Babayaka (Gönen) harita ve uydu görüntüleri

daha fazla bilgi

 harita

Resmin boyutları: px x px, Dosya boyutu: byte (0,00 KB), Renk: , Formatı: .
Yorumlar - Lütfen konu (Babayaka) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

zarraf: koyumuzun en sevılen kısısı olan rahmetlı eskı kahvecı SAMI ÇETINKAYA amcamızı rahmetle anıyoruz koyun sevılen sımaları arasında yer alan kumıt halıl koyumuzun yenı kahvecısıdır sevecen bır halkımız var ve koyumuzun havasıda gayet temızdır sularımız kaz daglarından gelmektedır koyumuze yenı yapılan koy konagımızla bırlıkte daha fazla mısafırı agırlamaktan buyuk gurur duyuyoruzhafta sonları koyumuzu zıyaret edıp koyun tarıhı eser kalelerını gezebılr ve kalelerın hemen yanında bulunan koy korusunda pıknık yapabılır koy konagımızda mıs gıbı taze bır yorgunluk cayı ıcebılır sınız - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
Babayakalı: Babayaka Köyü Gönen''in eski köylerinde biridir..Gönene 6 kmuzaklıktadır.2000 sayımında Hane sayısı 55, nüfusu 252 dir.2007 TÜİK verilerine göre bu sayı 200 civarına düşmüştür.Köyün ilkokulu kapanmış olup,öğrenciler taşımalı eğitimle Gönende öğrenim görmektedir.

Büyükbaş hayvan varlığı 243, küçükbaş hayvan varlığı ise 1500 civarındadır. Günlük dökülen süt miktarı 1500–1700 kilo arasındadır. 2245 dekar tarım, 3316 dekar orman alanına sahip bulunmaktadır. Köyün altyapısı yoktur. Kuru tarım alanına sahiptir.Sulu tarım imkanı yoktur.Gönen Barajı''nın sulama imkanlarından yararlanma imkanı olmamıştır. Camisi ve kahvesi mevcuttur. Muhtarlık odası yoktur.

Halkı Manavdır(Manav yerli halk için kullanılan bir isimlendirmedir.) Köyün girişinde tarihi “ Babayaka Kalesi” vardır. Kalenin sık sık ziyaretçileri bulunmaktadır. Köyün bulunduğu yerde ve üst bölgesinde çok eski yerleşim yerlerinin bulunduğu bilinmektedir. Köyün üst kısmında oldukça bol miktarda beyaz mermer yatakları bulunduğu söylense de hiç işlenmemiştir. Köyün üst kısmı ve civarı yerleşim için uygun zemine sahiptir.

İlçeye 6 Km uzaklıktadır. Çanakkale yolu üzerinde, Hasanbey Köyü''ne girdikten sonra ilk sola dönülerek yaklaşık 4 km sonra köye ulaşılır.

Köy Tuzla Tepesi eteğinde kurulmuş,mütevazi imkanları olan bir yerleşimdir. Pehlivanhoca, Gündoğan, Dereköy,ÇIğmış,Y.Keçidere, Hasanbey köyleriyle sınır komşusudur.

- 5 yıl, 8 ay önce yazıldı.
tonguç: arkadaş haritaya bile almamışsınızki babayaka köyünü nasıl anlaalım insanda hevesmi kalıyo - 6 yıl, 0 ay önce yazıldı.