Hindistan harita ve uydu görüntüleri

Hindistan, ya da resmî adıyla Hindistan Cumhuriyeti (Hintçe: Bhārat Gaṇarājya; İngilizce: Republic of India), Güney Asya'da bulunan bir ülkedir. Yüzölçümü açısından dünyada en büyük yedinci ülkesidir. Nüfusu en kalabalık ikinci ülkedir, ve dünyanın en büyük demokrasisidir. Güneyinde Hint Okyanusu, batısında Umman Denizi ve doğusunda Bengal Körfezi olan ülkenin deniz kıyısı 7.517 kilometre uzunluktadır. Başkenti Yeni Delhi'dir. daha fazla bilgi

Hindistan harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Hindistan haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Hindistan haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Hindistan haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 20.5936, Boylam: 78.9628

Statik haritalar

Hindistan uydu görüntüsü

Hindistan ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Hindistan haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Hindistan uydudan görüntüsü

Hindistan konumu

Hindistan konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Hindistan) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir: bence tayland daha ıyı puket gıbı hındıstan cok kalabalık ve hastalık rıskı bulunan bır ulke kuzeyınde sırılanka yada maldıvlerı secın..... - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Büşra: dünyanın en mükemmel yeridir bence..Allah kısmet ederse bu topraklarda yaşicam :) - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
murti: hindistandaki olası hastalıklara karşı aşı yada ilaç desteği alarak gidilmeli. Malaria ve sarılık tehlikesi ciddi boyutta. tropikal meyvelerden vazgeçmeyin. kapalı sulardan için. yemeklerini zaten isteseniz de yiyemeyeceksiniz:) iyi yolculuklar. - 5 yıl, 6 ay önce yazıldı.