Dadaş (Hazro) harita ve uydu görüntüleri

daha fazla bilgi

Dadaş harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Dadaş, Türkiye topraklarında Diyarbakır ilinin Hazro ilçesine bağlı bir köydür. Dadaş yerleşim yerinin haritadaki yeri kesin konumu olmayabilir.

Türkiye » Diyarbakır » Hazro » Dadaş köyü haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Dadaş haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Dadaş haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.2737, Boylam: 40.7169

Hazro ilçesi belde ve köyleri

Ağartı , Bağyurdu , Bayırdüzü , Çİtlibahçe , Dadaş , Gözbaşı , Gözlü , Gürlek , İncekavak , Kavaklıboğaz , Kırkkaşık , Kırmataş , Koçbaba , Kulaçtepe , MEşebağları , Mutluca , Ormankaya , Sarıçanak , Sarıerik , Tekdöken , Uzunargıt , Ülgen , Varınca , Yazgı

Dadaş uydu görüntüsü

Dadaş ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Dadaş haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Dadaş uydudan görüntüsü

Dadaş konumu

Dadaş konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Dadaş) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

MAZLUM ÇEVİK: dadaş köyü doğa,şifalı bitkiler...bulunmaktadır.hazronun en büyük küyü dadaştır. dadaş,canada candır.dadaş mertlikte nişandır.dadaş düşmana amandır.dadaş gerillaya kurbandır.yaşadığı amed toprağında,alınmaz kaledır dadaş,yıkılmaz kaledır dadaş.satılmaz kaledir dadaş.EFSANE ADAMDIR DADAŞ - 2 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Misafir: dadaş demek meyve ağaçlarının sarıp sarmaladığı meyve ağaçların evlerin pencerelerine sarkıldığı şirinmi şirin bir köyümüzdür bu köyün topraklarında yatan çok değerli zatlar yatmaktadır bununla birlikte önemli ilim ve bilim adamı yetişmektedir aynı zamanda köyümüz güney batısı geniş ovalar doğusu ise sarp dağlarla çevirilidir köyümüz çevre köylerinin göz bebeğidir köymüzün nar ayva erik üzüm ceviz şeftali ve benzeri bir çok meyvenin yetiştiği ender köylerdendir köyümüz hakında yazılacak çok şey olmakla birlikte ben başka arkadaşların anlatımlarına bırakıyorum mıhyadin kayhan - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
kekı: benim köyüm cennettir benim için cok özledim toprağını suyunu havasını - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Aydin $ùkran: Dada$ da $ifali su var içmen deniliyor seyh nistif törbesi geçim kaynagi özùm nar aYva hayvancilik köyùn dört tane cami si var - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
KEYA M.DANIŞ : dadaş köyünün geçmişine baktığımızda ğürp vardır yani eski yıkıntı buda güsteriyoki yerleşim yeri çok değişmiştir köyün dinlem yeri olarak serı havzı vardır bu havzu MALİK efendi yapmiştır kalıntıları halen mevcuttır MALIK EFEnDİ mala AHMET AĞA ailesinin dedelerindedir bu ailenin büyük bir kısmı şu anda ADANAda yaşamaktadır DADAŞ köyünde bugüne kadar yaşayan ailere baktığımızda nufus olarak 7150 kişiyi bulmaktadır - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Abdulgafur CANCAN: Navı Dadaşı u diroka Dadaşı (31.12.2008 tarihinde Abdulgafur CANCAN yazdı)

Navı dadaşı ıwı berı dara doşı biye. rıya kü diçe taxa nebiya lı ser vi rı yı newalek heye. lı ber nevalıda dareki mezın dara bero yı hebuye. berı dema kü bez u davarı xwe hanine bını wi darı anjı hanine dangi yi bını vi darı da bez u davarı xwe dotıne. dı zımanı kürdi da zarava kürmancida dotın u doşandın aynı vate ki dane. van koçera nızı vi darı da avayı anjı xani u malı xwe çikırıne u günd ava kırıne. navı günd danine dara doşı. dema kü henek bajer u navçiyı wan u gündan navı wan gühürandın, lı ser wi biryara server ü dest hıldara Navı Dara doşızı gohrandın kırın dadaş.heta iro navi wi gündı dadaş ma. Cihi dadaşı nav çalaki daye u derdori vi çiyaye. deşta vi zı heye. dadaşi jıbu kü zıvıtana pez u dawarı xwe bıbın deştı lı deştı da gom çıkırıne. dema kü gom çıkırın henek malbat lı deştı da bıcih bun. henek malbat zı bıraki lı dadaşı man u henek bıra ı wan zı lı goma dadaşı man. Damezrandına goma dadaşı demeki nızda bun.

Dadaş, gündeki xwayı diroke ki kevne. Bını çavkaniyi zemini wi gelek dewlemende. gaza xwezayi,neft(petrol) u komür heye. Debara dadaşı lı ser avı ye Hünar u büyok ı dadaşı gelek nawdar bün. Dema kü zelzela lıce çıbu ava günd henek kete kımasi yi. pıştı vi kımasiya avı gündiya av bırın malı xwe. ava kü düçün ser zevi yi wan kete kımasiyi. Gündiya navdari ya dadaşı kü aliyi Hınar u büyoka da dıhat nasandın jı holı rakırın. - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
mustafa okur: dadaş köyünün narı ve ayvası meşhurdur.ipek böcegi ayrı bi geçim kaynağıdır.yer altı kaynaklarında kömür madenleri mevcuttur.gezilecek yerler arasında şeyh nasif türbesi bulunmaktadır.dadaş köyünün köklü ailelerinden okur ailesi burdan dünya gelmişlerdir.400 yıllık islami alimliği ile ün yapmıştırlar. - 5 yıl, 8 ay önce yazıldı.