Feke harita ve uydu görüntüleri

1990 sayımına göre toplam nüfusu 21.751 olup, 4.669’u ilçe merkezinde, 17.082’si köylerde yaşamaktadır. Merkez bucağa bağlı 26, Mansur bucağına bağlı 8 köyü vardır. Yüzölçümü 1335 km2 olup, nüfus yoğunluğu 16’dır.İlin kuzeyinde yer alır. İlçe toprakları dağlıktır. Doğusunda Gezid Dağı, güneyinde Güllüce Dağı, batısında Tahtalı Dağları, kuzeyinde ise Feke Dağı yer alır. Dağlar orman ve su kaynağı bakımından zengindir. İlçenin en önemli akarsuyu Seyhan’ın bir kolu olan daha fazla bilgi

Feke harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Adana » Feke haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Feke haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Feke haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 7.10000, Boylam: 15.1833

Feke ilçesi belde ve köyleri

Akkaya , Akoluk , Bağdatlı , Bahçecik , Çandarlar , Çondu , Çurukler , Değirmenciuşağı , Gaffaruşağı , Gedikli , Gobelli , Görbeyaz , Gurumze , Güzpınarı , Hıdıruşağı , İncirci , Kaleyüzü , Kaşaltı , Kayadibi , Kırıkuşağı , Kısacıklı , Kızılyer , Koçyazı , Konakkuran , Kovukçınar , Mansurlu , Musalar , Olucak , Ormancık , Ortaköy , Oruçlu , Paşalı , Suphandere , Şahmuratlı , Tenkerli , Tokmanaklı , Tortulu , Tortulu , Uğurlubağ , Yaylapınar , Yerebakan

Feke uydu görüntüsü

Feke ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Feke haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Feke uydudan görüntüsü

Feke konumu

Feke konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Feke) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.