Bünyan harita ve uydu görüntüleri

İlçe yakınlarında ve bağlı köylerde mevcut mağaralar ve kalıntılardan, bu yöre yerleşiminin M.Ö.4000-1200 yıllarında Etiler’e kadar dayandığı anlaşılmaktadır. Bu yöre İran, Asur, Kapadokya ve Roma Kültürlerini yaşamış, Anadolu Selçuklu Devleti ile Türkleşmiştir. daha fazla bilgi

Bünyan harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Kayseri » Bünyan haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Bünyan haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Bünyan haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 45.4759, Boylam: -92.368

Bünyan ilçesi belde ve köyleri

Ağcalı , Akçatı , Akmescit, Asmakaya , Burhaniye , Büyük Bürüngüz, Büyüktuzhisar, Dağardı , Danışmend , Ekinciler , Elbaşı, Emirören , Girveli , Güllüce, Hazarşah , İğdecik , Kahveci , Karacaören , Karadayı , Karahıdırlı , Karakaya, Kardeşler , Koyunabdal, Köprübaşı , Kösehacılı , Musaşeyh , Pirahmet , Samagır , Sıvgın , Sultanhanı , Topsöğüt , Yağmurbey , Yenisüksün, Yünören

Bünyan uydu görüntüsü

Bünyan ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Bünyan haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Bünyan uydudan görüntüsü

Bünyan konumu

Bünyan konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Bünyan) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.