Atlas Okyanusu harita ve uydu görüntüleri

ATLAS OKYANUSU Alm. atlantischer Ozean, Fr. Océan Atlantique, İng. Atlantic Ocean. Dünyanın ikinci büyük denizi. Büyüklük bakımından Büyük Okyanustan sonra gelir. Doğusunda Avrasya ve Afrika, batısında Amerika (kuzey ve güney) bulunur. Bu okyanus, eski dünya ile yeni dünyayı birbirinden ayırır.Bazıları Kuzey Buz Denizi ile Antarktika Okyanusunu da Atlas Okyanusuna dahil ederler. Umumi kanaat, Kuzey Buz Denizi ile Antarktika Okyanusunun buraya dahil olmadığı daha fazla bilgi

Atlas Okyanusu harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Atlas Okyanusu haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Atlas Okyanusu haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Atlas Okyanusu haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 29.9930, Boylam: -41.132

Atlas Okyanusu uydu görüntüsü

Atlas Okyanusu ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Atlas Okyanusu haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Atlas Okyanusu uydudan görüntüsü

Atlas Okyanusu konumu

Atlas Okyanusu konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Atlas Okyanusu) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

esennur: ATLAS OKYANUSUNUN DİGER ADI ATLANTİK - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
hatem: bende bulamadım otlas oky.

- 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
aleyna: gerçekten bende bulamadım haritanız nerde - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
leyla: güzel biraz daha ayrıntılı olabilir - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
gamze: valla hiç bir şey bulamadım harita nerde - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
kolo: yaa ben atlas okyanusunun diğre adını istiyorum - 5 yıl, 1 ay önce yazıldı.
buse: yaa bnce dha güseL oLabiLir çnqü bzı haritalar varki karşındaqi bakkalı bile görüosun o derece olsa dha güsEL olur ama emeğe saygı yinede güseL ;) - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.