Erzincan harita ve uydu görüntüleri

Erzincan Her çeşit meyvenin yetiştiği, târih boyunca birçok büyük savaşların yapıldığı ve son bin senede on bir defâ haritadan silinen, “etrafı dağlık ortası bağlık” bir il. İl toprakları 40° 46’ ve 38°15’ doğu meridyenleri ile 39°01’ ve 40°04’ kuzey paralelleri arasında yer alır. Doğuda Erzurum, güneyde Tunceli, güneydoğuda Bingöl, güneybatıda Elazığ-Malatya, batıda Sivas, kuzeybatıda Giresun, kuzeyde Gümüşhane ve Bayburt illeri ile çevrilmiştir. Trafik kod numarası 24’tür. daha fazla bilgi

Erzincan harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Erzincan haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Erzincan haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Erzincan haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 39.7462, Boylam: 39.4985

Statik haritalar

Erzincan ilçe haritaları

Çayırlı, İliç, Kemah, Kemaliye, Otlukbeli, Refahiye, Tercan, Üzümlü

Erzincan uydu görüntüsü

Erzincan ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Erzincan haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Erzincan uydudan görüntüsü

Erzincan konumu

Erzincan konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Erzincan) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

adem24: canım erzincanım çocukluğum ve gençliğim erzincanda geçti.erzincanı ve erzincanlıları çok seviyorum.insan elindekilerin değerini kaybedince anlıyor.tüm erzincanlılar erzincanda yaşamak bir nimet kıymetini bilin.izmirden herkese selamlar... - 2 yıl, 5 ay önce yazıldı.
EDNAİL: 1972 SENESİNE KADAR YANİ 13 YAŞINA KADAR ERZİNCAN IŞIKPINARDA BÜYÜDÜM BANA GÖRE MÜKEMMEL BİR KÖY TÜM ERZİNCANLILARA SELAMLAR - 2 yıl, 7 ay önce yazıldı.
erzincan sevdalısı: sırtımız terli plakamız yerli 24 ayar erzincanlıyız dogunun incisi bu şehir çaglayan soguk sular ekşisu daha sayamadıgımız nice güzel yerlerimiz var buraya gelenler hiç bir kuşkunuz olmasın - 2 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Misafir: SLM BEN ORHAN AKTAŞ.ERZİNCAN TÜRKİYENİN TEK CAN ŞEHRİDİR.EVET CANERZİNCAN İÇİNDE BAŞKA CAN OLAN İL VARMI??DEPREMLER YIKSADA TARİHTE 11 DEFA HARİTADAN SİLİNSEDE ERZİNCAN HALA ÇOK GÜZEL VE GELİŞMİŞ MODERN BİR ŞEHİRDİR. - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
yasin: erzincan büyük ve çok güzel bir şehir herkesin erzincanı görmesini isterim - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
b.a: Türkiyenin en batısından Erzincan'ımın güzel insanlarına selamlar. Bir yerleşim yerini güzel yapan oranın insanlarıdır. Bu nedenle Erzincan muhteşemdir. - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.
Misafir: BEN KEMAH YÜKSEK OKULU KAZANDIM ASLEN DÜZCELİYİM KORKUYORUM ACIKCASI FOTOGRAFLARA BAKTIM BURALARA HİÇ BENZEMİYO DAGIN ORTASINDA KALMIŞ GİBİ Bİ YER KÜCÜK Bİ YERE BENZİYOR İNSANLARI ÖGRENCİLERE NASIL BAKIYOR YARDIM SEVERMİ ACABA ORDA YAŞAYABİLECEKMİYİM ÇOK KORKUYORUUUMMMM - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Erzincan'a hasret: Çocukluk yıllarım 70'lerde Erzincan'da geçti. Rüya gibiydi ve adeta masallarda anlatılacak cistendi. Şehir daha fazla yapılaşmamıştı. Oturduğumuz Cumhuriyet mahallesinden Geçit köyüne kadar pek yapı yoktu. Buralarda ilkbahar aylarında dizlere kadar uzanan çiçekler, laleler, papatyalar ve otlar yeşerirdi. Biz arkadaşlarımızla kollarımızı açar adeta gözlerimizi kapar ve adeta uçarcasına koşardık. Çok vilayet ve yer gezdim, memleketim diye yazmıyorum, ancak Erzincan hakikaten ayrı bir güzellik ve ayrı bir şiir. - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
mumya: ayh size katılıyorum çok güzel biyer şehir merkezi çok sıcak ama ilçeleri çok soğuk ben orda askerlik yaptım hayatımde ölebi soğuk görmedim kışın _eksi 28derceyi gördüm nöbetler 10dkaya düştü 24yaşıma geldim ömrümde ilkdefa öle bi soğuk gördüm ama yaşanacak ve gezerkn zevkle dolaşabileceğiniz biyer insanları çok sevecen misafiv perver yorumları görünce dayanamadım çorbada benimde tuzum olsun istedim.)))) - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
mehmet3443: Erzincan insanı,havası ve suyuyla bambaşka ve çok güzel bir şehrimiz,4 sene çocukluk yıllarında orada yaşadık,her yönüyle (özellikle insanları) harikulade bir şehrimiz. - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
sedanur kury: abim erzincan da askerlik yapmış ve bitirmiştir erzincan da askerlik yapanlara tüm askerlik yapanlara selamlarımı iletiyom - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
şaşkın öğrenci: slm erzincanlılar ben bu sene erzincan üniversitesini kazandım, bi öğrenci için erzincan yasanılacak bir yermidir,mesala insanları öğrencilere nasıl davranır vb. şeyleri merak ediyorum cvplarsanız sevinirim sevgilerimle... - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
IŞIKPINAR: TÜM ERZİNCAN''LILAR IŞIKPINAR DAN BAHSETMEK ZORMU GELİYOR SİZLERE ? GEZİLECEK GÖRÜLECEK YER IŞIKPINAR DEĞİLMİ NE DERSİNİZ? - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
UĞUR : HEEEYYY CAN ERZİNCAN''LILAR HEPİNİZE EN YÜCE SELAM VE SAYGILARIMI İLETİYORUM. BEN MEMUR ÇOCUĞUYUM, KENDİMDE MEMUR OLDUM, İL İL GEZDİM TOPUTOPU 5-6 YIL (GURURLA SÖYLÜYORUM MEMLEKETİM DİYE)MEMLEKETİMDE KALDIM. YAŞIM 38. İSTANBULDAN SİİRTE İZMİRDEN TUNCELİYE KADAR BİR ÇOK İL GÖRDÜM YAŞADIM AMMA HİÇ BİRİ MEMLEKETİMİN 1 AVUÇ TOPRAĞI KADAR GÜZEL DEĞİL TABİİ HERKESE SAYGI DUYUYORUM HERKESİN KENDİ MEMLEKETİ KENDİNE GÜZEL GELİR AMMA YİĞİDİ ÖLDÜR HAKKINI YEME HER ŞEY Bİ YANA İNSANI YETER ADAM GİBİ ADAMDIR BEMİM MEMLEKETLİM CANDIR KANDIR SATMAZ ALDATMAZ OYNAMAZ NEYSE O DUR ZATEN YERİ YER YAPAN ÜSTÜNDE YAŞAYANLARDIR ADI ÜSTÜNDE CAN ERZİNCAN HERKESE SELAM UĞUR - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
KEMAHLI : ERZİNCAN GÖRÜLMEYE DEĞER BİR YERDİR.. BENDE BİR ERZİNCANLI OLARAK KEMAH SOĞUK SULAR ÇAĞLAYAN GİRLEVİK ŞELALESİ ERZİNCANDA KAPLICALAR A GİTMİŞ BULUNMAKTAYIM BİRAZ DAHA GELİŞSE ÇOK DAHA İYİ OLACAKTIRÇÇ SADECE ERZİNCAN DEĞİL TÜRKİYE''NİN BÜTÜN YERLERİ GEZİLİP GÖRMEYE DEĞER BİR YERDİR.. LÜTFEN GEZİP GÖRMEDEN HİÇ BİR YERİ YARGILAMAYALIM HERKESİ HOŞGÖRÜYE DAVET EDİYORUM.. SEVGİLE KALIN.. - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
baran24: slm nbr gundıler erzıncan cok guzel bı yeer gelıp gezmek ısteyen varsa bedavqa rehber burda B_A_R_A_N__24@hotmail.com ok - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
tektanem: slm benim nişanlım erzincanlı.erzincanı görmedim ama öok merak ediyorum.ben orduluyum size gelin geliyorum.erzincanıb fotoğraflardan gördüm gerçekten çok güzel.inşallah gider görürüm binkoça sevgiler - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
sezgin_024: erzincana kurban olun siz beğenmeyenler:)))))))))batıdaki bir çok ilden daha gelişmiş:)) - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
sezgin: süper sehir - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
suskun _harun: slm ben erzincanlıyım adım harun yılmaz şimdi vatani görevimi yapıyorum burdurda ama azkaldı erzin türkiyenin en güzel yrlerinden biridir. - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.