Bafra harita ve uydu görüntüleri

Tarihi:Bafra'nın tarihi M.Ö. 5000 yıllarına kadar uzanmaktadır. İkiztepe ören yerinde yapılan araştırmalarda Kalkolitik Döneme (M.Ö. 5000-4000) ait yerleşmelerin izine rastlanmıştır. İkiztepe ören yerinde İ.Ö. 4000 yıllarından İ.Ö. 1700 yıllarına kadar 2300 yıl boyunca sürekli yerleşim yapıldığı anlaşılmıştır. Burada Eski Tunç Çağı (M.Ö. 3000-2000) ve Erken Hitit (M.Ö. 1900-1800) dönemi kültürlerinin izlerinin taşıyan çok sayıda eser ve kalıntı bulunmuştur. M.Ö. 670 yıllarında Paflogonların daha fazla bilgi

Bafra harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Samsun » Bafra haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Bafra haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Bafra haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 41.5685, Boylam: 35.9075

Bafra ilçesi belde ve köyleri

Adaköy , Ağcaalan , Akalan , Aktekke , Alaçam , Altınay , Altınova , Asar , Asmaçam , Azay , Bakırpınarı , Balıklar , Barış , Basaranköy , Başkaya , Bengu , Boğazkaya , Burunca , Çalköy , Çamaltı , Çatak , Çetinkaya , Çulhakoca , Darboğaz , Dededağı , Dedeli , Derbent , Dereler , Dikencik , Doğanca , Doğankaya , Düzköy , Elalan , Eldavut , Elifli , Emenli , Esençay , Evrenuşağı , Eynegazi , Fener , Gazibeyli , Gerzeliler , Gökalan , Gökçekent , Gökçesu , Göltepe , Gümüşyaprak , Hacıoğlu , Harız , Hıdırellez , Hüseyinbeyli , Iğdır , İkizpınar , İkiztepe , İlyaslı , İnözü , Kahraman , Kalaylıcı , Kamberli , Kanlıgüney , Kapıkaya , Karaburç , Karakütük , Karıncak , Karpuzlu , Kasnakçıkemer , Kaygusuz , Kelikler , Keresteci , Kolay , Komşupınar , Koruluk , Koşu , Kozağzı , Köseli , Kuşçular , Kuşluğan , Kuzalan , Küçükkavakpınar , Lengerli , Meşelitürkmenler , Müstecep , Ortadurak , Osmanbeyli , Ozan , Örencik , Paşaşeyh , Sahilkent , Sarıçevre , Sarıkaya , Sarıköy , Sarpın , Selemelik , Sürmeli , Şahinkaya , Şeyhören , Şeyhulaş , Şirinköy , Taşköprü , Tepebaşı , Tepecik , Terzili , Türbe , Türkkoyu , Tütüncüler , Uçpınar , Uluağaç , Yagmurca , Yakıntaş , Yenialan , Yeniköy , Yeraltı , Yeşilköy , Yeşilyazı , Yiğitalan , Yorguç

Bafra uydu görüntüsü

Bafra ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Bafra haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Bafra uydudan görüntüsü

Bafra konumu

Bafra konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Bafra) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir Muallim: Ayrıca Azay v.b. Köylerde de eksik var çok zaman ayırıp incelemedim ancak haritanın büyük kısmı yanlışlıklar ve eksiklerle dolu, lütfen düzeltiniz. İnsanlara yanlış referans olmayın. Teşekkürler. - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.
Misafir Muallim: Köyler kısmında Gökçeağaç Köyüne yer verilmemiş. Göltepe Köyü Haritası eksik ve yanlış Gökçeağaç Köyüne yer verilmediği için dolayısıyla çevre köylerle bağlantılı harştalarda yanlış çizilmiş. Düzeltmenizi rica ederim. Muallim - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.
misafir: Haritada hata var. Keresteci köyünün yeri yanlış.Keresteci köyü azay, müstecep, paşaşeyh ve ortadurak köyleri arasındadır. - 6 yıl, 10 ay önce yazıldı.