Asya harita ve uydu görüntüleri

Dünyanın en büyük kıtası. Avrupanın doğusunda, Büyük Okyanus'un batısında, Okyanusya'nın kuzeyinde ve Arktik Okyanus'un güneyinde bulunan kıta. Doğuda Pasifik Okyanusu, kuzeyde Kuzey Buz Denizi, güneyde Hint Okyanusu, batıda Avrupa kıtası ile çevrilidir. Avrupa kıtası ile olan sınırı kesin tespit edilmiş değildir. Eskiden Don Nehri, Asya ile Avrupa arasında sınır olarak kabul edilirdi. Daha sonra Ural Dağları sınır olarak kabul edilmeye başlandı. daha fazla bilgi

Harita yükleniyor...
[harita yüklenirken lütfen bekleyiniz (toplam 232,84 KB)] Asya harita

Resmin boyutları: 1409px x 2060px, Dosya boyutu: 238430byte (232,84 KB), Renk: , Formatı: .

Harita, sayfaya sığabilmesi için küçültülmüştür. Haritada yakınlaşmak veya uzaklaşmak için, resme iki kere tıklayın, üstteki + veya - işaretlerini ve/veya fareniz üzerindeki sayfa kaydırma aparatını kullanabilirsiniz.
Yorumlar - Lütfen konu (Asya) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

fb-mert: güzel de enbüyük ikinci kıta hangisi bilen yazsın lütfenn çok acale lazım?? - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
ayşe daha iyi olabil: daha iyi olabilirdi - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
tom_q0l!!qq: bnce buda coqq güsell ayrıca siteniz de coqq güsell siteyi yapanlara uğrasmaları icin tebrik ve tesekkür ederim - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
yalçın: ya çok güzel de ben bunu bilgisayarıma yükleyemez miyim? her zaman internetim olmuyo. hayra girersiniz valla.saygılarımla - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
yalçın ışık: harika bir çalışma. Allah emeği geçenlerden razı olsun - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
meraklı: bukharanın nesi ünlüdür? - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.