Develi harita ve uydu görüntüleri

Develi, 1071 Malazgirt Savaşından sonra Anadolu’ya yerleşen Selçuklular zamanında önemli bir yerleşim merkezi olmuş, Selçuklulardan sonra Karamanoğlu Beyliğine katılmıştır. 1474 Yılında Osmanlı İdaresine geçmiştir daha fazla bilgi

Develi harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Kayseri » Develi haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Develi haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Develi haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.3891, Boylam: 35.4920

Develi ilçesi belde ve köyleri

Ayşepınar , Ayvazhacı , Büyükkünye , Çadıryeri , Çataloluk , Çayırözü , Çaylıca , Çomaklı , Çöten , Çukuryurt , Derebaşı , Dereşimli , Epçe , Eşelik , Gazi, Gomedi , Gümüşören , Havadan , Hoşça , Hüseyinli , İncesu , Kabaklı , Kaleköy , Karacaören , Kılıçkaya , Kızık , Kozluca , Köseler , Kulpak , Küçükkünye , Milidere , Oksut , Saraycık , Sarıca , Sarıkaya , Satı , Sindelhöyük, Soysallı , Şahmelik , Şıhlı, Taşçı , Tombak , Yaylacık , Yazıbaşı , Yenice , Yenihayat , Yeniköy , Yeşilyurt , Zile

Develi uydu görüntüsü

Develi ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Develi haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Develi uydudan görüntüsü

Develi konumu

Develi konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Develi) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.