Batum harita ve uydu görüntüleri

15. yüzyıldan 1878'e kadar Osmanlı hakimiyetinde kalmış bir şehir olan Batum, bu zaman zarfında Müslüman oldu. Brest-Litovsk Antlaşması (1918) ile yeniden Türkiye'nin denetimine geçen Batum, Mondros Antlaşması sonrasında İngiltere tarafından işgal edildi ve iki yıl İngiliz işgal yönetimi altında kaldı. Türkiye, 1921'de Sovyetler Birliği ile imzaladığı Moskova Antlaşması ile Batum'u Gürcistan'a terketmeyi kabul ettiğinden bu yana Gürcistan'in bir parçası. daha fazla bilgi

Batum harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Batum haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Batum haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Batum haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 41.6517, Boylam: 41.6561

Batum uydu görüntüsü

Batum ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Batum haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Batum uydudan görüntüsü

Batum konumu

Batum konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Batum) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Fevzi Durmuş: Sayın Batum Kökenli Hemşehrilerim, Dedelerimizin göçetmek zorunda bırakıldığı ata toprağımız Acaristan'ı görmek isterseniz şimdi çok kolaylaşmıştır.Batum'a uçak ve otobüs seferleri var ve vizesiz giriş yapılır.Eğer gürcüce bilmiyorsanız bir rehber ile gitmenizi öneririm.İki sefer gittiğim bu toprakları ve insanlarını gerçekten unutamayacaksınız.Ayrıca gezi yazım "Unutulan Vatan Acaristan" adı altında gamarcoba.com ve turkgurcu.com sitelerinde yayındadır.Okumanızı öneririm.Selam ve sevgilerimle - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Ahmet: Batum muhaciri müslüman Gürcüyüm. Buraya mail yazan bazı arkadaşlar Gürcülerin müslüman olamayacağını yazmışlar, eğer müslüman iseniz Gürcü olamassınız diyorlar, haşa Allah'tan daha mı iyi biliyorlar? İnsanlar diledikleri dinleri seçebilirler ama ırklarını seçemezler. Hiç bir din bir millete ait değildir. Acaralıların müslüman Gürcü olamayacağını söyleyen fanatik hristiyanlar ile fanatik kıpçak türkü savunucuları aynı kafa zihniyetine sahipler. İslam dininin evrenselliğinden nasibini alamamışlar, islamiyeti sadece belli bir milletin olduğunu zannediyorlar. Acara bölgesi halkı Osmanlı kaynaklarında da Gürcü olarak geçmektedir. Hayalı Kıpçak türkü uydurmalarını ne Acara ne de Türkiye'deki Gürcülere kabul ettirebilirsiniz. İnsanların dinleri ve milliyetleriyle uğraşmayın. - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
serkan: ben bursa inegölden serkan değirmenci bizim dedelerimizde batumdan kars posof göç etmişler batumda mollaoğlu diye anılırlarmiş acaba batuma gitsek tanıyan bılen olurmu veya mollaoğlu kökenli akrabalarımız varmıdır merak edıyorum okuyan olursa yardımcı olurum (0 533 352 43 49) - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
Fevzi Durmuş: Sayın Phrasa rumuzlu arkadaşım,görüşünüze tamamen katılıyorum.Ancak vatan severliğinden zerre kadar şüphe etmediğim bazı hemşerilerimiz Gürcü olduklarında ısrar etmektedirler.Halbuki sizin de belirttiğiniz gibi tarihçilerimiz Acarların Kıpçak ve Kuman Türkleri torunları olduğunu yarım asır önce isbat etmişlerdir.Acarların Gürcü oldukları fikri hırıstıyan Gürcülerin yaygarasıdır. - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
hasaneyliibo: bizde atalarımız osmanlı rus harbinden sonra gelmişiz. soy ağacımız karaosmanoğulları yada duman mış . merak ediyorum böylee bir soy varmı orada . - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
gürcü: selam bizde batumdan göç eden atalarımızın torunlarıyız tek bildiğimiz molla yusuf ve memiş ağa oğlu soyunun devamı olduğumz bilgisi olan varsa desteklerini bekliyorm.y57yuksel57y@hotmail.com - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
ayşen 05: sayın fevzi durmuş,Batum dünyanın en seçgin yerlerindendir.ahlaken ve medeniyette ön sıralardadır nataşa kelimesini zikretmemenizi dilerim.kızları namuslu ve şerefli,avınızı başka yerde arayın.ayşen gül - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
dato: arkadaşlar bende batumna gittim hele batum botanik parkı bir dunya harıkası yanı orası güzel bir yer ybai gezilip görülmesi gerekir arkaşlar bursa orhagaziden kafkas kartalı.... - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
taar: selam bizde batumluymusuz hatta köyümüzün eski ismi batumdu simdiki ismi beylerce konyanın çumra ilcesinde bulunan bu köy göcle gelen batumlular bulunmakta veya öyle biliniyior. aslen artvinli cok burda ne kadar faydalı oldu bu bilgi bilmiyorum ama merak edenlere anadolunun ortasında bir batum bilgilerinize - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
b: Arkadaşlar Türkiyedeki hangi Batum muhacirine sorsanız kendini Müslüman Gürcü bilir ve söyler.Oraya gidip gelenler ve kaynaklarda Batum muhacirlerinin Gürcü Irkıyla bir ilgisinin olmadığı Aslen KIPÇAK TÜRKLERİNDEN ACARA ve müslümandır.Gürcü kelimesi nasıl yerleşmiş anlayamadım. armutalan/BALIKESİR - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
asdasd: Vallaha Bende Gelıcem Ama nasıL bıryer Orasınıı cozemedım :D artık gelınce bakıcaz - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
ATOM 2882: GİRESUN AKSU FESTİVALİNE GÜRCÜLER GELMİŞTİ.O GÜN GÜRCÜ KIZI TAMARAYA FENA VURULDUM KAFAYA KOYDUM BATUMA GİDİP OKIZI BULUCAM. HERKESE SEVGİLERİMLE.2828ANADAN DOGMA GİRESUNLU - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
Erkan: 93 Harbi :))) tarihe damga vuracaz şimdi :P - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
Erkan: 94 harbinde Batumdan Artvine göç eden büyüklerimiz Himmetoğlu soyadını almışlar şu an soyadımız şimşek fakat batumdaki akrabalarımızın soyadlarını birtürlü bulamadım bulursam kan bağımız olan kişilerle görüşmeyi çok arzuluyorum (Kocaeli/Gölcükten) - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
OSMAN: ben osman çürüksululardedelerim batum çürüksudan 1876 da osmanlı rus savaşında gçmen olarak bursaya gelmişler.8bazı akrabalarımız samsunda kalmışlar,dedem batumda çiftçilik ile uğraşmış.arzum en kısa zamanda kısmet olur ise batuma gitmek istiyorumatalarımın yaşadığı yerleri görmeyi çok arzuluyorum.BU ARA da dedemin ismi SÜLEYMAN - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
phrasa: Sevgili Başak(başak Tarih: 28.11.2008 18:47:56 #35924)Batum gürcüsü olduğuna inanmışsın,Batumu görmemişsin,görmeden önce iyice bir oku,sonrada gidersin inşallah.oradaki müslüman halk gürcü mürcü değildir,zaten gürcüler de müslüman halkı kendinden saymaz.Müslümanların asılları kıpçak türkleridir ve hiçbir zaman kartvili soyundan gelme değillerdir.Hakiki gürcü ortodoks olanlardır,elbette hepsi kardeşlerimiz,komşularımızdır.Nasıl ki karadenizlilerin hepsine batıda laz derler bu da öyle bir durum.oradan göçen insanlarada gürcü denmiştir.Bilgilerinize....Saygılarımla - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
serkan düzce: eğer batum elimizden çıkmasaymış stratejistlere göre türkiyenin ist.ank.izmir.den sonra 4.büyük şehri olacakmış gerçektende öle dümdüz bir ovaya kurulmuş deniz kenarında sırtını dağlara dayamış mükemmel bir kent - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
başak: merhaba ben kendim batum gürcüsüyüm batumu cok merak ediyorum gidip görmek istiyorum dedelerimin yaşadığı yerleri gürcuceyi unutmadan benim yazımı okuyanlara selamlar - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
ukalaboy: batum hangi ayda guzel olur .batuma giderken turlamı yoksa tekmı gideyim birde eskort hizmetlerini nerde bulabilirim - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
mahmut taylan: gürcistanı ğörmek gezmek ve orda yaşıyan bilir bu şansıda allah bana verdi insanları misafir seviyor evlere nezaman gitsem kahve şeker meyva komposta ve nezaman yeni birşey var paylaşmayı seviyolar ve hemen bunu şarapla kutluyolr bir rüya gürcistan saygılar sevgiler - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.