İran harita ve uydu görüntüleri

İran İslam Cumhuriyeti Asya’nın batısında yer alan bir devlet. Kuzeyinde Ermenistan, Azerbaycan, Türkmenistan ve Hazar Denizi, doğusunda Afganistan ve Pakistan, batısında Türkiye ve Irak, güneyinde Basra ve Umman körfezleri bulunur. daha fazla bilgi

Harita yükleniyor...
[harita yüklenirken lütfen bekleyiniz (toplam 128,96 KB)] İran harita

Resmin boyutları: 1000px x 1000px, Dosya boyutu: 132052byte (128,96 KB), Renk: , Formatı: .

Harita, sayfaya sığabilmesi için küçültülmüştür. Haritada yakınlaşmak veya uzaklaşmak için, resme iki kere tıklayın, üstteki + veya - işaretlerini ve/veya fareniz üzerindeki sayfa kaydırma aparatını kullanabilirsiniz.
Yorumlar - Lütfen konu (İran) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

taktakfiko1: Buradaki yorumları görmeden önce İran ı önyargılarımla tanıyordum. İran ı şimdi çok merak ediyorum . Turistik olarak veya iş amacıyla iran a gitmek istiyorum. - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
Misafir: Yukarıda yazılan yorumları okurken çok sevindim.Gerçektende İran güzel bir ülke insanları güzel birde bunu batılılar anlasada bizi bizimle komşularımızla kötü yapmasalar.Savaşlara sokmaslar.İranı çok iyi bilirim.Büyük memleket,zengin topraklar,zengin kültür ve çalışmayı hele okumayı seven insanları var. - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
ismail: Geleğimizle ve geçmişimizle yüzleşirsek İran''ın da kıymetini anlarız. Aksi taktirde dar kalıplarla bir yere varılamaz. - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Ali Haydar TURABİ: İran güzel ve zengin bir ülke. Sabah kahvaltılarında bal kaymak çok harika oluyor. Köyleri mükemmel. İnsanları sevecen ve misafirperver. Urumiye harika bir il. Urimiyeye gidenler BEND bölgesine gidip mutlaka Türk dondurması yesinler. Çay bahçelerinde çay içsinler tavsiye ederim. Tahranda tanıştığım bayan çok güzeldi ama Türkçe konuşamıyordu. Türkçe konuşsaydı Ona evlenme teklif edecektim. İranda Türkçe konuşan bir bayanla evlenmek istiyorum. - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
hudahafiz: bir türkün irana gitmesi için çok sebeb var:vize yok,dil sorunu yok(halkın üçte biri türkçe konşyor)çok ucuz vede türk halkına hayran olan bir millet.türküm dediğiniz andan itibaren çok büyük ilgiyle karşlaşıyorsunuz.ayrıca çok güvenli.önyargılarınızdan arının değişik kültür görmeye meraklıysanız enkısa sürede iranı görün.tabrizden otobüs aksaraya kadar 35 dolara gerliyor. - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
muratdemirci076: İran da fazla yiyecek de olmuyor dışarda dolaştığınız zaman ama yinede kendinizi bir fastfood yada bir lokantaya atabilirsiniz hem ucuzda ekmekleri çok güzel zaten hep lavaş, tatlıları güzel ve şekerleri su ve ısınma sistemleri bizden iyi birde şu paraları elinize deste halinde veiyorlarya bir anda oranın zengini sanıyorsunuz kendinizi :)) - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
Gaye: İran nasıl bir ülke bilmiyorum ama sevgilim İranlı ve mükemmel bi insan eminim doğduğu topraklarda enaz onun kadar Temiz ve Dürüsttür... - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
başarı: tüm iranlılara selam benim en iyi doslarımdan bitanesi iran tahranlı iranlılar çok zeki ve akıllılar sanki hepsi flozof gibi zekiler ve halen görüşürüz iranın ahmedi çayı çok güzel. umarım birgün gitmek nasip olur - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
unal:12 .02. 2009 11: iranlı bir damadım var çok memnunuz. iranın insanları çoktemizvegüzelinsanlar.bizesınır komşumuzu batılılar kötü tanıtmışlar .ben bizzat gezdim gördüm bize burayı kötü tanıtan yabancıların sanayi malları cirit atıyor. selam bütün iranlılara.....sizleri çoook seviyoruz. - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
gergerli adnan: ıran bolgenın parlayack bır yıldızıdır ıan 21.yüzyılınsüper gücü olacak ulkedır - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
hzbullah: ıran süper bır ülke - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
ARKADAS: BEN EMEKLI BİR BÜYÜKELÇİLİK SEKRETERİ BİR BAYANIM İRANA BEŞ DEFA GİTTİM BEN DUNYADA İRANLILAR KADAR İYİ İNSANLAR GORMEDİM TÜM AVRUPA VE ABD INSANLARINIDA GORDÜM İRANLILAR KADAR SAF VE TEMİZİNİ GORMEDİM TAHRAN KUM İSFEHAN TEBRİZ MESHET HARİKA İNSANLARLA DOLU TÜM ÖNYARGILARIMDAN ARINMIS DONDÜM BU BANA İYİ BİR DERS OLDU - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
borhan: irana yakın zamanda yolculuk yaptım insanları çok yardım sever hiç bir zorlukla karşılaşmadım arabamızla gitmiştik konaklama dinlenme acısından çok rahat tahran tebriz kum meşhed nişaburu gezdim hiçte anlatıldığı gibi değil oldukca ucuz az parayla çok yer gezmek konaklamak mümkün merak edenlere ve ilgili arkadaşlara tavsiye ediyorum 500 ytl ile 15 tatil yapabilirisiniz.... - 6 yıl, 11 ay önce yazıldı.