Elbistan harita ve uydu görüntüleri

Elbistan, Kahramanmaraş iline bağlı en büyük ilçedir. Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerin kesiştiği noktada yer alır. İlçe sınırları Doğu Anadolu bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü’nde olup 25lmödföds47 km² yüz ölçümüne sahiptir. Yaklaşık 37 doğu meridyeni – 38 kuzey paraleli arasında bulunan Elbistan’ın kuzeyinde; DARENDE- GÜRÜN, İlçeleri, güneyinde; NURHAK- EKİNÖZÜ, doğusunda; MALATYA İLİ , DOGANŞEHİR, ve AKÇADAĞ ilçeleri, batısında ise AFŞİN ve GÖKSUN İlçeleri bulunur. daha fazla bilgi

Elbistan harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Kahramanmaraş » Elbistan haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Elbistan haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Elbistan haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.2024, Boylam: 37.1864

Elbistan ilçesi belde ve köyleri

Ağlıca , Akarca , Akbayır, Akören , Aksakal , Alembey , Alkayaoğlu , Atmalıkaşanlı , Bakış, Balıkçıl , Beştepe , Beyyurdu , Büyükyapalak, Çatova , Çıtlık , Çiçekköy , Dağdere , Demircilik, Dervişçimli , Doğan, Eldelek , Elmalı , Evcihuyuk , Fakıoğlu , Gökçek , Gucu , Gümüşdöven , Günaltı , Gündere , Güplüce , Güvercinlik , Hacıhasanlı , Horhor , Izgın, İğde, İkizpınarı , İncecik , Kalaycık , Kalealtı , Kangal , Kantarma , Karaelbistan, Karahasanuşağı , Karahuyuk , Karamağara , Kayageçit , Keçemağara , Kışlaköy , Korucek , Köseyahya , Köşkköy , Küçükyapalak , Ovacık , Özbek , Özcanlı , Sarıyatak , Sevdili , Söğütlü, Sünnetköy , Tapkıran , Tapkırankale , Taşburun , Tepebaşı , Topallı , Toprakhisarlı , Türkören , Uncular , Uzunpınar , Yalakköy , Yalıntaş , Yapılı , Yapılıpnar , Yapraklı , Yoğunsöğüt

Elbistan uydu görüntüsü

Elbistan ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Elbistan haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Elbistan uydudan görüntüsü

Elbistan konumu

Elbistan konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Elbistan) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

baba: ah kızılcaobam gençlik yıllarım gectigi yer her zaman delikanlı cıkmıştır yetştirdigi gençleri.çok özledim tülbe sokagını.namıma baba dediler ama ömrüm gurbette geçiyor nedenmi beni yetiştirdi ama ekmegimi vermedi.olsun yinede seviyorm. - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
yillarsonra01: uzaklarda ki bulutlara bakıyorum uzaktaki daglara acaba sen elbistanım o bulutun o dagın arksındamısın sevdigim de var sevdiklerim le birlikte elbistanda beni unutmasınlar özellikle sen sen sana diyorum yillarsonra işteben ceyhanlı serhat bunu şiir tarzında benım için hakkınız

hellal edin ekranda böyle bir elbistan aşıgı olarak yayınlarsanız dualarım sizinle olsun - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
yillarsonra: elbistanım sen benim en güzel yıllarımın tek şahidisin topragının kokusu o kuytu köşedeki küçük bakkalları agaçlarını bahçelerini özledigim dünyanın en güzel yeri elbistanım - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
aslan: elbistan tarihiyle insanıyla topragıyla güzelliğiyle bambaşka bir ilçedir.İnsan başka şehire gittiği zaman daha iyi anlayabiliyor memleketinin güzelliğini özledim seni Elbitan B.yapalak Kasasbası seni - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Derviş DOĞAN: Elbistana İstanbuldan bakıyorum. Ne güzel olur Kayapınar yolundan inerken Büyük Yapalaka; daldan bir kayısı koparıp yemek.Ne güzeldir kayapınarın buz gibi suyunu içmek.Elbistan gerçekten her yönü ile gezmeye değer görmeye değer bir yer.Ben bir Elbistanlı olarak memleketimin her şeyini çok sever ve grur duyarım.Pınarbaşı''nda bir akşam sefası,ünlü termik santralleri, ülkemizin en verimli topraklrı . buna benzer bir çok özelliği ve güzelliği ile gerçekten görmeye değer bir yer . Mutlaka uğrayın ... - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
gökhan demir: bende bir elbistan aşagıyım elbistanlıyıom ve guırur duyuyorum elbistanımızın halkı milliyetciligi dogagüzelligi iş sahası olrak ben ce tek eşi olmayab bi il çedir türkiyenin 4. büyükovası düyaca ünşü termik santrali

elbisatnımızın onurudur tarihi mekan laraı belediyemizin yapmışp olduıgu parklar mesire alanı dini türbeler gercekten gezmeye deger,

- 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
elbistanlı: Kahramanmaraşın en büyük ve il olmayı coktan hak etmiş olan bir işçesidir.elbistan çok güzel bir yerdir.tabi kimse kendi memleketine kötü demez.ben burda dogdum burda büyüdüm.şu an başka şehirde oturuyorum.elbistanın gezilecek yerleri çok.pınarbaşı{ceyhan nehrinin dogdugu yer}çok güzel piknik yeri.gölbaşı alabalık tesisleri tarihi camiler selcuklular zamanında kalan ulu cami ayrıca yine tarihi çarşı camisi vs.insanları temiz dürüst ve sıcak kanlı misafirperverlerdir.sütçü imam ünüversitesıyüksek meslek okulu vardır.afşin-elbistan kömür işltm.TEAŞ ,TEK ,şeker fabrikası olması nedeniyle nüfusu kalabalıktır.anlatmakla bıtmez görmeniz tavsiye edilir.ELBİSTANE ugramadan gecmeyin... - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.