Japonya harita ve uydu görüntüleri

Japonya(Japonca'da Nihon veya Nippon, (güneş) (kaynak), kelime anlamı güneşin kaynağı), Uzak Doğu'da adalardan oluşan bir ülkedir. Hiçbir ülke ile kara sınırı yoktur. Kuzeyinde Kore Yarımadası (Güney Kore ve Kuzey Kore) ve Rusya ile sınırlanan Japon Denizi bulunur. Batıda deniz ötesinde Tayvan ve Çin ile komşu olan Japonya'nın doğu ve güneyinde ise Büyük Okyanus bulunur. daha fazla bilgi

Harita yükleniyor...
[harita yüklenirken lütfen bekleyiniz (toplam 117,88 KB)] Japonya harita

Resmin boyutları: 1000px x 1000px, Dosya boyutu: 120710byte (117,88 KB), Renk: , Formatı: .

Harita, sayfaya sığabilmesi için küçültülmüştür. Haritada yakınlaşmak veya uzaklaşmak için, resme iki kere tıklayın, üstteki + veya - işaretlerini ve/veya fareniz üzerindeki sayfa kaydırma aparatını kullanabilirsiniz.
Yorumlar - Lütfen konu (Japonya) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

marumaru: Jackie Chan bir japon değildir öncelikle. İkinci olarak çetesi nerde yaşadığınıza bağlı olarak değişir ve Türkiye'de belki de daha tehlikeli dışarı çıkmak...

Bunun dışında Japonya'da "onsen" adı verilen kaplıcalar vardır. Geleneksel kıyafetleri kadınlar için "kimono"dur. Ama bunun dışında yazın giyilen "yukata"lar vardır. Kendilerine özgü stilde çizdikleri ve şu an çok popüler olan çizgi romanlarına "manga", çizgi filmlerine "anime" denir(bu çok karıştırılan bir şey). En yüksek dağı Fuji-san'dır(san dağ demek, ağrı dağı=>araratto-san gibi) bu dağ başşehir Tokyo'dan görülebilir. Kiraz çiçeklerine "sakura" adı verilir. Festivalleri "matsuri" adını taşır. Eski başkenti Kyoto'dur. İki tür tapınakları vardır(şinto ve budist tapınakları). Kaligrafi sanatlarına "shodo" adı verilir. 3 alfabeleri vardır; hiragana, katakana ve kanji. Herhangi bir gazeteyi okuyabilmek için yaklaşık 2000tane kanji bilmek gerekir. 4000 küsur adadan oluşur. Kışları soğuk yazları ise çok nemli ve sıcaktır. kore'yle arasındaki deniz Japon denizidir. şu an popüler olan müzik türü J-pop tur (japanese pop sanırım).

Ataerkildirler (baba herşey gibi...). Çok saygılıdırlar, hitap şekilleri konuştukları kişiye göre değişir. - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
ShS229: JAPONYA DÜNYANIN EN ZENGİN KÜLTÜRLÜ SANAYİ VE TARIMI GELİŞMİŞ BİR ÜLKEDİR BENİM PERFORMANS ÖDEVİM DE JAPONYAYI TANITICI BİR DERGİ HAZIRLAMAYDI VE JAPONYA HARİTASINA GÖZ ATTIM. SİZEDE ÖNERİRİMKİ JAPONYAYI DERİNDEN KÖKÜNE KADAR ARAŞTIRIN VE SİZDE NELER OLDUĞUNU NASIL BİR ÜLKE OLDUĞUNU GÖRÜN!!! - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
muharrem ayguzel: japonyanin kimonosu sushi dedikler pilavin ustune konulan cig veya pismis balik ey zebze turu yemegi sashimi dedikleri cig baligi meshurdur yanar dagi olarak fujiyama dagini tercih ederim hokkaidodaki yanardagida guzel ama kablicalarida meshurdur - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
heismyworld: can seninki 2007 dönemiymiş yavvv - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
heismyworld: krgzlm. ben önemli sanayileri buldum eğer işine yararsa . otomobil,gemi,elektronik,optik,deniz ürünleri. bu kadar işallah işine yarar benimde ödevim vardı ben de bunları buldum işine yarar işallah. - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
ertuğrul: ertuğrul japonya sugoy içiman gezdim gördüm harika örnek bir ülke saço ya selamlar - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
japon sewer: bence de haritalar biraz daha ayrıntılı olmalıdır.ayrıca çok tatlı oluorlar nedense:D - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
asdasdasd: beyler bızımde tanıdıgımız war :P japon MsYamamoto cok tatlu xD - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
rok_spain: slm arkadaslar japonyaya ben gıttım ve cok guzel ınsanları var ama aksam 11 den sonra sokaga cıkmayın eger gıdersenız cunkı oranın cetelerı coktur basbelası yanı bunun ıcım degeryanları cok guzel mesela bızım turklerın lokantası var manyak donerlerı var yanı gotmenızı tavsıye edıyorum - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
berkant66: japonyayı çok seviyorum ne biliyim içimde japonlara karşı bi sevgi var helede jackıe chanin hastasıyım - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
fiti: haritaları daha ayrıntılı gösterılmelıdır - 5 yıl, 6 ay önce yazıldı.
krgzlm: arkadaşlar japonyanın sanayileşmesi hakkında bi bilginiz varsa yazın off dönem ödewm ve bulamıom - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
CAN: ARKADAŞLAR ÇOK ACİL YARINA ÖDEV JAPONYANIN EN ÖNEMLİ KOMŞULARINI BANA BULUP GÖNDERİRMİSİNİZ - 6 yıl, 10 ay önce yazıldı.