Bilecik harita ve uydu görüntüleri

Bilecik, Osmanlı Devletinin temellerinin atıldığı, Marmara, Ege, İç Anadolu ve Batı Karadeniz bölgelerinin kesiştiği bir kavşak noktasında bulunan bir ildir. 39°39' ve 40°31' kuzey enlemleriyle 29°43' ve 30°40' doğu boylamları arasında bulunan Bilecik; Sakarya, Bolu, Eskişehir, Kütahya ve Bursa arasında yer alır. daha fazla bilgi

Bilecik harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Bilecik haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Bilecik haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Bilecik haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 40.1430, Boylam: 29.9798

Statik haritalar

Bilecik ilçe haritaları

Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt, Yenipazar

Bilecik uydu görüntüsü

Bilecik ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Bilecik haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Bilecik uydudan görüntüsü

Bilecik konumu

Bilecik konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Bilecik) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Karamürsel'li: Merhaba babam pazarcıklı. Pazarcık helvasını çok seviyorum. Pazarcık helvasının tarifini bilen varmı? Bizim burada yapan kalmadı. - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Pazarcıklı: pazarcık helvasının tarifini bilen varmı? - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
tozmanlı: BİLECİK UFAK ANCAK ÇOK GÜZEL - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
kartal: Bizleri varlığa erdiren ve iman sayesinde gönüllerimize yeni bir diriliş lutfeden Güzeller Güzeli Rabbimize O’nun ilmi adedince hamd ü senâ ediyor; varlığın özü ve nüvesi, yaradılış ağacının meyvesi ve tevhid hakikatinin en gür sesi Efendimiz’e sonsuz salât ü selâm gönderiyor ve bir kere daha Yüce Yaratıcı’nın huzurunda ellerimizi açıyoruz:

Ey her varlığa ihsan deryasından nimetler yağdıran ve ikramı her ikram sahibinden sonsuz derece üstün olan.. ey herkesi ve her şeyi merhametle kuşatan ve kerem ü lutfundan günahkarları dahi mahrum bırakmayan Rabbim! Benim istediklerimi de ver, cömertlik ve merhametinle beni de sevindir; ikram ve rahmet yağmurların neticesinde benim emelimi de gerçekleştir. Şu âciz bendeni eli boş, ümidi kırık, zavallı ve perişan bırakma. Sadece korktuğum tehlikelerden değil, hiç sezemediğim, tahmin bile edemediğim ve dolayısıyla da endişe duymadığım musibetlerden de beni emin eyle.

Evet, itiraf ediyorum Rabbim; Sen bana hep güzellikleri emir buyurdun ama ben pek çok defa isyan ettim.. Sen bana kötülükleri yasakladın ve onlardan kaçınmam hususunda beni uyardın, heyhat ki ben masiyetten uzak durma mevzuunda da istikamet üzere olamadım; bazen hayır yolunda koştum, fakat, kimi zaman da isyan deryasında debelenip durdum.

İşte şimdi, perçemim ellerindedir, huzurunda boynum kıldan incedir, bütün sırlarım nezd-i ilahinde bir bir bilinmektedir; ne ki, ümidim sadece Sendedir. Şayet beni azapla cezalandırırsan, Sana kim itiraz edebilir, zira bu kul Senindir; fakat, eğer bendeni bağışlarsan, bu Sana daha çok yakışır, çünkü mağfiret etmek Senin şe’nindir.

Hâlim Sana ayan, söylediklerim bildiklerinin bir kısmını beyan. Beklentim ise maddî-manevî dertlerime derman. Duama icabet buyur ey Rahîm ü Rahmân! İcabet buyur ve beni beşerî kirlerden, cismanî lekelerden, ötede utandıracak hallerden temizle.. iç ve dış duyu organlarımı, bütün melekelerimi ve latifelerimi Zat’ının nurlarıyla münevver eyle.

Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile fertlerine ve Ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!..

- 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.
gülüm: kanarya sen kendi işine bak insanları savunmak sana mı kaldı benim girdiğim vakitte ne giriyosun internete hem de bu siteye - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.
kanarya: gülüm rumuzlu kişinin yazmış olduğu yorumda birkaç düzeltme yapmam gerekiyor yorumlarda adı geçen mustafa yanar ve semih avcıyı iyi tanırım onlar halen okumaktadırlar yazıldığı gibi mühendis değillerdir arkadaşlarımıza karşı yapılan bu şakanın biraz incitici olduğunu düşünüyorum lütfen buraya doğru dürüst yazılar yazın - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.
gülüm: bileciğin en meşhur köyünün isminin bir dönem verilmiş olan çamkoru olarak yanlış yazılması beni üzmüştür. Köyün gerçek isminin GÜLÜMBE KÖYÜ olarak değiştirilmesini rica ederim. Ayrıca gülümbe köyümüzden yüksek şahsiyette insanlar çıkmış olup bunlardan sadece birkaçı yüksek inşaat ve makina mühendisleri semih avcı ve mustafa yanar gibi mümtaz kimselerdir. Ayrıca gülümbe köyünü yıllarca en üstün seviyede yöneten siyasal kimliğiylede ortaya çıkmış yüce insan MUHTAR SALİM ORTAKİBAR A 20 yıllık yönemetiminden dolayı teşekkür etmeyi bir borç bilirim. - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.
İbrahim ÖZTOSUN: Ben pazaryerliyim öncelikle bilecik haritasındaki pekmezli değil pazaryeri olarak değiştirilmesini istiyorum.Şirin ilçemizin meşhurları Pazarcık bozası,pazarcık helvası,pazarcık sucuğu dur.Mesire yerlerimiz ise küçükelmalı göleti,bozcaarmut göleti,dereköy göleti şahane ormanları ve çelik gibi havası vardır.Merak edenlerin gelip görmesini isterim.İlçe halkı misafirperdir. İbrahim ÖZTOSUN - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.