Avrupa harita ve uydu görüntüleri

Avrasya olarak bilinen eski dünya kıtasının batısındaki büyük yarımada olan Avrupa, Sami dillerde Erep (yahut Irib) Güneşin Battığı taraf anlamına gelir. Fenikelilerden Yunanlılara geçen bu ad, Yunanca'da Europa olmuş ve Ege Denizi'ne göre batıda bulunan ülkelere bu ad verilmiştir. Avrupa, Afrika'nın kuzeyinde, Asya'nın batısında ve Atlas Okyanusu'nun doğusundadır ve bir yarımadadır. daha fazla bilgi

Avrupa harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Avrupa haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Avrupa haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Avrupa haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 49.3823, Boylam: 14.8535

Statik haritalar

Avrupa uydu görüntüsü

Avrupa ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Avrupa haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Avrupa uydudan görüntüsü

Avrupa konumu

Avrupa konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Avrupa) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

znppp@hot: coq tsk ederm işime yaradı ama bazı seler eksık onlarıda tamamlarsanız harıka olurrrr tbrklerrr =) znppp@ - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
alican: teşekkürler yapılan hizmete, - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
xxx: kardeşim ne bu ya o yok bu yok ne varsa o dur iş te - 5 yıl, 1 ay önce yazıldı.
bursalı: muğlada gökova körfezi görünmüyor - 5 yıl, 4 ay önce yazıldı.
karar: bartınının çileği meşurdur.bide turisttiktir.çok güzel bir şehirdir. - 5 yıl, 5 ay önce yazıldı.
yalnız kız: ya güzel olmuşta bide avrupa haritasında türklerin yaşadıkları yerleride bi koyun be ama yinede teşekkür ederim. - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Atmaca: Bu güzel hizmet için teşekkür ederim. Oldukça sık yararlanıyorum. - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
misafir: ama kktc ab nce tanınmıyor bilmem farkında mısın - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
KÖKELİ: HARİTA GÜZEL OLMUŞTA KUZEY KIBRISTÜRK CUMHURİYETİ DE YAZILSAYDI DAHA İYİ OLURDU - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
umt: bu kadar güzel hazırlanmış bir siteye yazılan yorumlara bak utanç verici. Saygısız ve terbiyezsizce yorum yazanlara sesleniyorum kendinizden utanın, bu sizin görgünüzü ve kültür düzeyinizi gösteriyor aslında. - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
sercan: bizim sokak gözükmüyor ya. istanbul gaziosmanpaşa karlıtepe yaylabaşı sokak. koysanıza kardeşim - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
MARMARALI: BEN MARMARA ÜNİVERSİTESİNDENİM, ÜNİ ARAŞTIRMALARI İÇİN JEOLOJİ HARİTASİ KOYSANIZ İYİ OLUR...TESEKKÜR EDERİM - 5 yıl, 8 ay önce yazıldı.
sonsuz: çerkezköy ile silivri arasında büyükçavuşlu beldesi var beycelerden de büyük ayrıca oraya yakın ama haritada gözükmüyor - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.
gdk55: samsunun havza ilçesi haritada yok.bu şehir tarihiyle çok öenemlidir.atatürt kurtuluş savaşı döneminde burda bi dönem klamıştır ve izmirin işgaline ilk tepkiyi gösteren ve sokaklara dökülen havza halkıdır. - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.
husen34: bitlis tatvan''a bağlı ÇALIDÜZÜ köyü haritada yok - 6 yıl, 10 ay önce yazıldı.
husen34: tatvan''da nemrut krater gölünü gördünüz mü - 6 yıl, 10 ay önce yazıldı.
zn: fatsa''nın en büyük kasabalarından yalıköy haritada yok - 6 yıl, 11 ay önce yazıldı.
misafir: nusufu - 6 yıl, 0 ay önce yazıldı.