Avrupa harita ve uydu görüntüleri

Avrasya olarak bilinen eski dünya kıtasının batısındaki büyük yarımada olan Avrupa, Sami dillerde Erep (yahut Irib) Güneşin Battığı taraf anlamına gelir. Fenikelilerden Yunanlılara geçen bu ad, Yunanca'da Europa olmuş ve Ege Denizi'ne göre batıda bulunan ülkelere bu ad verilmiştir. Avrupa, Afrika'nın kuzeyinde, Asya'nın batısında ve Atlas Okyanusu'nun doğusundadır ve bir yarımadadır. daha fazla bilgi

Harita yükleniyor...
[harita yüklenirken lütfen bekleyiniz (toplam 245,29 KB)] Avrupa harita

Resmin boyutları: 1346px x 1054px, Dosya boyutu: 251172byte (245,29 KB), Renk: , Formatı: .

Harita, sayfaya sığabilmesi için küçültülmüştür. Haritada yakınlaşmak veya uzaklaşmak için, resme iki kere tıklayın, üstteki + veya - işaretlerini ve/veya fareniz üzerindeki sayfa kaydırma aparatını kullanabilirsiniz.
Yorumlar - Lütfen konu (Avrupa) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

znppp@hot: coq tsk ederm işime yaradı ama bazı seler eksık onlarıda tamamlarsanız harıka olurrrr tbrklerrr =) znppp@ - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
alican: teşekkürler yapılan hizmete, - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
xxx: kardeşim ne bu ya o yok bu yok ne varsa o dur iş te - 5 yıl, 1 ay önce yazıldı.
bursalı: muğlada gökova körfezi görünmüyor - 5 yıl, 4 ay önce yazıldı.
karar: bartınının çileği meşurdur.bide turisttiktir.çok güzel bir şehirdir. - 5 yıl, 5 ay önce yazıldı.
yalnız kız: ya güzel olmuşta bide avrupa haritasında türklerin yaşadıkları yerleride bi koyun be ama yinede teşekkür ederim. - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Atmaca: Bu güzel hizmet için teşekkür ederim. Oldukça sık yararlanıyorum. - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
misafir: ama kktc ab nce tanınmıyor bilmem farkında mısın - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
KÖKELİ: HARİTA GÜZEL OLMUŞTA KUZEY KIBRISTÜRK CUMHURİYETİ DE YAZILSAYDI DAHA İYİ OLURDU - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
umt: bu kadar güzel hazırlanmış bir siteye yazılan yorumlara bak utanç verici. Saygısız ve terbiyezsizce yorum yazanlara sesleniyorum kendinizden utanın, bu sizin görgünüzü ve kültür düzeyinizi gösteriyor aslında. - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
sercan: bizim sokak gözükmüyor ya. istanbul gaziosmanpaşa karlıtepe yaylabaşı sokak. koysanıza kardeşim - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
MARMARALI: BEN MARMARA ÜNİVERSİTESİNDENİM, ÜNİ ARAŞTIRMALARI İÇİN JEOLOJİ HARİTASİ KOYSANIZ İYİ OLUR...TESEKKÜR EDERİM - 5 yıl, 8 ay önce yazıldı.
sonsuz: çerkezköy ile silivri arasında büyükçavuşlu beldesi var beycelerden de büyük ayrıca oraya yakın ama haritada gözükmüyor - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.
gdk55: samsunun havza ilçesi haritada yok.bu şehir tarihiyle çok öenemlidir.atatürt kurtuluş savaşı döneminde burda bi dönem klamıştır ve izmirin işgaline ilk tepkiyi gösteren ve sokaklara dökülen havza halkıdır. - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.
husen34: bitlis tatvan''a bağlı ÇALIDÜZÜ köyü haritada yok - 6 yıl, 10 ay önce yazıldı.
husen34: tatvan''da nemrut krater gölünü gördünüz mü - 6 yıl, 10 ay önce yazıldı.
zn: fatsa''nın en büyük kasabalarından yalıköy haritada yok - 6 yıl, 11 ay önce yazıldı.
misafir: nusufu - 6 yıl, 0 ay önce yazıldı.