Kırıkkale harita ve uydu görüntüleri

Kırıkkale İç Anadolu bölgesinde yer alan il. Kuzeyinde Çankırı ve Çorum, doğusunda Yozgat ve Kırşehir, güneyinde ve batısında Ankara yer alır. Trafik kod numarası 71'dir.

İsminin kökeni

Kırıkkale'nin bugünkü yerinde Cumhûriyetin ilk yıllarında Kırıkköy ile Kale bulunuyordu. Kale ile köyün zamanla birleşmesinden sonra burası Kırıkkale diye anılmaya başlandı. daha fazla bilgi

Kırıkkale harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Kırıkkale haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Kırıkkale haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Kırıkkale haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 39.8254, Boylam: 33.5302

Statik haritalar

Kırıkkale ilçe haritaları

Bahşılı, Balışeyh, Çelebi, Delice, Karakeçeli, Keskin, Sulakyurt, Yahşihan

Kırıkkale uydu görüntüsü

Kırıkkale ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Kırıkkale haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Kırıkkale uydudan görüntüsü

Kırıkkale konumu

Kırıkkale konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Kırıkkale) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

seyhan: kırıkkaleyi köy yapanlar o zihniyeti taşıyanlar malesef dönün bir bakın diğer illerden eksiği yok tek madur olduğu konusu iş sahası bu yüzden gençler çalışmak için başka yerlere gitmek zorunda kalıyorlar buda emekli kenti olmasına sebep oluyor.bukadar fabrika kendi memleketlisine işverse kimse orayı terketmek zorunda kalmaz bizim gibi birde başa geçen hiçbir siyasetçi gelişmesi için tırnağını bile kıpırdatmıyor - 2 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Misafir: kırıkkaleye köy diyenler istanbulun çavuşbaşı köyünde oturanlar yada çok güzel bir semtin en ucra köşesinde oturanlardır.kırıkkalem çok güzel en azından komşuluk ve akrabalık var.zaten buraya kötü diyenler başka şehirde yaşayanlardır.belediye kaldırımla degilde işiyle ugaşırsa daha güzel olacak inşallah - 2 yıl, 7 ay önce yazıldı.
güvenlik: İLK ÖNCE SELAMLAR HERKESE BENDE KIRIKKALELİYİM VE MEMLEKETİMLE GURUR DUYUYORUM.HER İLDEN GELİŞMİŞ VE MEDENİ BİR ŞEHİRDİR.HERŞEYİMİZ VAR ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR.İLK KIRIKKALEDE BAŞLADI AİLE HEKİMLİĞİ.MKE SİLAH FABRİKAMIZ VAR KIZILIRMAĞIMIZ VAR VE MANİSALI ARKADAŞIMA BİR MESAJIM VAR GEL KIRIKKALEYE ÇÜNKÜ BENDE ANKARA SİNCANDAN GELECEM.HERKES SAYGI DUYSUN KIRIKKALEME.GELİNDE KIRIKKALEYE DÜĞÜN,GELENEK GÖRÜN.KURBAN OLRUM KIRIKKALEYE VE İNSANLARINA - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
fırtına45: ben aslen manisalıyım ama bu manisayı bır türlü sevemedim nedense kendi memleketim ama sevemedim işte nasipse kırıkkaleye tasınıp orada hayatımı devam ettirmek istiyorum bence bu kırıkkale manisadan daha güzeldir insanları için bir yorum yapmıyorum çünkü en ufak bir bilgim bile yok diyebilirim sizlere ama onu da öğreneceğim inşallah bütün kırıkkale ye saygı ve selamlarımla güzel bir şahir her ne kadar köy gibi görülsede - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
arif canbu: kırıkkale çok güzel memlekettir.petrol rafinerisi vardır,mühimmat,ağır silah,pirinç,çelik,nitrosan fabrikaları vardır.kızılırmak içinden geçer,coğrafi olarak ankaranın yanı başıdır.il olmadan önce ankara nın bir ilçesiydi kırıkkale.cesur halkı vatanına bağlıdır.milliyetci kimliği ile çok sayıda şehidi vardır.anadolunun tam ortasındadır,kalbidir.organize sanayi bölgesi özel açılan işletmeler ,fabrikaları vardır.son 3 yılda şehirleşme anlamında çok yol katedilmiştir.üniversitesi ile özel ve devlet hastaneleri ile sağlık alanındada iyi gelişmiştir.toki konutları ile dahada gelişmiştir ve belediyenin şehir yolu olan yerlerde imar iznini 10 kata çıkartması ile çok sayıda 10 katlı binalar yapılmıştır.bütün bunların yanında: vatandaş olarak buzamana kadar yönetime gelmiş tüm belediye başkanlarından memnun değiliz hepside kendi ceplerininin büyümesi gelişmesi için çalışmışlardır malesef.seçilen vekillerimizin bir kaçı hariç hepsi seçildikten sonra kırıkkaleye yolları düşmemiştir.içinden geçen kızılırmağının suyu kırıkkalenin arazisini sulayamamıştır,fabrikalarında çalışanların çoğu başka şehirli olduğu için yatırımlarını bu şehire yapmamışlar.fabrikalarının adı kalmıştır sadece emekli olan işcinin yerine işci alınmamıştır.devletin fabrikası kazansada olur kazanmasada olur düşüncesiyle fabrikalarda yapılacak işlerin çoğu bazı kişilerin cebi daha iyi dolsun diye özel fabrikalara taşoran kişilere kaydırılarak .kendi öz devletimizin fabrikaları işsiz bırakılmıştır.ve böylece emekli olan işcilerdende nasıl yattıklarının ve aldıkları maaşı hak etmediklerini bizzat kendi ağızlarından duyar olmuşuz.o kadar askerden yeni gelmiş genç delikanlılarımız,2000 -3000 tl maaşla emekliliği gelmesine rağmen bu parayı bırakamayan vede karşılığında devletin fabrikalarında yan gelip yatan yaşlıların yerine ,hatta 3000 tl alan bir yaşlı işci maaşına 750 tl askari ücretle çalışmayı kabul eden gençlerimizden 4 kişi birden isdihdam edilmesi sağlanamıyor.vb.kırıkkale belediyesi olarak türkiyede rekor kırmıştır herhalde altyapısız yollara taş döşeyerek devletin ödeneğini bizim paralarımızı başka şehirden gelen taşoran firmalara tabi dolaylı olarakta kendilerini düşünerek bu.bu şekilde olabilir.ama 15 dakika yağan bir sağnak yağmurla dar ve tıkalı yetersiz alt yapısından dolayı çarşının ortasında mecbur kalırız ayakkabiları çorapları çıkarıp elimize almaya.bunlar nezaman düzelirse nezaman yöneticiler başa geçenlar vicdana gelirse ,kul hakkını-haramı-helali nezaman kavrarsa beyinleri belki ozaman düzelir bunlar. - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
türkmen: Yazılan yorumlardan Kırıkkale ye veya Kırıkkale lilere karşı bir önyargı olduğu kanısındayım, Bu ülkede En çok şehit veren bir ildir,Ülkesini seven insanlar vardır burda, bunun karşılığında hiç bir zaman yatırım adına bir teşvike layık görülmemiştir, Kızılırmak Kırıkkale sınırları içinden geçmesine rağmen sulu tarıma geçilememiştir, evet şehirleşmede geri kalınmış olabilir bunun en büyük sebepi Kırıkkalenin biran içinde büyük bir şehir olmasından kaynaklanmaktadır, - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
karakartal: KIRIKKALEMİZ neden bu kadar şansız anlamadım. hiçmi h.zmet getirecek işadamımız ve milletvekilimiz yok yazık oluyor KIRIKKALEMİZE çok yazık ankarada yaşıyorum emekli olunca KIRIKKALEYE yerleşiyim diyorum.ama zor ha köyde yaşamışım ha KIRIKKALEDE.sizce haklıs değilmiyim. - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
objektif: Kırıkkale'liler bilir bu memleketin adı aslında Gırıggale'dir.Malesef ülkemin en politize olmuş şehridir.Burada herkes işini araya adam koyarak yapmaya öylesine alışmıştır ki hakkınızla sıraya girip önünüze kimse geçmeden su faturası bile yatıramazsınız.Taleb atmeyi de bilmedikleri gibi ,en çok şikayet ettikleri belediyeden kaldırım bile taleb edemezler.Sonra da götürüp oylarını çalışacak kişiye değil tanıdık hemşeri ve yada uzaaaaaaak akrabalarına verir en çalışmayacak kişiyi kendilerine başkan yaparlar.Sonrada yazın tozun kışın çamurun içinde yaşarlar.... - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
EXCHEBERIA: Kırıkkale ile ilgili yorumlara bakıyorum geneli kocaman bir köy olduğunda hemfikir. Bende Kırıkkaleliyim ama inanın Kırıkkale yi hiç sevmiyorum. Lütfen bundan dolayı beni ayıplamayın memlekette hemen hemen dolaşmadığım yer kalmadı ama bazı yönleriyle, Kırıkkalelilerin beğenmediği Hakkarililerin bazı konularda daha medeni olduğunu gördüm. Misalen Kırıkkale insanın en kötü huyu normal konuşmalarında bile mutlaka iki lafın arasına bir küfür sıkıştırmaları. Bu kötü huyumuzdan bir türlü vazgeçemedik, kaldırımlara atılan çekirdek kabuklarından, pisliğimizden, çöp kutusu yerine kaldırımlara sobaların külünü dökmekten, inanın bunları çok yer gördüm ama hiçbirinde bu saydıklarımı (istisnai birkaç olap hariç) ne duydum, ne de gördüm. Hatta gurbette bir keresinde bir Kırıkkaleli ile komşu olmuştuk bulunduğum apartmanın sağ çaprazında oturuyordu. Ne zaman alt katındaki komşusu balkona çamaşır serse o da tepeden halı silkeliyordu. Kadıncağız kaç defa lütfen çamaşır serdiğim zaman şunu yapma Aynur hanım dese, Kırıkkale li olan Aynur hanımda sende benim halı silkeleyeceğim vakit çamaşırlarını serme diye salakça bir ifade kullanıyordu. Yani demem o ki Kırıkkale insanı daha şehirleşmeyi öğrenemedi şehir olmayı öğrenemedi. Ama umut ta yok değil yeni kuşaklar öncelikli olarak düğünlerde silah tutmak yerine, okullarında kalem tutmayı öğrendikleri zaman Kırıkkale de hak ettiği yeri almış olur yoksa bu haliyle gitmeye devam ederse, Türkiyenin en büyük köyü olmaya devam eder. - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
hasan öcal: haskaracalı - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
71-FATİH-71: Belkide TÜRKİYEmizin göz bebeği olan canım KIRIKKALEM.Hizmetten yoksun insanlarının %50 sinden fazlası işsiz.Tam bir emekli şehri.Çok yazık MKE ENDÜSTRİ si var SİLAH fabrikası var ÇELİK fabrikası var PİRİNÇ fabrikası var yani varda var...Ama sonuç kocaman bir 0. Çok acı çok.SAYIN siyasiler bir oy zamanı gelir benim KIRIKKALEMe.Şu anda ANTALYA da oturuyorum ama kalbim acıyor.maalesef ki arkadaşım doğru söylüyor kocaman bir KÖY..07 MEKAN 71 VATANNNNN...SELAMÜN ALEYKÜM. - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
mtzeynep: kırıkkaleliyim,ankara dogumlu olsamda,ankakarada yaşamış olsamDA,KIRIKKALELİYİM HEMDE KENSKİN memleketimide seviyorum,şuan evliligmden dolayı mersindeyim,mersinden daha iyidir bence.... - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
ömer_71: söylemeyi unuttum insanlarını tanımadan meydanda zafer caddesinde turunuzu atmadan karar vermeyin..sözüm yabancılara kaleni ekmegini yiyip suyunu içmeyenlere ok? yorumlarınızı bekliyorum - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
ömer_71: dogdugun yer degil doydugun yer diyenlerdenim ama en önemlisi kırıkkaleliyim beaa... KALELİ ÖMER HEMŞOLARA SELAMLAR MEKAN_71 DEVAMMM....:))) - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
asi: kırmemleketım guzeldır ama beledıyesı harıçç - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
kaleli_71: oncelıkle selamlar be nkırıkkale çelebi karabucak dogumluyum. bu guzelım ıl de kımler dogmadı kı sadettın saranın dan tutun osman durmuşuna kadar bu ıl de dogup buyumek ayrıcalıktır arkadaslar anadolunun tam ortası gururr duyuyorum kırıkkalelı olmaktan. SADIK ÇAGLAYAN - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
tugba: slm benim kırıkkaleyle düşüncem gelişmede cok geri bi il dogma büyüme k.kaleliyim belediye daha iyi çalışırsa bizimde neden daha güzel ve sosyal faliyetleri olan bi il olmayalım demi ama - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
rahman: kırıkkaleye ktü diyenlerın canı çıksın xD - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
turan: güzel şehir ama siyasetin başındaki yaramaz adamlar kırıkkaleyi köy halinden kurtaramadılar yazıklar olsun onlara - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
birben: herkesin memleketi en güzeldir - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.