Gülnar harita ve uydu görüntüleri

gülnar ile ilgili özet bilgi henüz girilmemiş. Detaylı bilgi için tıklayınız. daha fazla bilgi

Gülnar harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Mersin » Gülnar haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Gülnar haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Gülnar haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 36.3394, Boylam: 33.4019

Gülnar ilçesi belde ve köyleri

Akova , Ardıçpınar , Arıkuyusu , Bereket , Beydili , Bolyaran , Bozağaç , Büyükeceli, Çavuşlar , Çukurasma , Çukurkonak , Dayıcık , Dedeler , Delikkaya , Demirözü , Emirhacı , Gezende , Göktürk , Halifeler , Ilısu , Ishaklar , Işıklı , Kavakoğlu , Kayrak , Koçaşlı , Konur , Korucuk , Köseçobanlı, Kurbağaköy , Kuskan, Mollaömerli , Orenpınar , Örtülü , Sipahili , Şeyhömer , Taşoluk , Tepeköy , Tırnak , Ulupınar , Üçoluk , Yanışlı , Yarmasu , Yassıbağ , Yenice , Zeyne

Gülnar uydu görüntüsü

Gülnar ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Gülnar haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Gülnar uydudan görüntüsü

Gülnar konumu

Gülnar konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Gülnar) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Fahri Yıldız: Gülnar bir yayla kentiydi bir zamanlar,küçük,şirin,bir yandan medeniyet tarafından unutulmuşluğun hayal kırıklığını yaşarken,bir yandan bu unutulmuşluğun verdiği el değmemeiş doğallığın ve güzelliğin keyfini çıkarıyordu...Büyükeceli'den,Ovacık'tan,Babadıl'dan Aydıncık'tan yaylaya çıkanlar,Dörtoluk'tan çarşıya kadar talvar ile donatırlardı her yanı.Hem yaylanın tadını çıkarmak,hem yazın yapılacak düğünlere renk katmak üzere Silifke'den Say Mahallesinden gelirdi Kemancı Mehmet ve arkadaşları,komşuları,akrabaları,rengi ve neşesi olurdu Gülnar'ın...Kavak ağaçlarının koyu gölgeleri dolar taşardı insanlarla,sobetler uzar giderdi yayık ayranının tadında,altın renkli tarlalarında sarı buğday biter,balı akan incir ağaçlarında kuşlar öterdi... Şimdi plansız,programsız,kör betona teslim olmuş,ucube ve hastalıklı bir büyümenin sancılarını yaşarken,küstürdüğümüz Büyükeceli,Ovacık,Babadıl,Aydıncık ve ismini burada sayamadığım sayısız köylerimizde yaşayan insanlarımız,klimanın itici serinliğinde zamanın Gülnar'ının büyülü havası ve doğal zenginliğini dinlemekte büyüklerinden... - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
Fahri Yıldız: Gülnar ismi ile ilgili birkaç rivayet olsa da ben sizlerle bir gözlemimi paylaşmak istiyorum. 2005 yılında bir vesile ile kazakistan'ın Hazar denizi kıyısındaki incisi Atryau kentine gittim.Ural nehrinin iki parçaya ayırdığı bu güzel şehrin insan ve kültür dokusu,tarih sayfalarından el değmeden gelmiş gibi muhafaza ediliyor olması beni ziyadesiyle etkiledi.En fazla dikkatimi çekende bir Gülnar'lı olarak,her ailede en az bir tane Gülnar isimli bir bayan olmasıydı.Bu tesadüf olabilirmiydi?Üstelik konuşmalarında o kadar bize benzer lehlçeleri vardı ki,nerdesin?diye sorulduğunda,gelibatırım diyor,bu kelime Türkiye'de Gülnar'dan başka hiçbiryerde asla bilinmez.Ayrıca Müdür yerine Başlık,Şapka yerine Baş giyim,Eldiven yerine Kolkap,Şemsiye yerine kolçadır diyorlardı,çok temiz sade,arı ve güzel bir Türkçe ko nuşuyorlardı.

Tarihten mutlaka akraba olduklarına inandığım Atryau ve sakinlerine buradan selam ve saygılar sunuyorum. - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
TOZKOVAN AHMET: taşı,toprağı,havası ve suyu altın,poyrazı nefes,pekmezi enfes hele insanına kıymet yetmez benim GÜLNAR''IM. - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Timur Yılmaz: İlk ve orta okulu Gülnarda bitirdim.J.Karakolunun arkasındaki ilk okulun sahasında futbol oynardık.İlk gençlik yıllarım orada geçti.Hiç unutamam Gülnarı,rüyalarıma girer şu anda 61 yaşımdayım.İnşallah bu yaz gelip göreceğim,hasret gidereceğim.TÜM GÜLNARA SELAM - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Timur Yılmaz: Ben Timur Yılmaz,Babam Ferhat Yılmaz 1957/1964 yılları arasında Gülnarda J.Bölük komutanı idi.Ben ilkokul 3ten orta okulu bitirinceye kadar Gülnarda idim.Beni tanıyanların aramasını bekliyorum.ADRESİM.timuryilmaz@hotmail.com selamlar. - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
EMRE ŞİMŞEK: ben gülnarlıyım ve gülnarın nüfusu cok fazla olurdu çünkü türkiyenin 4 bir tarafında gülnarlı var hep gülnarın sağlık olsun iş olusun vb. ihtiyacları az olduğndan göc oluor bnm3 dayım var 3 üde farrklı yerlerde - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
ayşe: deniz biraz daha yakın olsa süper olacaktı deniz ve ormanın birleşmesi cok dogal ve harika bi görüntü olucaktı eminim - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
hakan sugölü: hakiketten süper olmus ama biraz net olsa süper olacak::) - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
tozkovanlıyım: çok özledim gülnarımı.GÜLNAR HATUN boş yere gelmemiş taa orta asyadan buralara. gülnar ayrı bir cumhuriyet - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
tekin: benim hayatımın aşkını bana veren ilçe benim kabemdir. cennetten bir köşe adeta. - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
ozel80: Günlar değil pardon çok çok çok özür dilerim... Yanlış yazdım. l ile n yanlış tuşladım... ÖZÜR DİLERİM... - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
ozel80: Günlarım...

Çocukluğumu yaşadığım memleketim...

12 Yaşımda senden kopmasam kim bilir şimdi neler yapardım...

Mustafa ÜNÜVAR hocam (mekanı cennet olsun) Seni çok özledim...

Hüseyin ÖZKAN hocam Kardeşim herdaim sizleri temsil etmektedir sizlerden almış olduğu bayrağı yücelterek devam ettirmektedir...

BANKACI RAMAZAN OĞLU Serkan SERTOĞLU - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
ali bucaktepe: Beldemiz kıyıdadır, köşededir, kıraçtır ama insanların hasını yetiştirmektedir.Ben Gülnar''lı olduğum için gurur duyuyorum. - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Fahrı Yıldız: Coğrafi konumu nedeniyle,Gülnar mevsim içinde dört mevsim yaşanan bir bölgedir.Bu nedenle çok geniş bir sebze ve meyve yelpazesi vardır.sahilden başlayarak muz ve narenciyeden zeytine,yayla kesimlerde ise elma ve kiraza kadar yetişmeyen meyve türü yoktur.Asıl özellik ise bölgede yetişen herşeyin emsalsiz bir lezzeti ve doğallığının olmasıdır.İlkçağlardan beri yetiştirilen üzümden elde edilen pekmez ilaç değerinde olup,eski sakinlerinin kullandığı şırahanelerden bazıları hala ayaktadır.Kekik kokan koyun ve keçi etinin lezzetine ulaşan başka bir bölge henüz yoktur. - 5 yıl, 6 ay önce yazıldı.
Fahrı Yıldız: Anamur istikametinden gelirken Aydıncık ilçesini geçtikten sonra Torosların emsalsiz sarıçam ağaçlarının içinden her kilometrede daha iyi hissederken kendinizi,Menekşe mağarasında tarih ile buluşur,Menekşe deresini geçtikten sonra arkanıza baktığınızda Akdenizi kucaklayan ormanın nefis görüntüsü ile mest olursunuz.Gülnar levhasını gördüğünüzde arabanız ve siz soluduğunuz çam kokulu oksijen ile yeniden doğuşu yaşarsınız. - 5 yıl, 6 ay önce yazıldı.
AHMET YILMAZ: ARIKUYUSU VE KAZANKUŞAK ÇUKURASMADAN YAKIN;BUNA BİR ANLAM VEREMEDİM.KAZAN KUŞAK NERSEİ ORAYI DA BİLEMEDİM. ESKİ ADLARIYLA YAZARSANIZ (EN AZINDAN PARANTEZ İÇİN DE OLURSA İYİ OLUR) DERİM TEŞEKÜRLER. - 6 yıl, 11 ay önce yazıldı.
eylül: yanışlı ilçesi çok güzel bence gidebilirseniz iyi olur - 6 yıl, 11 ay önce yazıldı.