Ceritmuminli (Keskin) harita ve uydu görüntüleri

daha fazla bilgi

Ceritmuminli harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Ceritmuminli, Türkiye topraklarında Kırıkkale ilinin Keskin ilçesine bağlı bir beldedir. Ceritmuminli yerleşim yerinin haritadaki yeri kesin konumu olmayabilir. Ceritmuminli hakkında bilgi için linke tıklayınız.

Türkiye » Kırıkkale » Keskin » Ceritmuminli beldesi haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Ceritmuminli haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Ceritmuminli haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 39.7181, Boylam: 33.7684

Keskin ilçesi belde ve köyleri

Armutlu , Aşağışeyh , Barak , Barakobası , Beşler , Büyükceceli , Cabatobası , Cankurtaran , Cebrailli , Ceritkale , Ceritmuminli, Ceritobası , Cinali , Çalış , Çamurbatmaz , Çipideresi , Dağsolaklısı , Danacıobası , Efendiköy , Eminefendi , Eroğlu , Esatmüminli , Eskialibudak , Gazibeyli , Göçbeyli , Göktaş , Gülkonak , Hacıaliobası , Hacıömersolaklısı , Haydardede , İnziloğlu , Kaçakköy , Karafakılı , Kasımağa , Kavlak , Kavurgalı , Kayalaksolaklısı , Kevenli , Konur, Konurhacıobası , Köprü, Kurşunkaya , Kuzugüdenli , Müsellim , Olunlu , Ortasöken , Polatyurdu , Seyifli , Takazlı , Turhanlı , Üçevler , Üçkuyu , Yenialibudak , Yeniyapan , Yoncalı

Ceritmuminli uydu görüntüsü

Ceritmuminli ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Ceritmuminli haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Ceritmuminli uydudan görüntüsü

Ceritmuminli konumu

Ceritmuminli konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Ceritmuminli) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Ceritlerinoglu: Bak Oğul


Ak gerdanlı,anan

Dokuz ay taşıdı,

Karnı burnun da,

Zor şartlar da

Seni doğurdu.

Oğullar,veresin diye

Çatlak topuklu,nenen

Torunlarını gezdirdi,

Sırtında büyüttü,

Soyları,sürsün diye!

Beline sardı;

Kalın kuşaklarla

Ekin tarlasında

Başak açsın diye.

Azgın temmuzun

Kızgın sıcağında,

Vızıldaşan arılar,onları soktu

Tarla da,takım da

Yapışan üvezler,onları ısırdı

Ağıl da,havlu da

Kişledi''ler,kınalı elleriyle;

Seni öyle büyüttüler.

Çapa da dövdüler

Bazlama da pişirdiler.

Senin tüm umutların

Ekşi ekşi kokan

Terlerinde gizliydi,

Vurdukları,her kazma

Alınlarının teriydi,

Çapaların önündeki,

Ayrık otlarında,

Geleceğin saklıydı.

Acı türkülerin!

Kör akşamlarında;

Sarı gızın,

Tombul memelerin''den

Ak sütleri,

Helkeye sağılırdı;

Senin helal lokmandı.

Onlar haram yemedi

Kızına,kızanına

Haramı elletmedi.

Şimdiler de,bak oğul

Foseptik kokan

Adına,şehir denen

Betonların içinde,

Kaybolduğun an

Ara sıra,aklına getir de

Bizi an,

Bize de inan;

Dogduğun bu köyde

Herşey farklıydı

Ceyhanbekirli de........


Yaşar Cerit


- 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
Ceritlerinoglu: Hepinize selam olsun,biz bu köyün en yakın akrabalarıyız,sizlerle yaşadık,hep sizleri konuştuk yıllardır sizlerle yani kırakkale keskin dolaylarında 8 tane cerit köyüyle bağlantımızın olduğunu anlattık hep yakınlarımıza bizde Adana Ceyhanda tam 13 cerit köyüyüz.Benim köyüm ise Ceyhanbekirli köyü eger bir gün yolunuz düşerse çukurovaya iki elimizde kanda olsa emriniz olur buyurun gelin.ben artık sizleri sık sık ziyaret ederim.Şunu bilmenizi istiyorum,bizim ceritleri tam 30 yıl araştırdım ve yazdım onun için şimdiye kadar bilinmeyen oğuzların hangi boyuna ait olundugunu,hangi sancagına sahip olunduğunu benim yazmış oldugum ve siz ceritoğullarına atfettiğim şiirinizi okuyup gelecek nesillerinizede yaşatmak ve ögretmenizdir şimdilik hoşça kalın,bu iş benim sevdamdır yanlışta anlaşılmasın........google........yaşar cerit.... yazın ve şiirlere girin orda ...HEY TÜRKMENLERİN OĞLUSUN ŞİİRİNİZ SİZİ BEKLİYOR.Evinizin kahvenizin,işyerinizin duvarlarına asın hemde gurula...hayırlı olsun,saygılar. - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
hascerit: 1-köy değil KASABA 2-kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Türkiyeli: Misafirin görüşlerine katılmamak mümkünmü? - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
DATO: 1972-1980 Yılları arasında AP İstanbul Milletvekili İhsan TOKSARI, Erciyes Üniversitesi (Eski) Rektör Yardımcısı Prf.Dr. Ali TOKSARI, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yrd.Doç.Dr. M.Duran TOKSARI, Hatay İli Dörtyol Cumhuriyet Savcısı Kübra TOKSARI, İstanbul Göztepe Araştırma Hastanesi Hekimlerinden Dr.M.Recep TOKSARI, Niğde Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyelerinden Murat TOKSARI ayrıca Tıp,Eğitim,Hukuk ve çeşitli Mühendislik Fakülteleri (Yazılım,İnşaat,Elektrik-Elektronik bölümleri)okumakta olan aynı soyisimli öğrenciler bu belde doğumlu veya nüfusuna kayıtlıdır. - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
misafir: valla ne desem köyün içine ettiler - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.