Göksun harita ve uydu görüntüleri

Göksun, Kahramanmaraş il merkezine 91 km uzaklıkta bulunan bir ilçe. Toplam nüfusu 54.553, yüz ölçümü 1920 km²dir. 1908 yılında Kahramanmaraş iline bağlanmıştır. İlçe belediyesi 1908 yılında kurulmuştur. İlçede toplam 51 köy ve 7 kasaba vardır. İlçenin eski adları: Kokusus, Cocussus, Kokson, Koksen, Köksün, Göksün. Orman bölgesinde olduğundan kereste fabrikaları mevcuttur. Batısında Dibek Dağı, kuzeyde Binboğa Dağları yer alır. Başlıca tarım ürünleri buğday, şekerpancarı, fasulye, nohut, elma, ü daha fazla bilgi

Göksun harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Kahramanmaraş » Göksun haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Göksun haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Göksun haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.0212, Boylam: 36.4917

Göksun ilçesi belde ve köyleri

Acıelma , Ahmetçik , Alıçlıbucak , Altunoba , Arslanbeyçiftliği , Bozhüyük, Büyükçamurlu , Büyükkızılcak, Çağlayan , Çamdere , Çardak, Değirmendere, Doğankonak , Elmalı , Ericek, Esenköy , Fındıkköy , Fındıklıkoyak , Gölpınar , Göynük , Gucuksu , Hacıkodalı , Hacımirza , Hacıömer , Hugtaş , Kaleboynu , Kaleköy , Kamışçık , Kanlıkavak, Karaahmet , Karadut , Karaömer , Kavşut , Keklik Oluk , Kemalpaşa , Kınıkkonaz , Kızıloz , Kireçköy , Korkmaz , Kömürköy , Küçükçamurlu , Mahmutbey , Mehmetbey , Murselköy , Ortatepe , Saraycık , Selçuklu , Sırmalı , Soğukpınar , Tahirbey , Taşoluk, Temurağa , Tombak , Yağmurlu , Yantepe , Yeniyapan , Yeşilköy , Yiricek , Yoğunluk

Göksun uydu görüntüsü

Göksun ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Göksun haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Göksun uydudan görüntüsü

Göksun konumu

Göksun konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Göksun) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

yeni icra müdürü: göksun beş para etmez.. - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
CUMAALİ: HAYIR KALEBOYNU - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
KAĞAN: EN GÜZEL KÖYÜ AYBAŞTIR - 5 yıl, 5 ay önce yazıldı.