Fethiye harita ve uydu görüntüleri

Fethiye, Muğla iline bağlı ilçe. Fethiye'nin ilk adı Meğri idi. Meğri’nin adı Belediye Meclisi’nin 1914’te aldığı bir kararla ilk Türk Hava Şehidi Teyyareci Fethi Bey’in adına ithafen “Fethiye” olarak değiştirilmiştir. daha fazla bilgi

Fethiye harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Muğla » Fethiye haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Fethiye haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Fethiye haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 36.6236, Boylam: 29.1179

Fethiye ilçesi belde ve köyleri

Alaçat , Arifler , Arpacık , Arsaköy , Atlıdere , Bağlıağaç , Bayırköy , Bekçiler , Boğalar , Boğaziçi , Bozyer , Ceylan , Çaltılar , Çaltıözü , Çamköy, Çamurköy , Çatak , Çayan , Çaykenarı , Çenger , Çiftlik, Çobanisa , Çobanlar , Çökek , Çukurincir , Demirler , Dereköy , Dodurga , Doğanlar , Duger , Eldirek , Esenköy , Eşen, Girmeler , Göcek, Gökben , Gökçeovacık , Gülbent , Güneşli , Hacıosmanlar , İncirköy , İnlice , İzzettinköy , Kabaağaç , Kadıköy, Karaağaç , Karacaören , Karaçulha, Karadere, Karaköy , Kargı , Kayabaşı , Kayacık , Kayadibi , Kayaköy , Keçiler , Kemer, Kıncılar , Kınık , Kızılbel , Korubükü , Koruköy , Kumluova, Minare , Ortaköy , Ölüdeniz, Ören , Paşalı , Sahirceylan , Sarıyer , Seki , Seydiler , Söğütlü , Söğütlüdere , Temel , Uğurlu , Uzunyurt , Yakabağ , Yakacık , Yakaköy , Yanıklar , Yeşilüzümlü , Zorlar

Fethiye uydu görüntüsü

Fethiye ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Fethiye haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Fethiye uydudan görüntüsü

Fethiye konumu

Fethiye konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Fethiye) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir: Fethi Bey çölde uçağının düşmesiyle şehit olduktan sonra; onu pilot yetişmesi için İngiltere'ye gönderen 34. padişah bir fermanla Meğri adının Fethiye,Kayaköy'ün manastır mahallesinin adını Kınalı ve kestep nahiyesinin Papaz köyünün adını da İzzettin olarak değiştirmiş, bu ferman belediyeye geldiği zaman kabul edilmiştir. Belediye fermanı görüşüp kabul etmiştir. Bu ferman belediye başkanının odasında asılıdır. Bende CD'si var isteyene gönderebilirim. Yeter ki yanlışlık olmasın. Teşekkür ederim. Ünal Şöhret Dirlik - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.