Karataş harita ve uydu görüntüleri

1990 sayımına göre toplam nüfusu 26.450 olup, 9.025’i ilçe merkezinde 17.425’i köylerde yaşamaktadır. Merkez bucağa bağlı 31, Doğankent bucağına bağlı 23, Tuzla bucağına bağlı 16 köyü vardır. Yüzölçümü 922 km2 olup, nüfus yoğunluğu 28’dir. 16 köyü vardır.İlin güneyinde yer alır. İlçe toprakları tamamiyle ovalıktır. İlin Akdeniz’e doğru çıkıntı yapan en güney bölümünde yer alır. Batısından Seyhan Irmağı, doğusundan Ceyhan Irmağı akar. Deniz kıyısında kumsetler ile deni daha fazla bilgi

Karataş harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Adana » Karataş haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Karataş haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Karataş haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 36.5818, Boylam: 35.3702

Karataş ilçesi belde ve köyleri

Adalı , Ataköy , Bahçe, Bebeli , Beyköyü , Cırık , Çakırören , Çakşırlı , Çavuşlu , Çimeli , Çukurkamış , Damlapınar , Develiören , Dolaplı , Eğriağaç , Gökçeli , Gölyaka , Gümüşyazı , Hacıhasan , Hasırağacı , Helvacı , Innaplıhuyugu , Isahacılı , Kamışlı , Kapı , Karagöçer , Karataş , Kesik , Kırhasan , Kızıltahta , Kiremitli , Köprügözü , Meletmez , Oymaklı , Sarımsaklı , Sirkenli , Tabaklar , Tabur , Terliksiz , Topraklı , Tuzkuyusu , Tuzla, Yanlızca , Yassıören , Yemişli , Yenice , Yenimurat , Yüzbaşı

Karataş uydu görüntüsü

Karataş ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Karataş haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Karataş uydudan görüntüsü

Karataş konumu

Karataş konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Karataş) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.