İznik harita ve uydu görüntüleri

İznik Türkiye'nin Bursa iline bağlı ilçe

Kalın Büyük yazı

Tarihçe İlkçağın ünlü coğrafyacısı Strabon'a göre (İÖ65-İS23) günümüzdeki adıyla İznik, İÖ.316'da İskender'in mirasını paylaşmak üzere birbirleriyle amansız bir savaşa girişen komutanlarından Antigono Monophthalmos tarafından kuruldu. Çağın koşulları gereği kente kurucusundan dolayı Antigonia denildi. daha fazla bilgi

İznik harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Bursa » İznik haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki İznik haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki İznik haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 40.4302, Boylam: 29.7218

İznik ilçesi belde ve köyleri

Aydınlar , Aydınlar , Bayındır , Bayındır , Boyalıca , Boyalıca , Çakırca , Çakırca , Çamdibi , Çamdibi , Çamoluk , Çamoluk , Çandarlı , Çandarlı , Çiçekli , Çiçekli , Derbent , Derbent , Dereköy , Dereköy , Dirazalı , Dirazalı , Elbeyli , Elbeyli , Elmalı , Elmalı , Göllüce , Göllüce , Görmüzlü , Görmüzlü , Hacıosman , Hacıosman , Hisardere , Hisardere , Hocaköy , Hocaköy , Inıklı , Inıklı , İhsaniye , İhsaniye , Karatekin , Karatekin , Kaynarca , Kaynarca , Kırıntı , Kırıntı , Kutluca , Kutluca , Mahmudiye , Mahmudiye , Mecidiye , Mecidiye , Mustafalı , Mustafalı , Müşküle , Müşküle , Nuzhetiye , Nuzhetiye , Orhaniye , Orhaniye , Osmaniye , Osmaniye , Ömerli , Ömerli , Sansarak , Sansarak , Sarıağıl , Sarıağıl , Süleymaniye , Süleymaniye , Şerefiye , Şerefiye , Tacir , Tacir , Yenişerefiye , Yenişerefiye , Yürükler , Yürükler

İznik uydu görüntüsü

İznik ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif İznik haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

İznik uydudan görüntüsü

İznik konumu

İznik konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (İznik) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.