Dünya harita ve uydu görüntüleri

Dünya, Güneş Sisteminde bir gezegen. Çapı 12.756km, kütlesi 5,97x1024 kg’dir. Güneş’e uzaklığı 149.597.890 km’dir. Güneş’in etrafında 365,25, kendi etrafında ise 1 günde döner. Ortalama yüzey sıcaklığı 15 derecedir. daha fazla bilgi

Dünya harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Dünya haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Dünya haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Dünya haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 44.3395, Boylam: 19.3359

Statik haritalar

Dünya uydu görüntüsü

Dünya ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Dünya haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Dünya uydudan görüntüsü

Dünya konumu

Dünya konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Dünya) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

ramazan gm: ülkeler arasında yüzölcümü bakımından 37. sırada yer alıyoruz birinci sırada rusya vardır yüzölcümü olarak 17.045.400 km en düsük yüz ölcümü olan ülke 27 hektar dır en cok nüfüs da çin e ayittir 1.285.000.000 - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.
emirtekin44: çinde baya insan yaşıyo bir yandada dünyanın en büyük ülkesi hemde depreme dayanıklı amaher ülkenin doğal afetleri vardır mesela çin tsunami de bir kere yaşadı o tufanı 2000 kişi öldü - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
Misafir: dünyayı bilmenin hiç bir onemı yok ınsan kendı bı dunyadır egerkı bu bedende canı yasatanla beraber nefes alıp verdıgın noktada bulusuyor ısen asıl dunyayı gormek anlıyosun ben sahsen bole ypıorum =) - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
vahsi05: Yüce allahıım dünyayı öle bir güzellikle yaratmış ki buna inanmayanların allahtan(C.C) medet ummamasını kınıyorum şiddet ve hiddetle kınıyorum - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
Dünya Çöl Olmasın: 25/11/2009 tarihinde beneden önceki yorumları okudum.insanlarımızın duygu ve düşüncelerinin ne kadar ilkel olduğunu görüp çok üzüldüm.bilmemek ayıp değil.Bu teknoloji olmasa çoğumuz bunları bileme.Dünya

da islamın nerelerde yaşadığını öğrenmek suçmu?Bir okur

bunu tenkit ediyor.Bu teknolojiyi bulan insanlara binlrce şükran borçluyuz.Bu insanlar sayesinde yaşamımızı sürdürmekteyiz. Yoksa domuz gribi gibi bir vürüs çıkar hepimizi yok eder.Sende bu dünyada bir eser bırakarak git.Hiç birşey yapamazsan bir ağaç dik.

- 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
büşbüş: biz insanoglu neyazıkki çok nankörüz böyle olaanüstü bir gezegende yaşıyoruz ama hala kıymetini bilmyoruz çok yazık yüce alahın insanlara verdigi enbüyük hediye bence... - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Misafir: bencede harika bir görüntü olaanüstü bir gezegen insanogluna verilmiş engüzel hediye allahtan kiymetini bilmeliyiz son pişmanlık fayda etmez - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
ko: ONU YARATAN ALLAH OKKKKKK GZEL YARATMI ONA MNNETTARIZ - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
eren00231@hotmail.co: cok guzel bısey yaa - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
isa kınaz: cok guzeldı begendim - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
kınaz: goruntuler cok zayıf ama yınede guzeldi - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
salm: dünya yuvarlaktır zaman andr. - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
ahmet: evet valla bende heryeri gezdim çok güzel bişi site güzel birde tükiyemiz güzel değerini bilelim herşeyi boşa harcamayalım... - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
adem baba: bu siyasi harita çok güzel tavsiye ederiim ben adem - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
soydan baba: selam arkadaşlar ben soydan sizleri çok seviyorum da haritayı hiç sevmedim valla - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
ömer doğan: guzel ama bu fotograflar ne zaman cekıldı yanı kaç sene oncekı uydu göruntulerı?bılgılendıırsenız sevınırım - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
dreamy-damla: çok gzl yaa. bergamaya tepeden bakmak hoşuma kaçtı... xD hele okulum zor buldm ama gzldii :)k.i.b. arkadaşlar keyfini çıkarın hayatın en azından rahatça yaşayabilceğimiz bi dünyamız var yok olmadan kurtaralım onu... :) - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
hakan: döyayı okadar merak ediyordumki askere gitmediyimden dolayı baktım olmuyor askere gittim geldim ama işim yok para yok zalimin biri bana seni yurt dışına götüreyim dedi bende kandım ve çıktık yola acı olan dünyanın obir ucu olan çine gitik cinde sadece 2saat dura bildim beni götüren beyin işi çikmış benim param yokya bende dönmek durumundaydım yinede dönya cok güzel zalimlere rağmen param olursa dünyayı gezcem - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
korkusuz: dünya haritası üzerinde islam dinine inanaları yarıştırmış yada ayrıştırarak kasıtlı yazılmış görmekteyim bilmiyorsanız birbilene sorun dünyada islam kaç taneki aşağı yukarı yana sağa solala çekiyorsunuz esefle kınıyorum - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
harun: boşbir gemi - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.