Elazığ harita ve uydu görüntüleri

Elazığ Doğu, Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Havzasında yer alan bir il. Doğuda Bingöl, batı ve güneybatıda Malatya, kuzeybatıda Erzincan, kuzeyde Tunceli, güneyde ise Diyarbakır illeriyle çevrilidir. 40° 21’ ve 38° 30’ doğu boylamları ile 38° 17’ ve 39° 11’ kuzey enlemleri arasında yer alır. Türkiye’nin büyük baraj göllerinden olan Keban Barajı bu ildedir. Zirâatle mâdenciliğin yarıştığı ve mâden bakımından çok zengin olan Elazığ, târihî Harput şehrinin devâmıdır. Trafik numarası 23’tür. daha fazla bilgi

Elazığ harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Elazığ haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Elazığ haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Elazığ haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.6747, Boylam: 39.2246

Statik haritalar

Elazığ ilçe haritaları

Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu, Sivrice

Elazığ uydu görüntüsü

Elazığ ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Elazığ haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Elazığ uydudan görüntüsü

Elazığ konumu

Elazığ konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Elazığ) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

hehecan: Elazığ doğunun Paris'i gibidir.Buraya tayni çıkan insan malını mülkünü tutupda gider.Yabancıya karşı çok çok iyiyizdir.Bu iyi niyetimizden dolayı gelen kişiler memleketimizde oturup yiyip içip...... bize nankörlük ederler.Ama biz yinede iyi niyetimizden vazgeçmeyiz.Fedakarlığı kendimize değil yabancıya yaparız.Misafiri severiz.Cömert insanlarız.Bizler kendimizi methetmeyiz.Başkalarının bizi methetmesini bekleriz.Hoşluğumuz o zaman anlaşılsın deriz.Kofiklere de güvenmeyiz.Selam ve sevgilerimle. - 2 yıl, 7 ay önce yazıldı.
GEZGİN(81 İL): ELAZIĞ BENİM GİBİ KARADENİZDEN BURAYA GELENLER İÇİN BEKLENTİLERİNİZİ BURNUNUZDA TÜTTÜREN BİR YER ,GERÇEKTEN VEDE CİDDEN KARŞINIZDA HUZUR VERİCİ BİR DENİZ MANZARASINI SEYRETMEK VARKEN HER YANINIZDA DAĞLARIN İÇ KARARTICI VARLIĞINI HİSSETMEK ANCAK YAŞANINCA ANLAŞILABİLİR BİR HASRET!YANLIŞ ANLAMAYIN TABİKİ GEZİLECEK HARİKA YERLER VAR FAKAT BAZI (AYNAYA BAKMAMIŞLAR)LARININ BU GÜZELLİKLERİ KARATMIŞ OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜRSE BURAYA YERLEŞMEK İÇİN ÇOK ÇOK İYİ DÜŞÜNMEK LAZIM DİYORUM... - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Gakko23: Elazığ doğunun bence en ütevazı şehridir gezilecek görülecek yerleri fazla halkı biraz garip olsa bileyerli halkı iyi insanlardır ama değerini bilen yok gelin güzel şehir ELAZIĞ ' i görün !!!!! - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
fırat_23: elazığ deyip geçmeyin...elazığ eski adı el-aziz dir ..yani ALLAH ın 99 isminden biridir.. insanları ise dinine çok bağlıdir..palulu olduğum için söylemiyorum - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Ayaz: Elazığ her yonuyle guzel bır kent.kebanı,harputu,hazar gölü,mıslandı,üniversitesi,özellikle yerli halkı çok kadir şinas,içli köftesini özledim. - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
melek: bence Elazığ gizemli bir il. tarihi yapıları ve kültürü görülmye değer. - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
muhafız: offf be elazığ özledim valla 8. kolordu askerlik yaptım. harput dağı çok güzeldi oradaki lokantar 10 numaraydı. - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
gaggo: hani gaggolar siteyi çok az ziyaret ediler herhalım malatyalı ya cevap yazan yoğ heralım acısı vardurki öle deyi!!!?? keşüf içün beklerük elazığa gapımız galbi temüz herkese açuğtur.!! - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
gaggo: günlük uydu görünümü alınırsa çok daha iyi olacaktır kannatimce hasretçekenlere/? - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
büşra: ben malatyalıyım malatyanın insanları daha hoştur elazıg lılarınki sarhoştur elazıg kadar kötü bir memleket görmedim - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
akay: elazığ insanı ve kütürü çok güzeldi ama çevre illerden gelen insanlar elazığın çoğu güzelliklerini yok etti.elazığ a sahip çıkalım.elazığ spora sahip çıkalım.bilhassa elazığ için çok şeyler yaptığını söyleyen milletvekilleri!!!!! - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
semih burak murat: ELAZIĞ,doğudaki şehşrlerin tacı olarak görülmektedir.bilim,kültür,sanat,tiyaro,tarih,eğitim alanlarında ilerlemiştir.özellikle tarihi kuvvetlidir ve yapılan yatırımlarla beraber gözde bir şehir olma durumundadır.herkesin gelip görmesi tavsiye edilir... - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
deli hacer: eet bneceede ksfedilmemmiş güsellilkleri çok tur eminin mesala insanlşarı ve kızları (karaçalıllı hacer )herkese selam köyümü çok seviyorum ayrılmak istemiyorum kendinize iiyi bakın canımı sıkmayın.D:D:D:D::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D: - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
banu: bence elazığ''ın henüz farkedilmemiş bir güzelliği var. keban barajı fırat nehri çok önemli - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.