Kalkanlı (Hizan) harita ve uydu görüntüleri

daha fazla bilgi

Kalkanlı harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Kalkanlı, Türkiye topraklarında Bitlis ilinin Hizan ilçesine bağlı bir köydür. Kalkanlı yerleşim yerinin haritadaki yeri kesin konumu olmayabilir.

Türkiye » Bitlis » Hizan » Kalkanlı köyü haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Kalkanlı haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Kalkanlı haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.1296, Boylam: 42.6365

Hizan ilçesi belde ve köyleri

Ağılözü , Akbıyık , Akça , Akdık , Akşar , Aladana , Ballı , Ballıca , Bozpınar , Bölüklü , Budaklı , Çalışkanlar , Çatakdeğirmen , Çayır , Çokekyazı , Dağören , Dayılar , Derince , Doğancı , Döküktaş , Ekinli , Ekintepe , Elmacık , Erencik , Gayda , Gökay , Göktepe , Gönüllü , Gürece , Hacımehmet , Harmandöven , Horozdere , İçlikaval , İncirli , Kalkanlı , Kapısuyu , Karaağaç , Karbastı , Karlıtepe , Kayalı , Keçeli , Keklik , Kepirli , Koçlu , Koçyiğit , Kolludere, Meydan , Ortaca , Oymapınar , Örgülü , Sağınlı , Sağırkaya , Sarıtaş , Sarpkaya , Sürücüler , Süttaşı , Tutumlu , Uzuntaş , Ürünveren , Yaylacık , Yelkıran , Yenicik , Yığınkaya , Yolbilen , Yukarıayvacık , Yukarıçalı

Kalkanlı uydu görüntüsü

Kalkanlı ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Kalkanlı haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Kalkanlı uydudan görüntüsü

Kalkanlı konumu

Kalkanlı konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Kalkanlı) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir: ayhancim size bir soru suracam bu köyde yaşiyan insanlarla ilgili soy isimleri hep taş veya atik deyıl lütfen ayrım yapmadan doğrulari yazarsanız sevinirim eski zihniyeti bırakalım.artık dünya deyışti çağ deyışti bu köy hepimizindir unutmiyelim selam. - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
MAHMUT TAŞ: KALKANLI KÖYÜ VAN IN BAHÇESARAY İLÇEİNE BAĞLI OLUP ETRAFI SERT KAYALARDAN OLUŞN ENGEBELİ BİR YAPIYA SAHİPTİR DAĞLARI SARP VE AĞAÇLARDAN YOKSUNDUR .KÖYÜN İÇİ MEŞHUR CEVİZİ SEVA ÇALE BAŞTA OLMAK ÜZERE ÇEŞİT ÇEŞİT MEYVE AĞAÇLARIYLA DOLUDUR .DAĞLARINDA ÇIKAN BUZ GİBİ 200 E YAKIN SU PINARLARINA SAHİPTİR.EN GÜZEL MAHALLESİ DEŞTİK MAH DIR NIZARE MATE DENEN YAYLASIN DA HAZİRANIN SONLARINDA DAHİ KAR BULABİLİRSİNİZ İŞTE O KAR VAR YA O KAR PEKMEZE KATILARAK DÜNYANIN EN DOĞAL EN GÜZEL DONDURMASI YAPILIYOR.ÖNEMLİSİ O KÖYÜN ENDER RASTLANAN CİVANMERT MİSAFİR PERVER İNSANLARINI BAĞRINDA BULUNDURMASIDIR ....kalkanlı köyü hizan bitlis li mahmut taş - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
naim im: kalkanlı deyince ilk akla gelen isim 18.yy da yaşamiş kalkanl da mezarıbulunan ŞEYH ABDULBARİ ÇİRÇAXİ{çirçak

kalkanlı kensi evliyalardan olup abdulbari ailesinin dedeleridir.köyde böyük ve köçük baş haynanılık eskye nazaren az olsada yaygındir.başta arıcılık KARA KOVAN ve feni bal öretimi ortalama olarak yilık 750-1500.kğ.dir

bagclik çok verimli olmamasına ramen çok gözel özümler yetişir doğuandulada ender bulunan TİLİKA PİRİ BEYEZ ÜZÜMU

harikulla bir nimetir.

CEVİZ ve meşur HİZAN ELMASİ İSVA ÇALİbölgenin en iyi örünleri kalkanlı derince kayali de yetşir. - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
ayhan taş: 70 haneli bir köydür kalkanlı köyü köyün geçim kaynağı hayvancılık olup ceviz bal ve hayvansal ürünler olmak üzere geçim lerini sağlamaktadır köy halkı köy koruculuğu mevcuttur köy muhtarı vezir tarhandır, köyün imamı mehmet emin taş tır köyde üç cami bir okul dört yolcu münübüsü mevcuttur köyde yaşayanlardan bazı isimler remzi taş ömer taş emrullah atik ayhan taşcanar taşmuhittin atikfelit tarhanfaruk aldımizettin taş mehmet taş mustafa taş hüseyin çetin ziya atik salih atik kinyas tarhan necmettin taş şemsettin taşerol taş - 5 yıl, 1 ay önce yazıldı.