ben bunu bilgisayarıma yükleyemez miyim? her zaman internetim olmuyo. hayra girersiniz valla.saygılarımla - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
yalçın ışık: harika bir çalışma. Allah emeği geçenlerden razı olsun - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
meraklı: bukharanın nesi ünlüdür? - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.