İzmir harita ve uydu görüntüleri

İzmir, Türkiye'nin nüfus, sanayi, ticaret, turizm ve kültür yönlerinden üçüncü büyük şehridir.Tarihi ve tabii güzellikleri ile de Türkiye'nin en güzel llerinden biridir.. 37° 45' ve 39° 15' kuzey enlemleri ile 26° 15' ve 28° 20' doğu boylamları arasında yer alır. Balıkesir, Manisa, Aydın ve Ege Denizi ile çevrilidir. İzmir, renkli bir tabiata, zengin bir tarihi mirasa ve bol ürün veren topraklara sahip bir ildir. Trafik plaka numarası 35'tir. daha fazla bilgi

Harita yükleniyor...
[harita yüklenirken lütfen bekleyiniz (toplam 288,10 KB)] İzmir harita

Resmin boyutları: 830px x 1632px, Dosya boyutu: 295013byte (288,10 KB), Renk: , Formatı: .

Harita, sayfaya sığabilmesi için küçültülmüştür. Haritada yakınlaşmak veya uzaklaşmak için, resme iki kere tıklayın, üstteki + veya - işaretlerini ve/veya fareniz üzerindeki sayfa kaydırma aparatını kullanabilirsiniz.
Yorumlar - Lütfen konu (İzmir) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir: bir memleketi memleket yapan orada yaşayan insanlardır o insanlar oraya ne kadar değer verirse o kadar güzel olur pis insanların oturduğu yer pistir çirkindir maalesef oy uğruna izmiri katleden politikacılara yazıklar olsun yuh olsun - 2 yıl, 5 ay önce yazıldı.
izmirli: Denizciyim dünyanın,ülkemin bir çok şehrini gezdim 1987 izmir doğumluyum ne yazıkki sokakların isimlerin no'su yok zengin vasıflı kariyer sahibibi insanların olduğu mühitler temiz.Sokak köpeği,kedisi yok her yer temiz nezih bir ortam izmir aynı izmir sanayi yok yeni fabrikaların açılmalarını engelliyor izmir iktidarı.Kardeşim paran varsa yaşıyabilirsin izmirde dayın yoksa belediyelerde açsın,yeni yeni değişiklikler oldu çok geç oluyor Allahu teala devletimize zeval vermesin helal süt emmiş kişiler nasip etsin. - 2 yıl, 6 ay önce yazıldı.
AYÇA: Bizim memleketimiz k.maraş ama babamın işi yüzünden 9 senedir izmirde yaşıyorduk ama allaha şükür memleketimize geldik ve ben memleketim k.maraş olduğu için 9 seneden beri izmir'e alışamadım - 2 yıl, 6 ay önce yazıldı.
Mtn: İzmirliyim izmirde doğdum büyüdüm yaşıyorum ama izmir ne yazık ki büyük bir köy başka bir şey değil.Chp sayesinde gelişemeyen, kendilerini çok modern sanan cahilleri yüzünden bir adım bile gidemeyen biryer. Büyükşehir denmesinin tek nedenide Atatürk'ün bir dönem yaşadığı ve seviyorum burayı demesidir. İzmire on sene sonrada gelseniz izmir aynı izmirdir üzülerek söylüyorum ki bu böyle... hala merkezinde yıkık dökük binaları olan sokaklarında çöpleri, belli bir saatten sonra ıssızlaşan ve yollarda dolaşan insan dışı yaratıkları olan, belediyeciliğin park yapmak olduğunu sana bir yönetim kadrosu olan bir yerdir. - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Misafir: izmir güzel bir sehir ama tek sahili baska biryeri yok gir bakalim ic tarafina güzelik kaliyormu lesten bir farkiyok. ayrica bu vatan bir bütün diger sehirler ne oluyor kimse konusmuyor mesela ben samsunlu degilim ama orya tatile gidim bayldim her taraf yesilik sehir cok güzel bence türkiyde tek izmir tantilmamali diger sehirlerde ayrimcilar - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Badem: yorumları okudumda izmir tutucu demişsinz artık izmirde tutucuysa diğer şehirleri düşünemiyorum ben bukadar sölim ayrıca burada aç yaşadığımız falanda yok bence biraz görüşlerimizden dolayı pek sevmiosanz bu şekilde yaklaşım yapmanız çok yanlış :) he izmirde gündüz dolaşabileceğinz yerler hakikatten kısıtlı ben doğma büyüme izmirliyim ama izmiri çok seviyorum (: - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
kayserili: ben kayseriliyim her hafta izmire giderim şunu gerçek söylüyorum izmir gerçekten yaşanacak şehirlerimizden bir yerdir ben çoooooooooook seviyorum. - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
Misafir: İzmirde hepimizin bildiği gibi bir büyükşehirdir.gezip görmek o kadar kötü bir şey değil.Ülkemizi gezip görmek turizm açımızı genişletir.ne mutlu yaşadığı yeri bilene. - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
durkup: kardeşim izmir iyi güzel ama koca bır koy olarak kaldı hanı hızmet anı iş ortamı ben deride makınacı olarak calısıyorum istanbulda iş olursa izmir çalısıyo istanbulda ıs olmazsa ızmır ac oturuyo bu butun sektorlerde aynı izmirli tutturmuş bır CHP gıdıyor sorarsanızda açız ama delıkanlıyız dıyo işsiz guçsuz aç delıkanlıları da goruyoruz koyden buyuk sehırlereçalışmaya gıder gıbı hepsı istanbula calışmaya gıdıyo ........... yazık bu guzel ım şehre yazık.......... - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
maskot: vala arkadaslar kızım olsa adını ızmır koyacam - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
can can: izmiri çok seviyorum orda doğdum fakat istanbul dayaşıyorum ama tatilimi izmirde yapıyorum kısacası izmir çk güzel- 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
drdyb: İzmir güzel tam bir avrupa şehri,ama türkiyenin en güzel şehri tabi ki İstanbul..Ama bence türkiyenin doğası,temiz hem dağ hem deniz kokan havası,muhteşem açık denizi ve alabildiğince uzun kumsalları,birbirinden güzel ilçeleriyle en güzel ve yaşanılacak şehri ANTALYAAAAAAAAdır...nokta... - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
can_yoshy: izmir kızlara meşhur diyorlardı.. ben çocukluğunda beri hep izmirdeyim.. ben heryerde gezebiliyorum.. bornova, karşıyaka, balçova, alsancak, inciraltı, f.altay, selçuk efes, kemalpaşa ve foça (eski foça ve yeni foça) gibi yerleri gezdim.. başka gezebilecek yer yoktur.. - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
SU: İSTANBULU BİLMEM AMA İZMİR TÜRKİYENİN EN GÜZEL ŞEHRİ - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
engin: izmir altndağlıyım bir numaro bir yer il bir ilçe gelelim görelim lütfen gezelim herkeze bay. - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
BuSe...: BNCE dünyanın En GüZEl ŞehRi "İZMİR" denizi,köftesi hele de kzları..İZMİR gibisi yoq..:) - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
35.5: izmir conservative ve tutucu bir sehir guzel yanlari yokmu var ama cok kucuk gece hayatinda herkesin birbirini taniyabilecegi yakinlikta kordonda ayni yerler yada karsiyaka yada daha fakirsen bornova himmm belki guzelbahceyede gidebilirsin.kısa bir süre için görilebilir ama entellektüel ortamın olmaması ve nedense ınsanların hepsinde bir izmir kompleksi olan sehir.yazın cok bogucu kışınsa cok kirli.körfez kokusu dayanılmaz emekli ve memur sehri birde taşradan gelenler için ideal. - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
bbbbbbbb: bu ülkede en sevmediğim şehir izmirrrrrrr kusura bakmasın kimse ben kendi görüşümü söylüyorum - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
fadime: 7 yıl izmirde kaldım ve çok sevdim ama malesef tayinim istanbula çıktı.bir gün mutlaka izmire tekrar yerleşeceğimi biliyorum.çünkü çok farklı ve hoş bir havası var. - 4 yıl, 0 ay önce yazıldı.
evavrilin: izmir bucada okuyacağım...izmir hakkında bilgi edinmem lazım...herkese selamlar... - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.