Ergani harita ve uydu görüntüleri

Ergani Diyarbakır iline bağlı ilçe. daha fazla bilgi

Ergani harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Diyarbakır » Ergani haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Ergani haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Ergani haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.2693, Boylam: 39.7617

Ergani ilçesi belde ve köyleri

Ahmetli , Akçakale , Alitaşı , Armutova , Aşağılkuyulu , Azıklı , Bademli , Bahçekaşı , Bereketli , BOğazköy , Boncuklu , Bozyer , Caferan , Canveren , Çakartaş , Çakırfakır , Çayırdere , Çayköy , Çukurdere , Dağarası , Dallıdağ , Değirmendere , Demirli , Dereboyu , Deringöze , Develi , Dibektaş , Doğanköy , Gökiçi , Gözekaya , Gözlü , Gülerce , Güneştepe , GÜzelyurt , Hançerli , Hendekköy , İncehıdır , Karaburçak , Karpuzlu , Karşıbağlar , Kayan , Kesentaş , Kıralan , KOcaali , Kortaş , Koyunalan , Kömürtaş , Kumçi , Morkoyun , Olgun , Ortaağaç , Ortayazı , Otluca , Özbilek , Pınarkaya , Sabırlı , Salihli , Sallar , Sallıca , Selmanköy , Sesverenpınar , Söğütalan , Sökündüzü , Şölen, Tevekli , Usluca , Üçkardeş , Üzümlü , Y.karpuzlu , Yakacık , Yamaçlar , Yapraklı , Yayvantepe , Yeniköy , Yeşilköy , Yolbulan , Yolköprü , Yukarıkuyulu , Ziyaret

Ergani uydu görüntüsü

Ergani ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Ergani haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Ergani uydudan görüntüsü

Ergani konumu

Ergani konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Ergani) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

nur erganiye ozlem: ben erganiden yeni ayrildim yurtdisinda oturuyorum gercekten insan memleketinde ayrilinca daha cok degreini anliyo simdi erganinin yolunu gursem yeter diyorum ailemi sevdiklerimi cok ozluyorum ben iyiki erganiliyim insanlari sevecen cana yakin ve yardim sever misafir perverdir herkesin erganiyi ziyaret edip gurmelerini istiyorum gurmeden kimse yorum yapamsin ama bizim koyun adi yok erganinin koylerin icinde buna ozuldum - 2 yıl, 5 ay önce yazıldı.
N.yiğit Bağür: Erganili olmak elbete bir ayrıcalıktır insanlar doğdu,yaşadığ yerleri asla unutması mümkün deyil. - 2 yıl, 6 ay önce yazıldı.
salih: başta bötün ergani halkını saygıyla selamlıyorum evet ergani halkı gercekten misavir perver anlayışlı bir halktır ama bu yetmez ilçemize sahib cıklım ve bu şirin ilçemizi il yapalım genclerin önü açılsın iş imkanları sağlansın gercekten ERGANİDE cok cidi bi işsizlik sorunu var ben buna inanıyorum ki iş imkanları sağlaınsın sorunlarımızın yüzde sekseni çözülür ama bunu yapğanda sayın büyyüklerimizdir erganide bi cimento fabrikası var o fabrikada yüzde doksanı dışarda gelip çalışmaktadır yani çefayı biz ergani halkı cekiyoruz sefayı başkaları sörüyor kafamızı iş imkanlarıyla yoralım ve iş imkanları sağlıyalım lütfen - 2 yıl, 6 ay önce yazıldı.
keko: erganı guzel ama dedıkodu olmasa ıs sagası olsa aclık sefalet olmasa erganı o zaman guzel aclıktan sefaletten dayanmıssam sırtımı ıstanbula neyleyım guzellıgını erganının - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
divanalı hacı yeşil: zaman su gibi geçiyor insanlar uzaklaştıkça birbirinin değerini daha iyi anlıyor.hasret insana hüzünü tattırıyor.özlem gözyaşı döktürüyor.

ergani söz konusu olunca inanın hasaslaşıyor insan çünkü doğduğun çocukluğunu yaşadığın bir yer.bizim insanımız gerçekten cana yakın yardım severdir.diyeceksinizki ya böyle insanlarda var evet olabilir ama farkına vardığında gelip adam gibi üzür diler benim insanım.

batıda yaşıyoruz ama bizim insanı erganiyi arıyoruz gel diyeceksiniz ah bir gelebilsek.sazımı alıp makam dağı eteğine gidip çalmak istemezmiyim eskisi gibi.lütfen erganinin kıymetini bilin ilçemiz güzeldir.bakın ben yolukçu bir ablanın oğlu vardı düğünlerde saz çalırdı onu kendime örnek aldım (erganiliyi).ve şuanda sanatçılara saz çalıyorum dizilerde oynuyorum aynı zamanda proğramlarada gidiyorum.ben erganiliyi örnek aldım ve şuan yaşantımın geçimini öyle sağlıyorum .sizde birbirinizi üzmek yerine birbirnizi örnek alın lütfen.erganili ne kadar sert görünse yüreği yumuşaktır aç olanın karnını doyurur.cebindeki parayı bölüştürür ben erganiliyim diye her zaman gurur duydum

gün geçtikçe benim erganim büyüyecektir belki görmeyiz il olacaktır.ne aydınlarımız var bir bilseniz ne yardım sever insanlarımız var kış olunca odununu komşusu ile paylaşan insanımız var kısacası bence erganili olmak bir ayrıcalıktır tabiki erganinin kıymetini bilene.....

cümlenize en derin saygılarımı sunar allah her işinizde yardımcınız olsun saygılarınla.. - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
erganili: makam dağına sırtını dayamış şirin bir ilçe.her kesin birbirini tanıdığı bir yerdir.doğudaki çoğu ilçeler gibi ergani'de zamanında yolu altyapısı vb.iyi olmayabilir ama şimdi geçmişe rağmen fena değil.daha iyi olması lazım .bizim kendimize yakışanı yapmamız lazım erganiyi daha güzel yerlere taşımamız lazım.lütfen sosyal paylaşımda şikayetlere değinmeyelim.insan yaşantısında aksiliklere bulacağı bahane hazır nedense.ama en aksi erganilinin yüreği berraktır içinde kötülük yoktur.sitemsiz yaşantı olmaz tabiki ama sınırı olmalı.allah hiç kimseyi dürüstlükten doğruluktan ayırmasın.tüm erganililere sonsuz sevgi ve sayğılarımı iletir allahın selam üzerinize olsun. - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
haşanlı : erganinin etrafında daglar var hasretinle tutuşan var yanan var geceleri sesizce aglar var Bir gün elbet bu dünyadan güçerim HASRETİNLE bedenimi sar beni ergani canım benim ERGANİ NEHİRLERİNDE SU DEREDE YÜZEN BALIK GÖKTE UÇAN KARTAL OLURUM DÜNERİM DOLANIRIM ETRAFINDA HER ŞEYE DAYANIRIM HERŞEYE AMA HASRETİNE DAYANAMAM ERGANİNİN KIYMETİNİ BİLİN - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
azat: ben ergani ilçesine baglı hoşan köyünde oturuyorum .ne yazık ki şu ana kadar gelen sayın belediye başkanları , köy işleri aynı zamanda syn kaymakam da bu köyden habersiz yaşıyorlar yılardır köyün sorunu olan kalker taş ocagın faileti hepimizi canımızdan bıktırmıştır ve 2.sorunumuz insanlık ayıbı oln kanalizyon sorunu dur ergani güzel şehir isterimki köylerimizde güzl olsun degilmi arkadaşlar düşüne biliyormusun 21. yy ve hala tuvalet kanalı yok - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
RGS Mehmet GÜNEŞ: ERGANİ, 4 tarafı barajlarla çevrili bir ilçedir ERGANİ herşeyden ama herşeyden önce feodal düzenden kapitalist düzene son 20 yıldır geçmiştir ERGANİDE herkes kendi ağasıdır erganide özgürlüğün sınırı yoktur ergani diyarbakırın diger ilçeleriyle kesinlikle bir tutulamaz çünkü erganide ben ağayım diye ben solcuyum diye kimse benim arkamdan koşmaz ERGANİ güzel olduğu kadar insanlarıda çok güzeldir erganili kendi içinde belki bir birine faydalı olmaya bilir dışarda her bir erganili ötekinin kölesidir..ne mutlu bu insanlara....yaşasın ERGANİLİ OLMAK - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.
DİYARBAKIRLI: ben bir erganili olarak memleketimi seviyorum ve vazgeçmem diyarbakırın yoluna hayran yürü be DİYARBAKIR - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
ERGANİ li olabilmek: bir erganiliye yakışacak kelimeleri özenle seçmenizi tüm hemşerilerimden bekleriz.siyasi ahkam kesenlere tavsiyem,BU MEMLEKETİN özelliği ve güzelliği 4-5 etnik yapının bir arada yaşaması ve bunun bir kültür mozaiği yaratmasıdır.batıya gidip ,erganide yaşamayı seçenlerin huzuruna zarar verenler erganili olmanın erdemine varamayanlardır.bu memleketi seven ve sevdirebilenlerin alayına saygılarımla... - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
çınar21: ergani diyarbakırın en güzel ilçelerinden biri ona sahip çıkalım - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
Misafir: merhaba hemşerilerim ergani gerçekten çok güzel bir ilçemiz oranın kıymetini bilin oralaralütfen sahip çıkın çünkü insanın kendi memleketi gibi yok saygılarımla yadullah atabey - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
ceko: ha bunu da unutmayalı erganii bide tüm bu olumlu yölerine karşılık bide tefecileriyle meşhurdur erganidekii tefecilik ve dönen kara para hiç bir yerde dönmezzz malesef - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
erganili sitemkar: ergani dendimmi makam dağı akla gelir ergani dendimi çimento fabrikası akla gelir ergani dendimmi karadaş aşireti akla gelir ergani dendimi misafirperverlik akla gelir ergani dendimi aziz yıldırım akla gelir - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
bir esnaf: milletvekili osman aslana bir işim düştü yapmadı ve ergani ilçemize sahip çıkmıyor.gittim karadaş ailesinin bireylerinden bir agayla konuştum allah razı olsun ertesi günü hemen işimi halletti.işte hastam vardı ankarada ve sahipsizdik birilerinin el atması lazımdı.bize sahip çıkmayan insanları meclise göndermeyelim dostlarım.burdanda karadaş ailesine bir sitemim olacak o şahsı milletvekili yapan sizlerdiniz bu seviyeye getiren sizlerdiniz.bundan böyle dikkatli olalım lütfen saygılar - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
seyfettin mutlu: ergani değil türkiye''nin dünyanın gözdesidir .biz türkler bir çok şeyin farkına geç varıyoruz.ergani onlardan biri....... - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
mezopotamya: parola niyandın - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
erganili : iyi düsünün sevgili türkler kürt ve zaza halk ları mılletıne vatanına bağlı bı halktır.onları yargılamadan ınfaz edersenız kaybeden her zaman kı gıbı sız olursunuz.bılmem anlatabıldım mı.ama ben eksık eksık anlatsamda gercek turklerın kafası ıyı işler onlar ne demek ıstedıgımı anlarlar.. - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
zaza: bence hıc yorum yapmanın bır anlamı yok duyan kım.en ıyısı bırer gerılla olmak.degılmı - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.