Harran harita ve uydu görüntüleri

Harran Şanlıurfa'nın ilçelerinden biri. Merkez bucağa bağlı 58 köyü vardır. İlçe toprakları tamâmen ovalıktır. Ekonomisi tarıma dayalıdır. Ovada buğday, arpa ve mercimek yetiştirilir. İlçe merkezi Harran Ovasında yer alır. daha fazla bilgi

Harran harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Şanlıurfa » Harran haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Harran haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Harran haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 36.8597, Boylam: 39.0333

Harran ilçesi belde ve köyleri

Ağcıl , Akkuş , Aklar , Alacalı , Altılı , Arın , Arslankuyusu , Aslanlı , Aşağıkesmeyaka , Aşağıyarımca , Avlak , Aydıncık Köyü , Aydınlar , Balkat , Balkır , Başkaragöz , Bellitaş , Bilgili , Binekli , Bozyazı , Buğdaytepe , Bukdere , Buldum , Bulgurlu , Büyüktaşlıca , Büyüktürbe , Büyükyıldız , Ceylangözü , Çağbaşı , Çatalhurma , Çepkenli , Çolpan , Damlasu , Dayanıklı , Demirli , Doğukesmeyaka , Doruç , Duran , Emekli , Eskiharran , Giyimli , Gögeç , Göktaş , Gözcü , Gürgelen , Huzurlu , İmambakır , Kabataş , Karataş , Kayaca , Kaymaklı , Kılıçlı , Kırmıtlı , Koyunluca , Kökenli , Kuruyer , Küçükyıldız , Küplüce , Meydankapı , Minare , Oğulcuk , Oztaş , Öncüler , Parapara , Saıde , Seferköy , Selalmaz , Serince , Sugeldi , Suvacık , Sütlüce , Şahinalan , Şuayıpşehri , Şükürali , Tahılalan , Tantana , Taylıca , Tekneli , Toytepe , Tozluca , Türkoğlu , Uluağaç , Uzunyol , Ünlü , Varlıalan , Yakacık , Yardımlı , Yaygılı , Yayvandoruk , Yenice , Yenidoğan , Yolgider , Yukarıyakınyol , Yukarıyarımca

Harran uydu görüntüsü

Harran ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Harran haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Harran uydudan görüntüsü

Harran konumu

Harran konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Harran) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir: harran merkeze ne kadar uzaklıkta acaba.günlük gelinip gidilebilir mi? - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Misafir: harran böyle büyumez daha düzgün yol yok çamur hangı çağdayız türıs gelıyor resmıni alıyor eskı çağ dıye duvara asıyor güzelmı bu sayın yetkılıler İBRAHİM BULUKTİMUR ulu ağaç köyü - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
eyyüp: şayet ben bir turist olsam 1 gelirim son gelirim yabancılara karsı öncelikle bilinclendirmek gerek tabiki, nekadar saygılar eyyüp kücük aslan - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
eyyüp: harran cok önemli bir sehir ama bakım yok syn bld baskanı i özyavuz daha titiz davransa ekonomi yönden cok karlı cıkar önem kazanir saygılar.eyyüp kücük aslan - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.