Dağlık Karabağ harita ve uydu görüntüleri

Dağlık Karabağ, Azerbaycan sınırları içinde bölge. Sovyetler Birliği döneminde, 1923'ten 1989'a kadar Dağlık Karabağ Sovyet Sosyalist Özerk Bölgesi (oblast) adını taşıyordu. 10 Ekim 1991’de, Rusların desteğini alan bölgedeki Ermeniler tarafından Dağlık Karabağ Cumhuriyeti adıyla bağımsızılığı ilan edildi. daha fazla bilgi

Dağlık Karabağ harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Dağlık Karabağ haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Dağlık Karabağ haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Dağlık Karabağ haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 39.8666, Boylam: 46.7166

Dağlık Karabağ uydu görüntüsü

Dağlık Karabağ ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Dağlık Karabağ haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Dağlık Karabağ uydudan görüntüsü

Dağlık Karabağ konumu

Dağlık Karabağ konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Dağlık Karabağ) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir: bu bölge Azerbeycan ın hakkıdır elbet bir gün burası üzerinde oynanan oyunların sonu gelecek.. - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
_karlos_: rusyanin gudumunde kurulan bu turk yurdu elbet birgun turan''a katilacak.bu calisma icin emeginize tesekkurlerle. - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Ferahim: Ben azeriyim.Karabağlıyım.Karabağ 1992-1993 yıllarında ermeniler tarafından alınıb.Abideler dağıdılıb. - 6 yıl, 11 ay önce yazıldı.