Bakırköy harita ve uydu görüntüleri

Bakırköy'ün tarihi İstanbul''un tarihidir. Bakırköy Bizans döneminde eski önemini koruduğu gibi, aynı zamanda askeri ve siyasi bir merkez konumuna da gelmiştir. Bakırköy zamanla Jeptimun, Makrohori, Makriköy, 1925'de de bugünkü Bakırköy adını almıştır. İlçe sınırları içinde bulunan Yeşilköy (Ayestefanos) 1877-78' de Rus işgaline uğramış (3 Mart 1878)''de Ayestefanos Antlaşması da burada imzalanmıştır. II. Abdülhamit burada tahttan indirilmiştir. Bakırköy' ün tarihi gelişiminde Fransız işgalinin daha fazla bilgi

Bakırköy harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » İstanbul » Bakırköy haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Bakırköy haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Bakırköy haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 40.9808, Boylam: 28.8349

Bakırköy ilçesi belde ve köyleri

Bakırköy uydu görüntüsü

Bakırköy ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Bakırköy haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Bakırköy uydudan görüntüsü

Bakırköy konumu

Bakırköy konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Bakırköy) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Miladi Takvim: Haliç gibi istanbulda ne kadar dere atık su yolu varsa biliyorsunuz hep haliç e akar. Bakırköyde böyle çevre ilçelerde ne kadar görmemiş geri kalmış insanlar varsa bakırköye gezmeye gider. Ama sorarlar bakırköy ilçesinde ne vardırdır diye? Saçma sapan bakımsız bir sahil ve Carousel alışveriş merkezi vardır. Birde Galeria o da bibisinin bibisinde. Bağcılardan Esenlerden Gaziosmanpaşa dan ve diğer geri kalmış ilçelerin geri kalmış gençleri bakırköye gezmeye giderler. Bu yüzdendirki bakırköy gezilesi tozulası bir yer değildir. Güzelim Ortaköy Kadıköy, Moda, Adalar, Beşiktaş dururken. - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.