İstanbul harita ve uydu görüntüleri

İstanbul, Marmara Bölgesi'nde il ve Türkiye'nin en büyük kenti. Tarih boyunca çeşitli imparatorluklara başkentlik yapan şehir, 133 milyar dolarlık yıllık üretimiyle Dünyada 34. sırada yer alır. Türkiye'nin kültür ve finans merkezidir. İstanbul, 41° K, 29° D koordinatlarında yer alır. Marmara kıyısı ve İstanbul Boğazı (Boğaziçi) boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde Türkiye'nin kuzeybatısında kurulmuştur. daha fazla bilgi

Harita yükleniyor...
[harita yüklenirken lütfen bekleyiniz (toplam 421,03 KB)] İstanbul harita

Resmin boyutları: 976px x 1489px, Dosya boyutu: 431136byte (421,03 KB), Renk: , Formatı: .

Harita, sayfaya sığabilmesi için küçültülmüştür. Haritada yakınlaşmak veya uzaklaşmak için, resme iki kere tıklayın, üstteki + veya - işaretlerini ve/veya fareniz üzerindeki sayfa kaydırma aparatını kullanabilirsiniz.
Yorumlar - Lütfen konu (İstanbul) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

ata: varsa yoksa kendi kimligimiz ve ırkımız ne zaman insan olduğumuzu anlayacağız istanbul çok güzel bir konumda sadece ve ona layık olmak gerek - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
drdyb: İstanbul hakikatende tarihi güzellikleri,inanılmaz eşsiz manzaralarıyla değil türkiyenin dünyanın 1 numaralı şehri..istanbulun hahikatende taşı toprağı altın.. istanbul doyasıya gezilecek bir şehir,yaşanılacak değil.. - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
by_fena34: İstanbul ekonomik bakımdan avrupada 16. dünyada ise 41. sırada size söylüyroum böyle bir şehirde yaşıyorsunuz ve hala eleştiriyorsunuz evet istanbul kalabalık trafiği var ama bu da istanbulumuzun güzel yanlarından biri değil mi dostlar Biraz sultanbeyli varoşluguyla istanbulumuzu zedelemektedir ama yine de avrupanın ekonomik yönden 16. şehri istanbul güzelliğiyle gözlerimizi kamaştırmaktadır. - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
güzel prenses: ben istanbulda oturuyorum ben pek çok yere gittim ama istanbulun yerini tutmuyo havasını tutmuyo istanbulda oturduma gerçekten memnunum bazen ölaylar oluyo üzülüyoruz ama istanbul gerçekten farklı bir yer çok memnunum burda oturduğumdan - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
Bende Yazdım.: Sevgili okurlarım.Hepinizin yorumlarını okudum.Çoğumuz biri birimizi suçlayarak haklılığımızı ispatlamaya çalışıyoruz.İstanbul'un coğrafi güzelliği ve tarihi zenginlikleri yönünden dünyada eşi yoktur.Fakat şehircilik yönünden dünyanın en yaşanmaz kenti haline getirdik.Politikaciların kendi çıkarları uğrüna daha çok oy alabilmek için, çapık kentleşmeye ve gecekondulaşmaya göz yumarak bazı haksız kazançlar ve arazi mafyaları türedi.İstense olmaya bilirdi. Bir örnek vereyim: KONYA İLİMİZ'DE Göç vardır ama Gecekondusu yoktur.Yönetimler 50 yıl sonrasını düşünerek, Şehir planları düzenliyerek her gelen göçmeni borçlandırarak imarlı arsa veriyorlar. Köy enstitüleri 1951 yılında kapatılmasaydı, buggün göç olayı olmiyacaktı. Çünki o çocuklar köylerde hem öğremen olacaktı hemde köy çocuklarına oyörenin sanatını öğretecekti. Örneyin: Ziraatcılığı, Arıcılığı, Hayvancılığı, Marangoz ve Demirciliği ve benzeri sanat dallarını öğreteceklerdi, bunları bilen gençler kendilerine o bölgede iş kurarak göç olmiyacaktı. Sevgili gençler bu okullara kominist diyip,kapadılar.NEDENİ KARMA EYİTİM YAPILIYORMUŞ.Sizce çözüm kapatmakmıdır.Neticede kızı erkeyi ayrı okullarda eğitisin... Bu gün kendini kurtaran illerimiz olmuştu. Bu illerde göç olmamıştı. Bunlar sanaisini kuran illerimizdid. Örneğin:DENİZLİ, KAYSERİ,KAHRAMANMARAŞ. gibi... - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
WİLBIR: BEN ANKARALIYIM FAKAT TAM ANLAMIYLA BİR İSTANBUL AŞIĞIYIM HELE KIZ KULESİ LÜTFEN SİZ İSTANBULLULAR YAŞADIGINIZ ŞEHRİN GÜZELLİGİNİ KORUYUN - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
kedi: Dünyanın 215 şehrinde yapılan Yaşam Kalitesi Araştırması sonucu: İstanbul 2008''e göre yedi sıra gerileyip 121. oldu.

Yönetim danışmanlığı firması Mercer'in dünya genelinde 215 şehirde yaptığı araştırmaya göre İstanbul yaşam kalitesi sıralamasında 121. sırada. İlk sırada Viyana var, sonuncu Bağdat. 2008�in Eylül-Kasım döneminde toplanan verilerin, 10 kategori arasında gruplanan 39 faktöre dayandırılarak analiz edildiği araştırmadan sonuçlar şöyle:

- 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
didem: yaaa gerçekten çok yazık soyle bı baktım hıc bı sehrın yorum bolumunde boyle cırkın seyler yok... herkes sehır hakkında sehrın gusellıklerı hakkında yorum yapmıs ıstanbula bı gırdım allam yuzyuze baksanız bırbırınızı bıçaklıcaksınız yazık gerçekten... ben işim gereği bi çok şehri gezdim istanbul bambaşka istanbulun her semtinde bi şehri görmek mümkün ama hiç bi şehirde bi istanbulu yaşamak mümkün diil... türkiyeyi gezmeye gerek yok istanbulu gezin yeter ben bu kadar diyorum... - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
sarı: İsmet Özelin "Müslüman olmayan Türk olmaz" çıkışı beklenen tartışmayı başlattı. Ünlü tarihçi gazeteci-yazar Murat Bardakçı ve şair İsmet Özel canlı yayında tartıştı.

HABERTÜRK
te Parantez programında karşı karşıya gelen iki isim arasında oldukça sert bir tartışma yaşandı. İşte Bardakçının "Şairin iyisi fikri alanda sapıtır" demesiyle daha da alevlenen canlı yayındaki o tartışma...

İsmet Özel: "Kafirle çatışmaya kalkan müslümana Türk denir. Sözünün arkasında duruyorum. Dünyada milliyetçilikle dinini birleştiren tek unsur var o da Türk. Hıristiyan Arap olur ama hıristiyan Türk olmaz. Türkler
in müslüman olması diye bir şey yok. Ural-Altay arasında bulunan bozkır ahalisinin müslümanlıkla tanışması sonucunda seçilmiştir"

Murat Bardakçı: "Nasıl tanışıyor? Sopa zoruyla mı? Oradaki Türk komutanların canına okunmuştur. Onbinlerce kelleleri mızrakların üzerine dikilmişti."

İsmet Özel: "Türkleri müslümanlıktan soğutmak için uydurulmuş yalanlardır."

"atilla "Bardakçı: "Bunları Araplar kendi tarihlerinde yazıyor, yapmayın... Kavimler Göçü büyük palavradır. Türklerin müslüman olması sopa zoruyladır. Türkler kılıç zoruyla Müslüman oldu. Emeviler canımıza öyle bir okudu ki.. Hangi Türkler koşa koşa müslüman oldu? " - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
kedi: atilla ATALARIMIZ NE DEMİŞ NE ŞAMIN ŞEKERİ NE ARABIN YÜZÜ .. TÜRKLERİ HER ZAMAN ARKADAN VURANLAR ARAPLARDIR ... MADEM MÜSLÜMAN LIĞI HER ZAMAN KULLANIRLAR KENDİ CIKARLARI İÇİN KIBRISI HANGİ ARAP ÜLKESİ TANIDI. - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
refleks: istanbulun en ünlü şeyi delikanlalılarıdır. canım boğazın en güzel yerlerini işgal etmiş amerikan tarzı barlarında, ingiliz içkileri içip, fransız kızlara özenen kızları atıp alman yapımı mercedes veya bmw ye, usulsuz alınmış ruhsatlarıyla yeditepede boş yer bırakmayan hollanda yapımı evlere götürüp, batılıların ayakkabıyla eve girme ilkelliğine özenip serilen iran halısının üstüne yatırıp, onları öle bir öper öle bir öper ki ne mossadın ne de kgb nin ruhu duyar. - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
atilla: Şu yazlanları okuyordmda gerçekten tarihten bi haber insanlar kimi Türklerin zorla islamlaştırıldığını sölüyor(İslamiyeti kabul etmeden önce Türklerle araplar ne zamn savaştı ki zorla müslüma olmuş olsunlar Türk devletleri herzamn güçlüydü sonrasındada savaştıklarımızda Türklerin yenemediğ bi savaş varmı)kimide örf adete laf edyor ama örf adet herzamn Türklerin en önemi özelliklerinden biriydi bu sayede Türklüklerini kaybetmediler kimide avrupalı gibi görünmekle övünüyor İzmiri bize avrupalılar hediye etmedi izmiri sonuna kadadar müsüman olan osmanlı kanını dökerek aldı başörtüsüne gelince (akp dini kullanıyor olabilir o konuda bişey diyemem derdin bunlaysa başka sunuda bilinki akp elbet gidece ama senin gibi düşünenlerin partisi asla iktidara gelemeyecek-sarı-)müslüman larak yaşamak isteyen başını örter örtmyen müslüman değil diyemez kimse kimsede birinin müslüman olarak yaşamak istemesine karşı çıkamaz görmek istemeyen gitsin avrupada yaşasın bu ülke için canını verenler ezan dinmesin namusumuza dokunasınlar diye canını vermişler - alevilik nedir? ali evi ali kimdir Hz Ali Peygamber efendimizin amcasının oğlu ve damadıdır -Bu ülkede herkes özgürce yaşar buna kimsenin engel olmaya gücü yetmez (Kusura bakmayın konu İstanbuldu ama yazılanları görünce kendimi tutamadım) - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
hayat ilk bahar: bazı insanlara gerçekten yazıklar olsun sizler böyle yazdıkça gelecek nesillere nasıl düzgün örnek olacaksınız istanbulun suçu yok ne yapıyorsak kendimiz yapıyoruz misallerden belli o kadar çirkin şeyler yazılmışki diyecek laf bulamıyorum lütfen bütün istanbul kendinize gelin bu istanbuldan başka istanbul yok geleceğimizi kendi ellerimizle yok etmeyelim ayrım yapmadan önemli olan insan gibi insan olmak o kürt olaz oçerkez demeden bir birimize sahip çıkalım istanbulda hepimiz evlat yetiştiriyoruz zamanla sizlerde allah nasip ederse evlat yetiştireceksiniz ozaman belki bana hak verirsiniz hepiniz allaha emanet olun - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
palulu: sarı diye bir vatandaşın bu ülkede yaşadıgından dolayı utanıyorum .be kardeşim insanların giyimiyle kuşamıyla ugraşmak senin ne haddine çok şey biliyormuş havasına girip kıtaplardan anektod düşüyorsun inasan olarak herkesi sevmeye deni bir bakacaksınki acikgı veya kapalısı hepsinin bir insan oldugunu göreceksın galıba insani duygularını yiyirmişsin. banane, sanane giyimlerden kuşamlardan insanları cok seviyorum tavsiyem sana sende dene böyle daha mutlu olacaksın.insanlar nasıl giyinir kendisi karar verir.hiç kimseye diyemezsinki sen ben gibi ol bu seferde karşı tarafa böyle bir soru hakkı tanımış olursun yaşasın insan sevgisi taşıyan herkese giyim kuşamlarla ugraşma - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
sarı: : İSLAMBOL " MÜZLÜMAN "DEĞİL MÜSLÜMAN İNSANLI VE MEDENİYET ÖĞREN DİYEYİM AMA SENİN KAFA YAPINLA İKİSİDE ÇOK ZOR... - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
edirneli : sizler sadece kendi yönünüzden bakıyorsunuz.kalabalık mı kötü.kürt mü cok kötü ama hic düşündünüz mü? niye böyle. yıllarca ekonomik kalkınma dediler, kendi memleketimize bizi yabancı ettiler.evet istanbul çok güzel.kirli inci.ama onu kirletenlerde biziz.aslında hepimiz ihtiyaçlarımız doğrultusunda kullanıyoruz istanbulu.bunun adı kimi zaman okul oluyor, kimi zaman işsizlik, kimi zamanda mecburiyet.sonuçta hiç birimiz masum değiliz.bizi istanbula muhtaç ettirenlerde, istanbula muhtaç olanlarda... - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
izmirseven: YA BIRAKIN İSTANBULU YAŞANMAZ ORDA KALABALIK DESEN ORDA, TRAFİK...AKLINA GELEN HER TÜRLÜ OLUMSUZLUK BU SEHİRDE YASANACAK SEHİR ARIYORSAN GEL İZMİRE..HER YÖNÜYLE HARİKA.BENCE TÜRKİYENİN EN MODERN VE EN ÇAĞDAS SEHRİ BUNA KARSI ÇIKACAK BİR TEK İNSAN BİLE TANIMIYORUM..HAVASINDAN MIDIR? SUYUNDAN MIDIR? BİLİNMEZ.. :)) - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
İSLAMBOL: BU SİTEDE YORUMLAR KISMINI İLK BUGÜN GÖRDÜM VE OKUDUM. ANCAK 25.10.2008 TARİHİNDE SARI RUMUZLU İNSAN DEMEYE DİLİMİN VARMADIĞI, NE OLDUĞUNU BİLEMEDİĞİM, HANGİ DİNE MENSUP OLDUĞU BELLİ OLMAYAN İNSAN BÜTÜN YAZILARI MÜZLÜMANLARI AŞAĞILAYICI. BELLİ Kİ MÜSLÜMAN DEĞİL. İNSANLARIN GİYİMLERİNE, KENDİ DİNLERİNİ YAŞAMAK İSTEYİŞLERİNE NEDEN BU KADAR ÇİRKİN BİR ŞEKİLDE SALDIRIYOR ANLAM VEREMEDİM. - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
bursalı: bursada ki atın ayagının hepsi yerdedir koçum - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
BAHRIYELI: ISTANBULUN ORTASINI BILENLERE SORUYORUM ISTANBULUN ORTASINI BILENLERIN SAYISI YUZDE 1 O BILENLER BELKIDE YASAMIYOR DUR AMA TABII BILENLER DE YOK DEYIL BEN SOYLEYEYIM HERKES OGRENSIN VE ISTAN BULLUYUM DIYE GECINSINLER AMA BIR SARTIM VAR BUNU BILEN CEP TELEFONUN NOSUNU BU SITEYE YAZAR DOGRUYSA NETICEYI OGRENIR SORUYORUM BURSADA MERKEZDE ATATURKUN AT USTUN DE BIR HEYKELI VAR VE BU HEYKELDEKI ATIN HANGI AYAGI HAVA DA DIR? BUNU BILENLER HAYDI BAKALIM BEKLIYORUM.!!! - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.