Dinar harita ve uydu görüntüleri

Dinar Alm. Dinar (r), Fr. Dinar (m). İng. Arabic gold coin. Çeşitli ülkelerde kullanılan para birimi. Irak, Kuveyt, Yugoslavya dinarı gibi.Dinar, ilk defa M.Ö. 269 yılında Roma İmparatorluğunda “denarius” adıyla kullanılmıştır. Bu para birimi daha sonra Bizanslılara onlardan da Araplara geçerek dinar adını almıştır.Emevi halifeleri ve Abbasilerin ilk zamanlarında İslam memleketlerinde basılan altın paraya da “dinar” de daha fazla bilgi

Dinar harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Afyonkarahisar » Dinar haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Dinar haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Dinar haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 27.6500, Boylam: 67.5500

Dinar ilçesi belde ve köyleri

Afşar , Akça , Akçın , Akgün , Akpınarlı , Alacaatlı , Alparslan , Avdan , Bademli , Bağcılar , Belenpınar , Bılgıç , Buluçalan , Burunkaya , Cerityaylası , Cumhuriyet , Çağlayan , Çakıcı , Çamlı , Çapalı , Çayüstü , Çiçektepe, Çobansaray , Çuruklu , Dikici , Doğanlı, Dombay , Dumanköy , Eldere , Ergenli , Gençali , Göçerli , Gökçeli , Haydarlı, İncesu, Kabaklı , Kadılar, Karabedir , Karahacılı , Karakuyu , Karataş , Kazanpınar , Keklicek , Kınık, Kızıllı , Körpeli , Muratlı , Ocaklı , Oğullar , Okçular , Palaz , Pınarlı , Sutlaç , Tatarlı, Tekin , Tugaylı , Uluköy, Yakaköy , Yapagılı , Yelalan , Yeşilçat , Yeşilhuyuk , Yeşilyurt , Yıprak, Yüksel

Dinar uydu görüntüsü

Dinar ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Dinar haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Dinar uydudan görüntüsü

Dinar konumu

Dinar konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Dinar) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.