Ayvacık harita ve uydu görüntüleri

Tarihi:İlçenin kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte, daha önce bağlı bulunduğu Çarşamba ilçesinden daha eski bir tarihe sahip olduğu sanılmaktadır. Eski tapularda Çarşamba ismi geçmeyip Ayvacık Geziyeri olarak bahsedilmektedir.Osmanlı İmparatorluğu zamanında bir Rum Köyü olan Ayvacık, Cumhuriyet kurulduktan sonra Rumlar tarafından terk edilmiştir. Bu günkü halk ilçeye Cumhuriyetten sonra yerleşmiştir.Ayvacık 1954'te tam teşekküllü nahiye olmuş; fakat 1960'da daha önce k daha fazla bilgi

Ayvacık harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Çanakkale » Ayvacık haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Ayvacık haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Ayvacık haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 39.6001, Boylam: 26.4062

Ayvacık ilçesi belde ve köyleri

Adatepe , Adatepe , Ahmetçe , Ahmetçe , Ahmetler , Ahmetler , Akçın , Akçın , Ardıç , Arıklı , Arıklı , Babadere , Babadere , Babakale , Babakale , Bademli , Bademli , Baharlar , Baharlar , Bahçedere , Bahçedere , Balabanlı , Balabanlı , Başalan , Behram , Behram , Bektaş , Bektaş , Bilaller , Bilaller , Budaklar , Budaklar , Büyükhusun , Büyükhusun , Cemaller , Cemaller , Çakmaklar , Çakmaklar , Çaltı , Çaltı , Çamalan , Çamkalabak , Çamkalabak , Çamköy , Çamköy , Çamlıkale , Çarşıköy , Çınarpınar , Çınarpınar , Çökekli , Demirci , Demirci , Dibekli , Dibekli , Döngel , Erecek , Erecek , Esenyurt , Eynel , Gülpınar , Gülpınar , Gültepe , Gürçam , Güzelköy , Güzelköy , Güzelyurt , Hüseyinfakı , Hüseyinfakı , İlyasfakı , İlyasfakı , Kabaklık , Karşıdöngel , Kayalar , Kayalar , Kazancılı , Keçikaya , Keçikaya , Kestanelik , Kestanelik , Kırca , Kırca , Kısacık , Kısacık , Kızılkeçili , Kızılkeçili , Kocaköy , Kocaköy , Koçyurdu , Korubaşı , Korubaşı , Koyunevi , Koyunevi , Kozluk , Kozluk , Kösedere , Kösedere , Kulfal , Kulfal , Kuruoba , Kuruoba , Küçükçetmi , Küçükçetmi , Küçükhüsün , Küçükhüsün , Küçükkuyu , Küçükkuyu , Misvak , Misvak , Naldöken , Naldöken , Nusratlı , Nusratlı , Ortaköy , Örencik , Paşaköy , Paşaköy , Pınardere , Pınardere , Sahilköy , Sapanca , Sapanca , Sazlı , Sazlı , Sofualanı , Söğütlü , Söğütlü , Söğütpınarı , Süleymanköy , Süleymanköy , Şapköy , Şapköy , Şenpınar , Tabaklar , Tabaklar , Tamış , Tamış , Tartaşık , Tartaşık , Taşağıl , Taşağıl , Taşboğaz , Taşboğaz , Terice , Tiryakioğlu , Tuzla , Tuzla , Tuztaşı , Tuztaşı , Uğurlu , Uzunalan , Uzunalan , Yenice , Yeniçam , Yeniçam , Yeniköy , Yeşilçam , Yeşilpınar , Yeşilyurt , Yeşilyurt , Yukarıköy , Yukarıköy , Zaferköy

Ayvacık uydu görüntüsü

Ayvacık ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Ayvacık haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Ayvacık uydudan görüntüsü

Ayvacık konumu

Ayvacık konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Ayvacık) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Assos: ayvacık ilçesine bağlı olan bekta köyü ile korubaşı köyleri ararsında bulunan kuruoba köyü haritada belirtilmemiştir.Kuruoba köyününde haritada bulunmasını dilerim.Saygılarımla. - 6 yıl, 11 ay önce yazıldı.