Kayseri harita ve uydu görüntüleri

Kayseri İç Anadolu Bölgesi'nin orta Kızılırmak bölümünde, Erciyes Dağının eteklerinde modern bir il. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, Kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, güneyde Adana, güneybatıda Niğde, batıda ise Nevşehir illeriyle çevrilidir. 34°56' ve 36°59' doğu boylamları ile 37° 45' ve 38° 18' kuzey enlemleri arasında yer alır. daha fazla bilgi

Kayseri harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Kayseri haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Kayseri haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Kayseri haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.7300, Boylam: 35.4780

Statik haritalar

Kayseri ilçe haritaları

Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar

Kayseri uydu görüntüsü

Kayseri ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Kayseri haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Kayseri uydudan görüntüsü

Kayseri konumu

Kayseri konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Kayseri) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

saime : kayserili biri olarak kayseriyi çok seviyorum Ayrıca kayserisporumuzun şampiyon olmasını istiyorum - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
miafirr: şehir iyi güzel ama o şehrin esnafı dışardan geleni kıyafetinden,yürüyüşünden tanıyıp nasıl kazık atarımın derdindedir.kusura bakmasın kayserililer ama dolarla-avroyla arsa-tarla-ev-araba alınıp kiraya verilen kaçtane şehir var ülkemizde??? - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
Muratt: Ewt bende kayseride üni. okudum. Kayserililerin yerlileri ve incesulular (Allah korusun) uzak durun. Öğrenciyi nasıl düdüklerizin peşindeler ve çok yobazlar.(İstisnalar kaideyi de bozuyor :D) - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
goncagül: kayseride bir sene yaşayan kayseriyi ançak mecburiyetten bırakır.türkiyenin en güzel şehri olan kayseri halkıda oldukça dost canlısıdır.tayinci olan herkes nereye gidelim diye düşünmeyin, kayseride istediyiniz her türlü imkanı bulabilirsiniz - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
KAYSERİSPOR: arkadaşlar sağolun hep kayseriyi övmüşünüz ama bide bizim KAYSERİSPORumuz var en büyük kayseri başka büyük yok NOT:TÜRKİYENİN EN İYİ STADI VE TESİSLERİ KAYSERİDEDİR... - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
gayserili: Duyanın kulaklarına inanamadığı, gelip görenin gözlerine inanamadığı, içinde yaşayanın "gadasını aldığı" hiçbir şehrin büyüyüp gelişmede hızına yetişemediği, Hiltona bakıp nerdeyim diye düşündüğü,Erciyes'te kayak yaparken kıskandığı, beştepelerde piknik yapıp huzuru bulduğu, Hisarcıkta bağlarda gezerken Allahım nasıl olur diye söylendiği, büyüdükçe göç alan ve günbegün bizim olmaktan çıkan "GAYSERİM" ve "GAYSERİLİM" memleketim, toprağım - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
s38: kayseri heryönden gelişmiş bir şehir birde denizi olsa tam olacak iki üç yıldır süper ilerliyor memleketim diye demiyorum ama fırsat bulursanız mutlaka gelip görün ve güzelliğini keşfedin - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
kerem uludaş: kayseri gerçekten güzel bir yer.son yıllarda hızlı bir gelişme yaşadı.gelişmiş bir şehirdir.kayseri gücünü erciyesten alır.kayseri sanayide epey yol katetmiştir ve önemli sanayi illerimzdendir.yüzölçümü bakımından ülkemizin en büyük 5. ilidir.kayseride gelişmiş mimarisiylede tanınır.mimaride dünyaya örnek olmuş bir şehirdir.mantısı,sucuğu ve pastırması meşhurdur.aynı zamanda cadde ve bulvarlar şehridir.ben burayı seviyorum.gelişmişliği ile bana avrupayı andırıyor - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
asigo_kurt: gezilecek yerleri:yahyalı şelalesi erciyes dağı tekir yaylası yay gölü vede erkilet bağları - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
mete: Kayseriye yolunuz düşer de ülkenin en leziz ve temiz "İskender Kebabı"nı yemek isterseniz. Elmacıoğlu İskendere mutlaka uğramanızı öneririm (reklam gibi oldu ama, tavsiyedir). - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
okione: kayseri aynı zamanda sanayisi ile de gelişmekte olan ve vapanperver türk insanlarının bulundugundugu nezih bir ilimiz bizde bu bu nezih ilimize bir türk silahlı kuvvetleri güclendirme vakfı kuruluşu olarak bu ilimize katkıda bulunmayı cok isteriz bu yüzden elektrik sektöründe bulunan işverenlerin işyeri sahiplerinin bizi aramaları durumunda hem kayseri de enerji sorununa hemde savunma sanayine destek olma adına bizleri aramaları durumunda çok uygun şartlarda jeneratör temin etmek isteriz. adım orhan karslı tel : 0266 283 00 50 bu memleket ve bu vata bizimdir diye sahip çıkan sektör insanlarına bayilik verecegim herkese saygılar - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
köylü: kayseri diyince ilk akla gelen tamam pastırma ama sonrası gesi türkiyenin en güzel yeri o yeşillik bağlar kaynak suları insanı gençleştirir - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
nüko: arkadaşlar memleketim diye demiyorum ferçekten müthiş biyer bide şu elalem olmasa - 5 yıl, 1 ay önce yazıldı.
Develili. Tarih:29.0: Mitolojiye göre, Dev Ali adında bir kahramanın adının 'Develiliye dönüşmesinden bu adı almıştır, Bir başka rivayet de, Selçuklular döneminde Dev Ali obası buraya yerleşmiş ve ad böylece oluşmuştur. Burada bulunan Dev Ali Türbesi de bu İki ihtimali birleştirerek İsmin gerçek tarihini

ortaya koymaktadır.Develi ilk defa Yukarı Fenese denilen Develi Kalesinin bulunduğu yere kurulmuştur. Daha sonra bugünkü düz alana inmiştir. Develide Hititler döneminden kaldığı sanıIan Yazı Kaya ile Şimşek Kayalar vardır. Bu kayalarda yazılar bulunmaktadır. Ayrıca Öksüt Kaleside ilçe sınırIarı İçerisindedir. DeveIinin şehir merkezinde Elbiz Suyu önemIi bir mcsire yeridir. Ayrıca Seyyid Şerif türbesi, Hızır ilyas Mesidi, Dev Ali ve Şıh Emir AIi TürbeIeri tarihi eserleri oluşturmaktadır. Develi Cami Kebirinin de tarihi değeri vardır. SON OLARAK Ddeveli mantısını ve develicıvıklısını da mutlaka yemrlisiniz farkını anlaya caksınız.

- 5 yıl, 6 ay önce yazıldı.
levent: erciyes dağı kış sezonunda tatil yapılacak en güzel yerdir. bem beyaz kar örtsü içerisnde gün doğumunu izlemek gerçekten güzel olmalı :) sizcede değilmi - 5 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Levent: tarihi ile çok güzel bir kenttir. şehir merkezinde kale,kapalı çarsı ve müzeleri ile tarihini tanımak isteyenler için gezile bilecek en güzel şeh,rlerden biridir. - 5 yıl, 8 ay önce yazıldı.
misafir: kayseri denildiğinde akla gelen erciyes dağı,mantı,pastırma,sucuk değilmidir. - 5 yıl, 8 ay önce yazıldı.
misafir: en büyük kayseri basaka büyük yok - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.
emlakçı: manyak şehir yav - 5 yıl, 9 ay önce yazıldı.
karakayalı: kayseri bünyan karakaya 36 adet evliyasıyla meşhurdur ml 1235 de kurulmuştür ,eski ismi küçükmısır dır,seyyithalil,devletli ismindebüyk zatın türbesi bullunmaktadır,o,zamanınbüyük yapılarının izni,ve,para emri burdanemredilirmiş, - 6 yıl, 10 ay önce yazıldı.