Kıbrıs harita ve uydu görüntüleri

Sicilya ve Sardunya'dan sonra Akdeniz'in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs; Toroslar'ın çevrelediği Çukurova bölgesi ile Amanoslar'ın kuşattığı bugünkü Hatay bölgesi arasında bir ada olması dolayısıyla bu kara parçaları ile bir bütünlük arz eder. Aynı zamanda Hatay ile Anadolu kıyılarının teşkil ettiği İskenderun Körfezi'ne hakim bir noktada bulunduğundan bu toprakları kontrol eder durumdadır. daha fazla bilgi

Kıbrıs (Kıbrıs adası. Bu harita yabancı kaynaklıdır. Haritadaki yer isimleri İngilizcedir. KKTC ile ilgili yanlış bilgiler içerebilir.) harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Kıbrıs haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Kıbrıs haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Kıbrıs haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 35.1378, Boylam: 33.2666

Statik haritalar

Kıbrıs uydu görüntüsü

Kıbrıs ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Kıbrıs haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Kıbrıs uydudan görüntüsü

Kıbrıs konumu

Kıbrıs konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Kıbrıs) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

musa: ben 3cehenem taburunda 8 bölükte askerliğimi yaptim .her şeye rağmen güzeldi. resul şavli ,mehmet filiz,selamlar - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Misafir: kktc,lefkosaya bagli alayköyde yaptim 78\3 olarak askerligin anlamini bilgim için rahat ve huzurlu mutlu bir sekilde simdi çagirsalar ayni sevinç kurur için tekrar giderim çünki geçmiste davamiz var biz orda var oldukça rumlar ve müslüman türk düsmanlari rahat degil bunu bilin kardesler.ARiF.TÜRK. - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
cakır gardıyan: mrb arkadaslar 89.3 olarak 28 ıncı mknz p tum dıs ceza ve tutukevınde gardıyan olarak askerlıgımı yaptım en cok cavusları carptım has dedeme ıstıkamet verdım ben cok rahattım ama kıbrısta askerlık yapılmaz - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
mers in lee: 61. alay 2 tabur 6. bölük ceylan karakolu... yolun sonu.sabit nöbetler susuz yazlar tozlu yemekler ve 2 km lik nöbet yerlerine rağmen güzel anıların yaşanacağı yegane hudut karakolu...güzel günlerdi herşeye rağmen - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Misafir: SLM BENDE 78/1 28. TÜM 61. ALAY 2 TABUR KARARGAH VE DESTEK BÖLÜĞÜNDE ASKERLİĞİMİ YAPTIM...106 LIK HAVAN TAKIMINDA M1 OPERATÖRÜYDÜM...5 KM TAM TEÇHİSAT KOŞUSUNDA KIBRIS BİRİNCİİKLERİM VAR...SINIRDAN BİR BAŞLARDIK TOPRAK YOLDAN ATIŞ ALANININ ÖNÜNDEN DOĞRU RAMPA AŞAĞI 2, TABURUN KADEMESİNE KADAR..AH BE NE GÜNLERDİ... O ESKİ ARKADAŞLIKLARI ÖZLÜYORUM....YUSUF ŞEKER...yusufseker1978@hotmail.com - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Samet çakal: 83/4 61.alay 3.tabur 7.bölük Nöbetler günde 4+4=8 saat nöbetlere araç çıkması yasak heryere yaya gidilir. Spor eğitim atış full+full denetlemesiz dönem olmaz. Devriye pusu kesintisiz olur. Sürekli olay çıkar sürekli alarm sürekli eğitim koşuyu umursamazsınız bile. Çavuşun insafına kalır 3km mi olsun 6km mi. Rahat kesintisiz uykuyu unutursun. Kesinlikle içilemez raporlu suyu içersin yağlı tuzlu sıcak. Yazın ağustosta bile ne eğitim ne koşu nede 60km lik yürüyüşler aksatılır. 30km lik nöbet kulesine yürürsin yaz kış. Üst devre olana kadar hertürlü iş gelmek zorunda elinden. Teskerene 3gün kala girersin denetlemeye songün öğleye kadar çıkaramassın kamuflajı, teslim edemessin zimmeti teskereni eline alana kadar heran nöbete veya olaya çıkarsın. Son gün bile girersin eğitimlere. Mayından sıhhıyeye kadar sokarlar kafana bilgileri. Zordur magosada askerlik heran şavaş çıkacakmış gibi hazır beklersin. Çavuşsan sorumluluğum çok ağır olur. Çavuştum genede zordu. - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
Misafir: 69 a 1 tertip kıbrıs değırmenlik te askerliğini yapmış tum arkadaşlarımdan göruşmek isterim bolulu ismail özkan alay karargah yarbay şöförü (northpointozkan@hotmail.com)bu adresten iletişim kurabiliriz tüm arkadaşlarıma slm lar. - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
Misafir: herkese slm bende askerligimi 28mknz pyade tümeni 28mknz piyade alayı 1 taburunda yaptım yani cehendem taburunda 6 ay anamızı aglattılar ama snr rahat ettik ama allah sabır veriyor yapılıyor bir şekilde - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.
mersinli: selam arkadaşlar ben 14 eylül 2010 tarihinde 28.nci mekanize p.tüm.28.nci top.a.4.ncütop.taburuna gidecegim.bi tek gazmagosada olduğunu biliyoum başka hiçbişey bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim blgisi olan arkadaşlar lütfen bekliyorum yorumlarınızı - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.
Misafir: SLM ARKADAŞLAR 28 MKNZMA TÜMENİ 61 PİYADE ALAYI 2 TABUR:KARARGAH VE DESTEK BÖLÜGÜNDE DEPOCUYDUM BERBATTI :VE TERTİP EMRİYLE AKDOĞAN E TİPİ GAZİNOSUNA GİTTİM CENNETTİ 1987!1 TERTİPLRİME SLM:ÖMER KAYALI - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.
Misafir: 61. pıyade alayı 2, tabur 6. boluk surun takım bıngol takımında yaptım ordakı butun tertıplerıme slm yolluyorum orda askerlık yapmak ınanılmaz guzeldı...... - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
şekerci: selam arkadaşlar ankardan 66/2 tertip olarak 39cu tümen ikmal bakım taburund servis şoforu olarakyaptım saygılar bizim devre olan arkadaşlar yazsın - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Misafir: selam arkadaşlar ankaradan osman 66/2 olarak 39 cu tümen ikmalbakım taburunda otobüs şöforu olarak kılıc aslanda yaptım saygılar - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
önder: 87/2 39 uncu mekanize piyade tumenı istıkam savş taburu karargah bölumunde yaptım askerlıgımı benım zamanımda benım askerlık yaptıgım yer kebabtı tepe başından ılerde akdenız köyundeydı bızım kışla - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
MESUT YILDIRIM: KIBRISTA askerlik çoğu yerde kolay değildir kıbrısa asker olarak düşerseniz hudut karakol nöbet çok olan bölükleree gitmenizi tawsiye ederin

NEDENİ İSE BEN 61 ALAY 3, TABUR 7 BÖLÜKTE YAPTIM GÜNDE 6 SAAT NÖBET WARDI FISTIK GİNBİ GEÇTİ ASKERLİK ÇÜNKÜ NÖBETLER ÇOK RAHATTI 6 SAAT FULL NÖBETLERDE UYURDUK YATARDIK DEWRİYE OLAYI PEK YOKTU KIBRISTA BNCE ZOR OLAN YERLER SPOR ÇOK OLAN YERLERDİR BUNLARDA ALAY TABUR YANİ RÜTBE NERDE BÜYÜKSE ORDA ÇOK SPOR WARDIR

SPOR KIBRISTA ZOR 3 KM

- 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
KArtal: 28.mkz tümeni 28.alay 2.topçu taburu 2.btr da askerlik yapacak arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun diyorum...Cehennemi yeryüzünde yaşar denetleme kelimesini duyunca hayata küsersiniz...ben 3.bataryadan bu adamları uzaktan izlerdim hallerine ağlardım.... - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
rizeli ahmet çelik: ben ahmet çelik askerliğimi kıbrıs tepe başı köyünde yaptım tank taburu 1. bölükte yaptım tanıyanlara duyrulur - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
eserseri: 28.tümen 61.alay 2tbr 6.bölük ceylan karakolu...88/1dk.foseptik tertip:)...karakolumu,astgmn mesut özkanı,ve tüm poşetleri alttan tut üste kadar tüm tertipleri herkezi özledim valla.EREN YİĞİT ANKARA - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
BÜNYAMİN UĞUR: 1984/1 tertip olarak askerliğimi kıbrıs 61. piyade alayi alay hizmet birliğinde AKDOĞAN AİLE KANTİNİN DE YAPTIM çok güzel geçti orada görev yaptığım arkadaşlarımı çok özledim BÜNYAMİN UĞUR 17.05.2004 18.05.2005 TARİHLEREİNDE GÖREV YAPTIM. - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
KOBRA: 1961/2 Tertip olarak Kıbrıs Yılmaz köyde bulunan 50 p.alayı 3. tab. karargah bölüğünde askerlik yaptım arkadaşları özledim slm. - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.