Beyşehir harita ve uydu görüntüleri

İlkçağ'da Beyşehir Gölünün de içinde olduğu bölge pisidya adıyla anilırdı. Pisidya' da Karallia olarak bilinen bir şehir adıydı.Ramsay bu konuyu şöyle değerlendirir;Biri gölün güneydoğusunda , Trogitis gölü'ne akan suyun ağzında, diğeri güneybatısında olmak üzere ihtimal iki şehir bulunuyordu.Bu ikincisinin Parlais olma ihtimali daha kuvvetli olduğu için birincisini Karallia olarak kabul etmeniz lazım geliyor.Yine Ramsay'a göre Karallia Bizanslılar zamanında Skleros adını almıştır. daha fazla bilgi

Beyşehir harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Konya » Beyşehir haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Beyşehir haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Beyşehir haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 37.6797, Boylam: 31.7269

Beyşehir ilçesi belde ve köyleri

Adaköy, Ağılönü , Akburun , Akçabelen, Aşağıesence, Avdancık , Bademli , Başgöze , Bayat , Bayavşar, Bayındır , Bektemir , Çiçekler , Çiftlikköy , Çivril , Çukurağıl , Damlapınar , Doğanbey, Doğancık , Dumanlı , Eğirler , Eğlikler , Emen, Fasıllar , Goçu , Gökçekuyu , Gökçimen, Gölkaşı , Gölyaka, Gönen , Gündoğdu , Huğlu, Hüseyinler , Isaköy , Karaali, Karabayat , Karadiken , Karahisar , Kayabaşı, Kurucuova, Kusluca , Küçükafşar , Mesutlar , Sadıkhacı, Sarıköy , Sevindik, Şamlar , Üçpınar , Üstünler, Üzümlü, Yazyurdu , Yenidoğan, Yeşildağ, Yukarıesence , Yunuslar

Beyşehir uydu görüntüsü

Beyşehir ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Beyşehir haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Beyşehir uydudan görüntüsü

Beyşehir konumu

Beyşehir konumu 1



Yorumlar - Lütfen konu (Beyşehir) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

BEYŞEHİR: Beylerin şehri BEYŞEHİRi mutlaka görmelisiniz. Doğası kültürü geçmişi ile harika bir yer.Geçmişte olduğu gibi gelecektede çok önemli bir yeri olacak. - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.